Meksika Turistik Vize Hakkında

Meksika turizm ziyaretlerinde kişilerin ilgili kategoride vize alması gerekmektedir. Bu vize işlemlerinde en çok dikkat edilen nokta güncel ve eksiksiz bilgi vermektir. Belgelerin tam olması bu süreçte en çok önem verilen noktadır. Turistik vize alınırken Meksika Konsolosluğu ya da yetkilendirilmiş vize merkezlerinden hizmet almak gereklidir. Meksika vize işlemleri sırasında güncel bir pasaportunuz olması son derece önemlidir. Pasaportunuzda boş iki yaprak olmalı ve güncelliğini koruyor olması gerekiyor.

Başvuru formunun istenilen dil kriterine uygun bir şekilde doldurulması ve ıslak imzalı olarak dosyaya eklenmesi gereklidir. Bu süreçte en çok dikkat edilen nokta da formda istenilen belgelerin turistik vizeye uygun şekilde verilmesidir. Meksika turistik vize işlemlerinde başvuru formu ve dilekçenin tutarlı olmasına önem vermeniz gereklidir.

Meksika Turistik Vizesi Hakkında 2022

Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, Meksika turistik vizesi almalıdır. Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamili ise Meksika turistik vizesi almalıdır. Diplomatik Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Meksika turistik vizesinden muaftır.

Meksika’ya turistik amaçla seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi Türk vatandaşları; internet sitesi üzerinden Meksika turistik vizesi alabilirler. E-vize ile alınmış olan turistik vizeler, vize sahibine ülkede 30 içerisinde ülkeye tek giriş yapma ve 180 gün kalma izni vermektedir. Rusya, Türkiye ve Ukrayna vatandaşları Meksika e-vizesi alabilirler. E-vize bir gün içerisinde çıkarılmaktadır. Bunun yanında Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi olan Türk vatandaşları bizzat Meksika vize başvurusunda bulunmalıdır.

Meksika turistik vize başvuruları Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika’nın Türkiye’de bulunan diğer diplomatik temsilciliklerine yapılmalıdır. Başvuru için öncelikle Meksika turistik vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise Meksika vize başvurusu yapılacak olan yerden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Meksika turistik vizesi için gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlanmalı ve randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Meksika Turistik Vizesi 2022 İle İlgili

Meksika’ya yapılacak olan kültürel ve tatil amaçlı yapılacak seyahatlerde Meksika turistik vizesi alınmalıdır. Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler başvuruları şahsen yapmalıdır.

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri, e-vize ile Meksika turistik vizesi alabilir. Alınan e-vize için harç ödenmez ve 30 gün Meksika’da konaklama hakkı verir. Meksika e-vizesinden sadece Umuma Mahsus Pasaport sahipleri yararlanabilir. Diplomatik Pasaport sahipleri ise Meksika turistik vizesinden muaftır. Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu sahiplerinin ise turistik vize başvurularını şahsen yapması gerekmektedir.

Meksika turistik vizesi başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları, başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na şahsen yapmalıdır. Meksika turistik vizesi için öncelikle Meksika vize başvuru formunu doldurmalıdır. Daha sonra ise başvuru yapılacak olan Meksika temsilciliğinden randevu alınmalıdır. Meksika randevu tarihine kadar Meksika turistik vizesi için gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır. Bu belgeler Meksika randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir. Belgelerin güncel ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

Meksika turistik vizesi başvuruları ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre vize başvuru yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

Meksika Turistik Vizesi Nedir?

Kültürel, gezi ya da tatil amacı ile Meksika’ya gidecek olan kişiler, Meksika seyahatleri için Meksika turistik vizesi almalıdır. Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler, Meksika turistik vizesinin ne olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler için “Meksika turistik vizesi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir. 

Meksika turistik vizesi, Meksika’ya tatil ya da turistik amaçlı olarak gidecek olan kişilerin alması gereken yasal izindir. Meksika turistik vizesi verme yetkisi Meksika Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş Meksika temsilciliklerine aittir. Meksika turistik vizesi olmayan kişiler Meksika’ya turist olarak girememektedir.

