Trabzon Meksika Fahri Konsolosluğu

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, Meksika Başkonsolosluğu ya da Meksika Konsolosluğu kurulmasına gerek görülmeyen Trabzon’da kurulmuştur. Fahri Konsolosluk, Meksika’nın resmi bir dış temsilciliği değildir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı faaliyet göstermektedir.

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’nun amacı Meksika ve bölgedeki ekonomik ve ticari ilişkileri geliştirmektir. Meksika Devleti adına yeni ticari ve ekonomik yatırım alanları ortaya çıkarmaya ve yeni ekonomik işbirlikleri yapmayı amaçlar.

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, Meksika vatandaşlarına belge tasdiki gibi noter işlemleri hizmeti vermektedir. Ancak Konsolosluk hizmet verme yetkisi yoktur. Aynı zamanda Meksika vizesi başvurusu kabul etme ve değerlendirme yetkisi de bulunmamaktadır. Bunun için başvurularını Meksika resmi temsilcilikleri olan büyükelçilik, başkonsolosluklar ya da konsolosluklara yapmalısınız.

Meksika Trabzon Konsolosluğu Hakkında

Farklı alanlarda Meksika konsolosluklarını bulmak mümkün olmaktadır. Hem Meksika vatandaşlarının hem de Türk vatandaşlarının farklı resmi işlemleri gerçekleştirebilmesine olanak tanıyan konsolosluklar sayesinde Türk vatandaşlarının vize başvurularını sağlayabilmesi mümkün olabilecektir. Meksika vatandaşları ise resmi işlemlerini konsolosluklar üzerinden yürütebilecektir. Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu arayan kişilerin ise en yakın illerdeki konsolosluğa başvurması mümkündür.

Konsolosluklar yalnızca vize işlemleri ya da resmi evrak işleri ile ilgilenmekle kalmaz. Aynı zaman iki ülke arasındaki farklı ilişkilerin de kuvvetlenmesini sağlar. Ticari ilişkilerin, sosyal ve kültürel iletişimin, politik ve siyasal ilişkilerin gelişimini sağlamakla da görevli olan konsolosluklar; her iki ülke vatandaşına da hizmet sağlayan ortak bir noktadır ve bu sayede vatandaşların ilişkilerini kuvvetlendiren bir özelliğe sahiptir.

Türk vatandaşlarının Meksika’ya girmek için ihtiyaç duydukları vizeyi temin etmesi için Meksika konsolosluklarına başvurması gerekmektedir. Konsolosluklar üzerinden Meksika’ya gitmek üzere vize başvurusu sağlanabilir ve sonrasında gerekli evrakların eksiksiz şekilde temin edilerek teslim edilmesi sonucunda da kolaylıkla vize almak mümkün olabilir.

Meksika Vatandaşlık İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Meksika Trabzon Konsolosluğu İle İlgili

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan Meksika Fahri Konsolosluğundan birisidir. Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, Trabzon ve çevresinde çalışmalar yürütmektedir. Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu yetki ve görevleri aşağıda verilmiştir.

 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, Ankara’da bulunan Meksika Büyükelçiliği’ne bağlı olarak Trabzon ve çevresinde faaliyet göstermektedir.
 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na diplomatik bir temsilcilik verilmemiştir.
 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, ticari amaçlı kurulmuş bir temsilciliktir.
 • Trabzon ve çevresinde Meksika kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır.
 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, Trabzon ve çevresinde iş kurmuş olan ve ticaret yapan Meksika vatandaşlarına destek olmaktadır.
 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na diplomatik yetki verilmediğinden dolayı Meksika vatandaşlarına sadece belge tasdiki hizmeti vermektedir. Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize hizmeti de vermemektedir.

Meksika Trabzon Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu, hafta içi saat 08.30 ile 16.30 arasında hizmet vermektedir.

Meksika Trabzon Konsolosluğu Adresi

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Mercan Sokak, No: 21, Daire: 13, Trabzon Merkez/Trabzon

Meksika Trabzon Konsolosu Kimdir?

Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri arasında Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Trabzon Fahri Konsolosluğu hakkında araştırma yapan kişiler Meksika Trabzon Fahri Konsolosu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Meksika Trabzon Fahri Konsolosunun kim olduğunu merak eden kişiler için “Meksika Trabzon Fahri Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika Trabzon Fahri Konsolosunun kim olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Fahri Konsoloslukların amacı bölgedeki ticari ilişkileri geliştirmek olduğundan dolayı Meksika Trabzon Fahri konsolosu bölgedeki önemli iş insanları arasından seçilmektedir.

Meksika Trabzon fahri konsolosunun amacı Meksika ile Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.  Türkiye ve Meksika arasında yeni yatırım alanları ve ticari işbirliklerinin ortaya çıkarılmasını amaçlamaktadır. Gerekli görüldüğünde Meksika vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sağlamaktadır.

Meksika Trabzon Konsolosluğu Vize İşlemleri

Meksika’ya seyahat etmek isteyen ve Trabzon çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika seyahatleri için vize almalıdır. Bu yazıda Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için öncelikle Meksika seyahat amacına uygun vize türü belirlenmelidir.
 • Meksika turistik vize türü belirlendikten sonra gerekli olan vize evrakları hazırlanmalıdır.
 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, konsolosluktan randevu almalıdır.
 • Hazırlanan evraklar Meksika temsilciliklerine randevu tarihinde teslim edilmelidir.
 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.
 • Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’n yapılan başvuruları inceleme ve değerlendirme yetkisi Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Meksika Trabzon Konsolosluğu Vize Başvurusu

Meksika’ya seyahat etmek isteyen ve Trabzon çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika seyahatleri için Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na yapılacak vize başvuruları hakkında bilgi aşağıda verilmiştir.

