Meksika Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Meksika Konsolosluğu - Şirket Sahipleri İçin, Meksika Aile Ziyareti Vizesi İstenen Evraklar
1. Meksika vizesi başvuru formu.
2. Pasaport
3. 4 adet biyometrik fotoğraf
4. Vize talep dilekçesi
5. Davetiye
6. İmza sirküler fotokopisi
7. Vergi levhası fotokopisi
8. Son 6 aylık Faaliyet Belge aslı
9. Ticaret Sicil Gazete Fotokopisi.
10. Maddi durum gösteren belgeler
11. Banka hesap cüzdanı.
12. Kimlik fotokopisi.

Meksika Konsolosluğu - Çalışanlar İçin, Meksika Aile Ziyareti Vizesi İstenen Evraklar
1. Meksika vize başvuru form.
2. Pasaport
3. 4 adet biyometrik fotoğraf
4. Vize talep dilekçesi
5. Davetiye
6. İmza sirküler fotokopisi
7. Vergi Levhası Fotokopisi
8. 6 aylık Faaliyet Belge Fotokopisi
9. Ticaret Sicil Gazete Fotokopisi
10. SSK işe giriş bildirgesi
11. SSK ya da Özel Sigorta Dökümü
12. Banka hesabını kanıtlayan referans mektubu, işlenen hesap cüzdanı
13. Size ait tapu fotokopisi

Meksika Konsolosluğu - Memurlar  İçin, Meksika Aile Ziyareti Vizesi  İstenen Evraklar
1. Meksika vizesi başvuru form
2. Pasaport
3. 4 adet biyometrik fotoğraf
4. Vize talep dilekçesi
5. Davetiye
6. Çalıştığı kurumdan çalışma ve izin yazısı
7. 3 aylık maaş bordrosu
8. Banka hesabınızı kanıtlayan hesap cüzdanı
9. Size ait tapu fotokopisi

Meksika Konsolosluğu - Emekliler, Meksika Aile Ziyareti Vizesi İçin İstenen Evraklar
1. Meksika vize başvuru formu
2. Pasaport
3. 4 adet biyometrik fotoğraf
4. Vize talep dilekçesi
5. Davetiye
6. Emekli olduğu kurum kimlik fotokopisi
7. Maaş aldığı Banka hesap cüzdanı
8. Banka hesabınızı kanıtlayan hesap cüzdanı fotokopisi
9. Size ait tapu fotokopisi

Meksika Konsolosluğu - Öğrenciler  İçin, Meksika Aile Ziyareti Vizesi İstenen Evraklar
1. Meksika vize başvuru formu
2. Pasaport.
3. 4 adet biyometrik fotoğraf
4. Vize talep dilekçesi
5. Davetiye
6. Ögrenci Belgesi
7. Seyahati finanse edecek kişi tasdikli mektup ve finansörün kişisel belgesi.

Meksika Konsolosluğu Aile Ziyareti Vizesi 2022

Meksika aile ziyaret vizesi, Meksika’da yaşayan akraba ve tanıdık kişinin ziyaret edilmesi için alınması gerekli bir Meksika vize türüdür. Meksika akraba ziyaret vizesi, alabilmek için Meksika'da yaşayan ve ziyaret edilecek olan şahısa davet mektubu alınması gereklidir. Bu davet mektubunun alınmaması durumunda Meksika ziyaretçi vize alma ihtimaliniz bulunmayacaktır. Meksika akraba ziyaret vize işleminde bulunulacak olunması durumunda ise Meksika’da bulunan akrabalar davet mektupları ve akrabalık ilişkisi noter tasdiki, Meksika’da çalışan ya da öğrenim görmekte olan iş arkadaşının ziyaret edilebilme için ev sahipleri tarafından imzalanmış davet mektubu ve ev sahibi Meksika’da şirket ya da kurumundan istihdam veya öğrenim belgesi alınması zorunlu.
Meksika Konsolosluğu aile ziyareti vizesi için şu belgeler gereklidir;
1. Meksika vizesi başvuru formu.
2. Pasaport.
3. 4 adet biyometrik fotoğraf.
4. Vize talep dilekçesi.
5. Davetiye.
6. İmza sirküleri fotokopileri.
7. Vergi levhası fotokopileri.
8. Son 6 aylık Faaliyet Belgesi aslı.
9. Ticaret Sicil Gazete Fotokopisi.
10. Maddi durumu gösteren belge.
11. Banka hesap cüzdanı.
12. TC. Kimlik fotokopisi.

Meksika Aile Ziyareti Vizesi Hakkında 2022

Meksika’da bulunan aile üyesini ya da arkadaşına ziyarette bulunmak isteyen Türk vatandaşları Meksika aile ziyareti vizesi almalıdır. Meksika’ya aile ziyareti için seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport sahipleri, Meksika aile ziyareti vizesinden muaftır.

Meksika aile ziyareti başvurusunda bulunacak olan Umuma Mahsus Pasaport sahipleri, Meksika e-vizesi alabilir. Meksika e-vizesi 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Meksika e-vizesi ile Meksika aile ziyareti vizesi alan kişiler, bu vizeyi 30 gün içerisinde kullanabilir. Meksika e-vizesi tek girişli olarak verilmektedir ve 180 gün konaklama hakkı tanımaktadır.

Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi olan Türk vatandaşları, Meksika aile ziyareti vizesi başvurularını bizzat yapmalıdır. Meksika aile ziyareti vizesi başvuruları, Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Meksika’nın Türkiye’de bulunan diğer diplomatik temsilciliklerine yapılabilmektedir.

Meksika aile ziyareti vizesi için öncelikle, Meksika aile ziyareti için vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından Meksika aile ziyareti vizesi başvurusu için randevu alınmalıdır. Meksika Vize Randevusu tarihine kadar Meksika aile ziyaret için gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır. Bu belgeler randevu tarihinde başvuru yapılacak olan Meksika konsolosluğuna teslim edilmelidir.

Meksika Aile Ziyareti Vizesi 2022 İle İlgili

Meksika’da bulunan ailesini ya da arkadaşını ziyaret edecek olan Türk vatandaşlarının Meksika aile ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler başvuruları şahsen yapmalıdır.

Umuma Mahsus Pasaport sahipleri, e-vize ile Meksika vizesinden yararlanabilir ve 30 gün harçsız vize alabilir. Diplomatik Pasaport sahipleri ise Meksika aile ziyareti vizesinden muaftır. Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu sahiplerinin ise şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişinin yakınının Meksika vatandaşı ya da Meksika oturum izni olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibine bir davetiye göndermesi gerekmektedir. Bu davetiye ile yakınının yanında yaşamasını kabul ettiğini gösterir.

Meksika aile ziyareti başvurusunda bulunacak olan kişiler öncelikle Meksika vize başvuru formunu doldurmalıdır. Meksika vize başvuruları, Meksika temsilciliklerine şahsen yapılmalıdır. Bunun için ise başvuru yapılacak olan temsilcilikten randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Meksika aile vizesi için gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır. Bu belgeler randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Meksika aile ziyareti vize başvuruları ortalama olarak 7-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre vize başvuru yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

Meksika Aile Ziyareti Vizesi Nedir?

Meksika’da bulunan aile üyesini ziyaret etmek isteyen kişilerin Meksika aile ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile ziyareti vizesinin ne olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler için “Meksika aile ziyareti vizesi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika aile ziyareti vizesi, Meksika’da bir aile üyesi bulunan ve bu aile üyesini ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken yasal izindir. Meksika aile ziyareti vizesi verme yetkisi Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine aittir.

Meksika aile ziyareti vizesi kısa süreli bir Meksika vizesidir. Meksika aile vizesi alabilmek için Meksika’da bulunan aile üyenizin Meksika vatandaşı olması ya da yasal olarak Meksika’da ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Meksika Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika’da bulunan aile üyesini ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken Meksika vize türü Meksika aile ziyareti vizesidir. Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile ziyareti vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler için “Meksika aile ziyareti vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

  • Meksika aile ziyareti vizesinden Diplomatik Pasaport sahipleri muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ise e-vize başvurusu yapabilmektedir. Diğer pasaport sahipleri şahsen başvuruda bulunmalıdır.
  • Şahsen yapılacak olan başvurular Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’deki diğer Meksika temsilciliklerine yapılmalıdır.
  • Başvuru için gerekli olan vize evrakları hazırlanmalı ve Meksika vize başvurusu yapılacak olan yere teslim edilmelidir.
  • Başvuruları inceleme yetkisi Meksika temsilciliklerine aittir.

Meksika Aile Ziyareti Vizesi Nereden Alınır?

Meksika’da bulunan yakınını ziyaret etmek isteyen kişiler, Meksika aile ziyareti vizesi almalıdır. Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile ziyareti vizesinin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler için “Meksika aile ziyareti vizesi nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

  • Diplomatik Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Meksika aile ziyareti vizesinden muaftır. Bu nedenle Meksika aile ziyareti vizesi alınmasına gerek yoktur.
  • Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Meksika aile ziyareti vizesi başvurusunu online olarak yapabilir. Bu vizenin 30 gün olarak verilebilmektedir.
  • Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahipleri Meksika aile birleşimi vizesi başvurusunu Meksika temsilciliklerine yapabilmektedir. Başvurular Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilir.

Meksika Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika’da bulunan aile üyesini Meksika’da ziyaret etmek isteyen kişiler, Meksika aile ziyareti vizesi almalıdır. Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile ziyareti vizesi başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika aile ziyareti vizesi alacak olan kişiler için “Meksika aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika aile ziyareti vizesi başvurusunun sonuçlanması için herhangi bir süre kısıtlaması bulunmamaktadır. Başvurular başvuru sahibinin durumunda göre farklık göstermektedir. Başvurular genel olarak 1 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu süre 1 aya kadar uzayabilir.

Meksika aile ziyareti vizesi başvurusunun sonuçlanmasına; başvuru sahibinin konsolosluğa çağrılması, ek evrak talebi, başvuruları inceleyen konsolosluğun yoğunluğu gibi durumlar etkilemektedir.

TOP