Meksika turistik vize muafiyeti olmayan kişiler, Meksika seyahatleri için vize almalıdır. Vize muafiyeti var ise turistik vize almadan giriş yapabilir. Diplomatik Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Meksika turistik vizesi almadan Meksika’ya giriş yapabilmektedir.

Meksika turistik vizesi, yasal bir izindir ve Meksika’ya girişinizde herhangi bir sorun olmadığını göstermektedir. Meksika turistik vizesi olmadan ülkeye kaçak yollarla giren kişiler sınır dışı edilir ve para cezası verilir. Hatta hapis cezası bile verilebilir.

Meksika Turistik Vize İşlemleri

Elektronik vize onaylanması için Meksika'ya gidecek hava yolu şirketi SAE sistemine katılıp katılmadığı etraflıca kontrol edilmelidir.

Meksika'nın elektronik vize kolaylığını tanıdığı ülke vatandaşları bunu belgeleyen geçerli pasaport ya da seyahat belgelerine sahip olmak. Meksika Elektronik vize kara ve deniz yoluyla seyahat eden kişiler içinde geçerli değildir.

Meksika Elektronik vize ile 1 ay içinde ülkeye sadece tek giriş yapılabilir ve en fazla 6 ay ülkede konaklanabilir. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Meksika turist vizesi olan kişilere süre açısından daha uzun kalma olanağı sağlamaktadır. Belirttiği şartlar çok zor olmayan Meksika ülkesi bu şartların eksiksiz ve doğru şekilde yerine getirilmesini istemektedir.

Turistik, ticari, eğitim, dini amaçlı veya gazeteci olarak seyahat etmek isteyenler kişiler sadece 6 ay kalma süreli Meksika elektronik vizesini almaları gerekmektedir.

Meksika vizesi başvuruları ortalama 2 iş gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika Konsolosluğu yoğun olduğu zamanlarda bu işlem süresi uzayabilmektedir. Konsolosluktan alınabilecek vizelerin süreleri işlem türlerine göre de değişebilmektedir.

Meksika Turistik Vize İşlemleri Nelerdir?

Meksika turist vizeleri başvurusu olumlu olarak sonuçlanması durumunda 1 ay içinde Meksika sınırı içine tek giriş hakkı doğrultusuna seyahat edilebilmektedir ve 6 ay süreli olarak ikamet gerçekleştirilmektedir. Meksika turistik vize, e-vize başvurusu seyahat tarihi en fazla 1 ay öncesinde yapılabilmektedir. Meksika online vize sahibi olarak seyahat edebilmesi için söz konusu hava yolu şirketi SAE sistemine kayıt olması gerekmektedir. Deniz yolu ve kara yolu ile yapılacak seyahatle Meksika e-vizesi geçerli sayılamamaktadır.

Meksika turistik vize başvuru işlemi sırasında gerekli evrakın eksiksiz olarak ibraz edilmesi gereklidir. Talep edilen belgenin konsolosluğa iletilmesi durumunda belgeler düzenlenerek başvuruya hazır duruma getirilmektedir. Böylece herhangi hata ya da eksiklik gözlemlenmesi durumunda başvuru sahibi ve iletişime geçilme nedeniyle süreç doğru şekilde tamamlanmış olmakta.
Meksika turistik vizesi için tanınan vize süresinden daha fazla ülke sınırı içinde kalınacak olması durumunda söz konusu sürenin uzatılması gerekmektedir. Vize uzatma işleminin var olan vize süre sona erme tarihî en az 1 ay kala gerçekleşmesi ve talebi destekleyen geçerli sebeplerin sunulması gerekmektedir.

Meksika Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika’ya turistik amaçlı olarak seyahat edecek olan kişiler, Meksika seyahatleri için Meksika turistik vizesi almalıdır. Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler, Meksika turistik vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler için Meksika turistik vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

 • Meksika turistik vizesi alacak olan kişilerin Diplomatik Pasaportu bulunuyorsa turistik vizeden muaftır.
 • Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ise 30 gün geçerli olan ve tek girişli turistik vizesini e-vize olarak alabilir.
 • Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri ise vize başvurularını şahsen Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilir.

Meksika Turistik Vizesi Almak İçin Neler Yapılır?

 • Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler, Meksika turistik vize başvurularını Meksika temsilciliklerine yapabilir.
 • Meksika turistik vize başvurusu için Meksika vize başvurusunuz yapılacağı temsilciliğe mail atılarak randevu alınabilir.  
 • Gerekli olan Meksika turistik vize evrakları hazırlanmalı ve Meksika temsilciliğine teslim edilmelidir.
 • Meksika turistik vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi Meksika turistik vize başvurusunun yapıldığı Meksika temsilciliğine aittir. Başvurular ortalama olarak 7 güç içerisinde sonuçlanmaktadır.

Meksika Turistik Vizesi Nereden Alınır?

Turist olarak Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler, Meksika’ya seyahat edebilmek için Meksika turistik vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler için “Meksika turistik vizesi nereden alınır? sorusunun cevabı verilmektedir.

Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler, Meksika turistik vizesini aşağıdaki yerlerden alabilir.

 • Meksika turistik vizesi alacak olan kişi Diplomatik Pasaport sahibi ise Meksika turistik vizesinden muaftır.
 • Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları 30 günlük tek girişli olan turistik vizeyi e-vize olarak alabilmektedir. İnceleme yetkisi Meksika temsilciliklerine aittir.
 • Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri Meksika turistik vizelerini Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri olan Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilir.

Meksika turistik vize başvuruları e-vize olarak ya da şahsen yapılacak olsa bile bu başvuruları inceleme ve değerlendirme yetkisi Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Meksika turistik vizesi nereden alınır sorusuna verilebilecek en iyi cevap Meksika temsilcilikleri cevabı verilebilir. Meksika vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi Meksika temsilciliklerine aittir.

Meksika Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika’ya turistik bir amaçla seyahat edecek olan kişiler, Meksika turistik seyahati için Meksika turistik vizesi almalıdır. Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler, Meksika turistik vizesinin kaç günde sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler için “Meksika turistik vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı verilebilmektedir.

Meksika turistik vizesi alacak olan kişilerin vize başvurularının sonuçlanma süresi farklılık göstermektedir. Meksika turistik vizesi alacak olan kişiler, Meksika turistik vizesi alacak olan kişilerin başvuruları farklı olarak değerlendirilmektedir. Başvurular başvuru sahibinin mesleğine, eğitim durumuna, yaşına göre değerlendirildiği için evrak durumunda farklılık olmakta bu nedenle incelenmesi de farklılık göstermektedir.

Meksika turistik vizesi başvuruları pasaport durumuna göre de farklı tarihlerde sonuçlanmaktadır. Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin başvuruları e-vize yapabilmektedir. E-vize şahsen yapılacak olan başvurulara göre daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Ortalama olarak günde sonuçlanmaktadır. Şahsen yapılan başvurular ise ortalama olarak 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Başvuruların sonuçlanma süresine, Meksika turistik vize başvurusunu inceleyen temsilciğin yoğunluğu, ek belge talebi ve Konsolosluk tarafından görüşmeye çağrılma gibi durumlarda uzayabilir.

Meksika Turistik Vize Evrakları

Meksika turistik vize alacak kişilerin hazırlaması gereken standart belgeler bulunmaktadır. Bu belgeler dışında sizlerden farklı ek evraklar da talep edilebilmektedir. Meksika turistik vize evrakları şu şekildedir:

 • Son on yıl içinde alınmış pasaport
 • Meksika Vize Başvuru formu ve dilekçe
 • Seyahat acenteleri tarafından alınmış davetiye
 • 30 bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Meslek ve öğrenim belgeleri
 • Yaşı küçükler için aileden izin belgesi
 • Biyometrik fotoğraf ve nüfus cüzdan fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 • Harçların yatırıldığını gösteren dekont

Her belgenin mutlaka tek bir dosya içerisinde sunulması gerekmektedir. Bu işlemler sırasında evraklarınızın son aylarda alınmış olması son derece önemli bir konudur.

Meksika Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

1- 6 ay geçerlilik bulunan pasaport.

2- Usulüne uygun şekilde doldurulmuş başvuru formu.

3-Arka fon beyaz olan, 4.5x3.5cm boyutunda fotoğraf.

4-İş yeri tarafından verilen dilekçe.

5- Son 3 ay ait Maaş Bordrosu.

6- Son 3 ay ait kişisel banka ekstresi.

7- Pasaportun ilk ve son sayfalarının fotokopisi.

TOP