Meksika Vatandaşlarının Türkiye' de Oturum ve Çalışma İzni

Yabancı ülke vatandaşı Türkiye’de kısa süreli oturum izin, aile oturum izin, öğrenci oturum izin, uzun süreli oturum izini, insani oturum izini ve insan ticareti mağduru oturum izini alarak kalabilirler.
Meksika vatandaşını Türkiye’de sahip olduğu çalışma izini ya da çalışma izini muafiyet belgesi, oturma izni yerine sayılır.
Türkiye’de, vizenin ya da vize muafiyeti tanıdığı süreden veya 90 günden fazla kalacak Meksika vatandaşının oturma izni almaları zorunludur.
Oturma izni başvurusu, Meksika'da Türk temsilciliğinde yapılır. Fakat, oturum izni başvurusu yapmadan önce Türkiye’ye vize süresi ya da vize muafiyet gelen Kazak'ın oturum izini başvurusu, ikinci bir düzenlemeye kadar Valilikçe de alınmaya devam edilecekdir.
Oturum izni için başvuracak Meksika vatandaşında, talep ettikleri oturma izni süresinden 60 gün daha uzun süreli pasaportu veya pasaport yerine geçen evraka sahip olmaları şartı aranır.
Türkiye içinden başvurunun, Meksika vatandaşını sahip olduğu vize süresi veya vize muafiyeti sona ermesi önce yapılması esastır.
Oturma izni başvurusu, en geç 90 gün içinde sonuçlandırılır.
Oturma izinleri, kalış amacına uygun veya her yabancı için ayrı düzenlenir.
Oturum izin evrakları, ikamet adresine gönderilmektedir.
Oturum izni başvuru ve uzatma başvurusu e-ikamet üzerinden yapılır.
Oturma izni uzatma başvurusu bulunulması halinde istenen belgeler PTT iade taahhütlü ya da kargo aracılığıyla ikamet edilecek şehirdeki İl Göç İdaresi gönderilmelidir.

Meksika Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Meksika vatandaşları için Türkiye' de Oturum ve Çalışma İzni Hakkında

Yabancı ülke vatandaşı Türkiye’de kısa süreli oturma izni, aile oturma izni, öğrenci oturma izni, uzun süreli oturma izni, insani oturma izni ve insan ticaret mağduru oturma izni alarak kalabilirler.
Geçerli oturum iznine sahip Meksika vatandaşı Türkiye sınır kapısından vize almadan da giriş yapılabilir.
Meksika vatandaşının Türkiye’de sahip olduğu çalışma izin ya da çalışma izin muafiyet belgesi, oturum izini yerine sayılır.
Türkiye’de, vize ya da vize muafiyeti tanıdığı süreden veya 90 günden fazla kalacak Meksika vatandaşının oturum izni alması zorunludur.
Oturum izni başvuruları, Meksika'da Türk temsilciliğinde yapılır. Ancak, oturum izini başvurusu yapmada Türkiye’ye vize süresi ile ya da vize muafiyeti ile gelen Kazaklar oturum izni başvurusu, ikinci düzenlemeye kadar Valilikçe de alınmaya devam edilecektir.
Oturum izini için başvuracak Meksika vatandaşında, talep ettiği oturum izini süresinde 60 gün daha uzun süre pasaport veya pasaport yerine geçen belge sahip olması şartı aranır.
Türkiye içerisinden başvurunun, Meksika vatandaşının sahipler olduğu vizesi süresi veya vize muafiyeti sona ermesinde önce yapılması esastır.

Meksika Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Meksika Vatandaşları İçin Türkiye’de Oturum Ve Çalışma İzni 2022

Türkiye’de konaklamak isteyen Meksika vatandaşlarının, seyahat amacına göre Türkiye oturum izni almalıdır. Türkiye’de konaklamak isteyen Meksika vatandaşları, Türk konsolosluğu geçerli bir neden sunmalıdır. Bu nedenler Türkiye’de uzun süreli konaklamayı gerektirecek bir neden olmalıdır.

Türkiye’de ikamet etmek isteyen Meksika vatandaşları başvurularını Meksika’da bulunan Türk temsilciliklerini ya da Türkiye valiliklerine yapabilir. Meksika vatandaşları, Türkiye oturum izni için gerekli olan belgeleri hazırlayarak temsilciliğe başvuruda bulunabilir. Çalışma izni alacak olan Meksika vatandaşlarının Türkiye çalışma izni varsa, Türkiye oturum izni almasına gerek yoktur.

Türkiye çalışma izni alacak olan Meksika vatandaşları çalışma izni başvurularını Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yapmalıdır. İşverende işe alım için bu bakanlığa başvuruda bulunmalıdır.

Türkiye çalışma izni alacak olan Meksika vatandaşlarının Türkiye’de kendisine uygun bir iş bulması gerekmektedir. Türkiye’de iş bulmuş olan Meksika vatandaşları iş başvurusunda bulunabilir. Türkiye çalışma izni almış olan Meksika vatandaşlarının oturum izni almasına gerek bulunmamaktadır. Ancak Türkiye’ye girişte oturum ücreti ödemeleri gerekmektedir. Meksika vatandaşlarının başvuruları ortalama olarak 90 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Meksika Vatandaşları İçin Türkiye’de Oturum Ve Çalışma İzni ile ilgili

Türkiye’de yasal olarak ikamet etmek isteyen Meksika vatandaşlarının Türkiye oturum izni alması gerekmektedir. Meksika vatandaşları, Türkiye oturum izni başvurularını; Meksika’da bulunan Türkiye temsilciliklerine ya da Türkiye’deki valiliklere yapabilmektedir.

Meksika vatandaşları Türkiye oturum izni alabilmek için, Türk yetkililere geçerli bir oturum nedeni sunmalıdır. Bu neden Türkiye’de uzun süre kalmayı gerektirecek nedenler olmalıdır. Meksika vatandaşları Türkiye oturum izni başvurusu için bir davetiye sunmalıdır. Bu davetiye, oturum izni türüne göre Türkiye’de bulunan kişi, şirket, kurum tarafından verilmelidir. Meksika vatandaşlarının yapmış olduğu Türkiye oturum izni başvuruları ortalama olarak 90 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Türkiye’de çalışma isteyen Meksika vatandaşları ise başvurularını Türkiye’de bulunan valiliklere ya da Meksika’daki Türk temsilciliklerine başvuruda bulunabilir. Meksika vatandaşlarının Türkiye çalışma izni başvurularını değerlendirme yetkisi Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na aittir.

Türkiye çalışma izni başvurusu yapacak olan Meksika vatandaşlarının oturum iznini için Türkiye’de bir iş bulması gerekmektedir. Türkiye’de iş bulmuş olan Meksika vatandaşları ile eş zamanlı olarak Türkiye’deki işveren de Çalışma Bakanlığı’na başvurmalıdır.

TOP İzmir Web Tasarım