 • Trabzon’da ikamet eden ve Meksika’ya seyahat edecek olan kişilerin Diplomatik Pasaportu var ise vize almasına gerek bulunmamaktadır.
 • Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 30 güne kadar e-vize alabilir.
 • Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapabilmektedir.

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’nun istediği evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve yetkililere teslim edilmelidir. Meksika vizesini Trabzon’dan alacak olan kişiler detaylı bilgi için Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçmelidir.

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika vize başvurusu için randevu almalıdır. Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için bu yazıda Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için randevular, Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilmektedir Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’ndan alınana randevuların kaçırılmamasına özen gösterilmelidir. Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir.

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alan kişiler, Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu randevu tarihine kadar gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Hazırlanan vize evrakları randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Randevu tarihinde Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu vize işlemleri yapılmalıdır.

Meksika Trabzon Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika Trabzon Fahri Konsolosluğu hafta içi saat 09.00 ile 17.30 arasında çalışmaktadır. Hafta sonları, Meksika Devleti resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.  

Meksika Trabzon Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Meksika Konsolosluğu ve diğer Meksika Konsolosluğu faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Meksika Vize ile Meksika Konsolosluğu işlemleri konusunda yetkilidir. Meksika'ya seyahat edecek olan kişi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Meksika Trabzon Konsolosluğuna ve Meksika Trabzon  Konsolosluğuna aittir. Meksika Trabzon Konsolosluğu aynı zamanda Türkiye'de ikamet eden kişi, Meksika vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdik gibi konularda destek sunmaktadır. Meksika Türkiye temsilciliğine olan Meksika Trabzon Konsolosluğu, görev alanı içinde bulunan şehirden vize işlemleri, nüfus kayıt işlemi, imza tasdiki ve kopya onayı olmak üzere aile ile hukuki işlerin yanı sıra acil durumda Meksika vatandaşına yardım hizmetleri sunmak yine Meksika Başkonsolosluğu hizmet alanı içindedir.

Meksika Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

 • Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Mercan Sokak, No: 21, Daire: 13, Trabzon Merkez/Trabzon

Meksika Trabzon Konsolosluğu Adres

 •  Meksika   Trabzon   Konsolosluğu  adres: Cumhuriyet Mahallesi, Mercan Sokak, No: 21, Daire: 13, Trabzon Merkez/Trabzon
 •  Meksika Konsolosluğu   Trabzon   Telefon Numarası:  

 Meksika   Trabzon   Konsolosluğunda işlem yapacak olan kişi, konsolosluğun adres ve iletişim bilgisini merak etmektedir. Bu yazı da  Meksika   Trabzon  Konsolosluğuna işlemler yapacak olan kişi için  Meksika   Trabzon   Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri hakkında bilgiler verilmiştir. Meksika Trabzon Konsolosluğu hafta içi saat 07.00 ve 18.00 arası hizmetler vermektedir. Bu saat dışında  Trabzon konsolosluğu kapalı ve telefon numarası ile ulaşılmamaktadır. Meksika Trabzon   Konsolosluğu ,  Meksika ile Türkiye resmi tatilinde de kapalıdır.  Meksika  Trabzon   Konsolosluğu ve iletişime geçerek yapılacak işlemler hakkında bilgiler alabilirsiniz. Meksika Trabzon Konsolosluğuna vize randevu gerekmese de randevu zorunlu olabilir. Bunun içinde Meksika Trabzon Konsolosluğunu vizesi başvuruları için ziyaret etmeden önce Meksika Trabzon  Konsolosluğuyla  iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meksika Trabzon Konsolosluğu Telefon Numarası

Meksika  Trabzon    Konsolosluğu Telefon Numarası:  335 91 36

Meksika Türkiye temsilciliği olan Meksika Trabzon Konsolosluğu, görev alanı içinde bulunan şehirden vize işlemleri, nüfus kayıt işlemi, imza tasdiki ile kopya onayları olmak üzere aile ile hukuki işin yanı sıra acil durumda Meksika vatandaşına yardım hizmetleri sunmak yine Meksika Konsolosluğu hizmet alanı içindedir.  Meksika Trabzon Konsolosluğu, hafta içi saat 07.00 ve 18.00 arasında hizmet vermektedir. Bu saatler dışı  Trabzon   konsolosluğu kapalı ve telefon numarasıyla ulaşılmamaktadır.  Meksika   Trabzon   Konsolosluğu ,  Meksika ve Türkiye resmi tatilinde de kapalıdır.   Yoğunluk dönemlerinde herhangi bir karışıklık olmaması ve randevu kabul sisteminin daha düzenli yapılabilmesi için randevu sistemi getirilebilir. Meksika Trabzon Konsolosluğuna vize randevusu gerekmese de randevular zorunlu olabilir. Bunun için Meksika Trabzon Konsolosluğu vize başvurusu için ziyaret etmeden öncesi Meksika Trabzon  Konsolosluğu ile  iletişime geçerek detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Meksika Trabzon Konsolosluğuna vize randevusu gerekmese de randevular zorunlu olabilir. Bunun için Meksika  Trabzon  Konsolosluğu vize başvurusu için ziyaret etmeden öncesi Meksika Trabzon Konsolosluğu ile  iletişime geçerek detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

TOP