Meksika Vize Randevusu Hakkında

Meksika vize randevusu alabilmek için öncelikle Meksika konsolosluğundan bir randevu talebi oluşturmak gerekmektedir. Bu randevu talebi işlem yapılacak tarihten ne kadar önce yapılırsa o kadar avantajlı olur fakat en az 30 gün önceden randevu talebi oluşturulması tavsiye edilir. Levent, Lale Sokağı No:23, 34330 Beşiktaş/İstanbul’ da bulunan Meksika konsolosluğundan arayarak randevu almanız mümkündür. Meksika konsolosluğu internet sitelerinde telefon numaraları mevcuttur. Kişisel bilgilerinizi teyit ettirerek bu randevu talebini oluşturabilir ve bir gün alabilirsiniz. Meksika vize randevusu sırasında bazı özel sebeplere göre sırayla kişilere atanıyor. Ayrıcalıklı vatandaşlar öncelik sırasında yer alıyor. Tabiiki bunun dışında özel durumu olan vatandaşlar da bu öncelik hizmetinden yararlanabiliyorlar. Telefonla konsolosluğu aradığınız sırada bu iki geçerlilik sebebinden birine sahipseniz bunu özellikle belirtmeyi unutmamanız gerekiyor. Vize başvuruları için ekstra konsolosluğa gitmenize gerek kalmayabilir. Yine konsolosluğu arayarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz fakat temelde e-vize işlemleri ile de vize işlemlerinizi yapmanız mümkün. Fakat bunun için bazı gereklilikleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Umumi yani bordo pasaport sahipleri e-vize ile Meksika vizesi alabilirler. Aksi taktirde konsolosluktan randevu alarak konsolosluğa randevu gününde gitmeniz gerekmektedir. Vize başvurusu için aldığınız banka dokümanlarının İngilizceye çevrilmiş olması gerekmektedir. Bunun dışında temel belgeler de lazımdır. Örneğin pasaport, biyometrik fotoğraf ve kimlik fotokopinizi kesinlikle yanınızda bulundurmalısınız. Tüm bu kriterler sağlandığında ise konsolosluk tarafından belirtilen belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler, Görev tanımınızı ve işe başladığınız tarihi içeren çalıştığınız şirket tarafından verilen bir yazı, son üç ayın maaş bordrosu ve kişisel banka hesap özetidir. Banka hesap özetiniz kesinlikle İngilizce olmalıdır. Son olarak 44 USD tutarında vize ücretini de kesinlikle vermeniz gerekmektedir. Aksi durumda vize işleminiz gerçekleşmez. Fakat Meksika vize randevusu almak için sadece kimlik bilgilerinizi vermeniz ve sebebini belirtmeniz yeterlidir.

Meksika Vizesi Randevu 2022

Meksika vize için büyükelçiliğe ya da konsolosluğa vizesi başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Bu süreçte;
Meksika vizesi başvurusu için Meksika büyükelçiliği ya da konsolosluğuna randevu oluşturulması,
Meksika büyükelçiliği ya da konsolosluğu aracılığı ve vize başvuru formunu doldurmak,
Meksika büyükelçiliği ya da konsolosluğun belirttiği evrakların bir araya getirilmesi,
Başvuru ücreti ödenmesi.

Meksika vizesi başvurusu için büyükelçilik ya da konsolosluk aracılığı ve randevu oluşturarak başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Farklı Meksika büyükelçiliğe yapılan başvuru süreçleri değişkenlik göstermektedir. Her Meksika büyükelçiliği kendine özgün vize ücret ödeme yöntemi, randevu süreci ve açılış saati farklılık göstermekte. Bu doğrultu da Meksika’ya seyahat etme düşünüyorsanız en yakın Meksika büyükelçiliği ve iletişime geçmeniz gerekmekte.
Meksika vize için başvuru yaparken birtakım evraklar istenecektir. Bu belgeler;
Meksika vize için başvuru formunu doldurmak,
Pasaport,
Pasaport’un boyutuna resim,
Meksika'da kalış sürecini kapsayan mali kanıtlar,
Dönüş uçak biletleri,
Şirket ya da kuruluştan gelen Meksika davetiye mektupları,
Eğer uyruğunuz olmayan ülkeden Meksika vizesi için başvurusunu yapacak yasal ikamet kanıt ya da oturma izin vizesi alınması,
Seyahat amacıyla ilgili belgenin hazırlanması

Meksika Vize Randevusu 2022 Hakkında

Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Meksika vizesi alması gerekmektedir. Meksika vize başvurusunda bulunacak olan Türk vatandaşları Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’deki diğer diplomatik Meksika temsilciliklerine başvuruda bulunabilmektedir.

Meksika bize başvurusunda bulunacak olan kişilerin başvuru için Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden ya da Meksika diğer konsolosluklardan randevu alması gerekmektedir. Meksika temsilciliklerine yapılan vize başvuruları randevusuz kabul edilmemektedir.

Meksika vize başvurusunda bulunacak olan kişiler Meksika temsilciliği ile iletişime geçerek randevu talebi oluşturabilir. Meksika vize başvurusu için öncelikle Meksika vize başvuru formunu doldurmanız ve ardından Meksika vize başvurusu için gerekli olan belgeleri randevu tarihine kadar hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeleri randevu tarihinde eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Bunun yanında vize harç ücretini de ödemeniz gerekmektedir.

Meksika vize randevu tarihini, Meksika seyahatinden yaklaşık olarak 1 ay önce almanız gerekmektedir. Meksika vize başvurusunu Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’nin Konsolosluk Bölümü ya da diğer Meksika Konsolosluklarının Vize Bölümü ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

Meksika vize randevu tarihine kadar bütün evrakları eksiksiz hazırlamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Meksika Vize Randevusu 2022 Hakkında Bilgi

Meksika’ya seyahat etmeden önce Meksika vizesi almanız gerekmektedir. Meksika vize başvuruları Meksika Türkiye temsilciliklerine ve Meksika vize başvuru merkezine yapılmalıdır. Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları eğer Diplomatik Pasaport sahibi ise kısa süreli Meksika vizesinden muaftır. Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport sahibi ise her türlü seyahatinde Meksika vizesi alınmalıdır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Meksika e-vizesi alabilir.

Meksika kısa süreli vizesi alacak olan kişiler, vize başvurularını; Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Başvuru için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise Meksika vizesi için, Meksika temsilciliklerinden randevu alınmalıdır.

Meksika temsilcilikleri, randevusuz Meksika vize başvurularını kabul etmemektedir. Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Başvuru yapılacak her aile üyesi için ayrı ayrı Meksika vize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Meksika vize başvurusu için gerekli olan belgeler hazırlanmalı ve randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Meksika vize randevu tarihini kaçıran Türk vatandaşlarının, tekrardan başvuruda bulunabilmesi için Meksika vize randevusu alması gerekecektir.

Meksika Vizesi Randevu Oluşturmak

Meksika vizesi başvurusu için büyükelçilik ya da konsolosluk aracılığıyla randevu oluşturarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başka Meksika büyükelçiliklerine yapılan başvuru sürecinde değişkenlik göstermekte. Her Meksika büyükelçiliğinin kendine has, özgün vize ücreti ödeme yöntemi, randevu süreci ve açılış saati farklılık göstermekte. Bu doğrultuda da Meksika’ ya seyahat etmeyi düşünen kişiler yaşadığı şehirdeki ya da ikamet ettiği şehre en yakın konsoloslukla iletişime geçmesi gerekmektedir.
Meksika vizesi konsolosluktan veya büyükelçilikten alınmaktadır. Meksika konsolosluğu vize bölümü randevu sistemiyle çalışmaktadır. Randevu alınmadan gidilen başvurularda işlemler kabul edilmemekte. Meksika Konsolosluğu'na vize başvurusu yapan şahısı eksiksiz doldurulmuş, vize başvuru formlarıyla başvuru yapacaklardır.
Meksika konsoloslukları tarafından istenilen bilgiler ve evraklar tamamlandıktan sonra incelenen vize talebine uygun görüldüğü takdirde kısa süre vize talebi 15-20 gün içinde neticelenmek ve sonuç talepleri sahibine bildirilmektedir. Meksika vize talebini olumlu yanıt aldığı takdirde seyahat için herhangi bir problemle kalmamakla birlikte, Meksika yetkilisi ülkeye girişi verilen bilgilerde tutarsızlık olması durumunda girişi hakkı iptal etme yetkisine sahip. Bu nedenle, verilen tüm evraklar ve belgeler yanlışsız ve gerçeğe uygun şekilde düzenlenmiş olması gerekmektedir.
Meksika Cumhuriyeti vize işlemi seyahat amacı ve süresi olarak çeşitli kategoriler ayrılmıştır. Meksika vize türü bunlardır:
Meksika Turistik Vize.
Meksika Aile Ziyareti Vizesi.
Meksika Ticari Vize.
Meksika Oturma Vizesi.
Meksika Çalışma Vizesi.

Meksika Vize Randevusu Almak

Meksika’ya seyahat edecek olan kişilerin seyahatleri için seyahat amacına uygun Meksika vizesi alması gerekmektedir. Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin Meksika vize randevusu alması gerekmektedir. Meksika vize başvuruları randevusuz olarak kabul edilmemektedir. Bu nedenle Meksika vize başvurusu öncesi randevu alınmalıdır.

Meksika vizesi alacak olan kişiler randevu tarihinde gerekli belgeler ile Meksika Konsolosluğu’na olmalıdır. Randevu tarihinin kaçırılmaması gerekmektedir. Meksika vize randevusu tarihini kaçıran kişilerin işlemleri kabul edilmeyebilir. Bu nedenle randevu alırken kendinize en uygun zamanı seçmelisiniz.

Meksika vize randevusu alan kişilerin aşağıdaki durumlara dikkat etmesi gerekmektedir;

  • Randevu alan kişiler için randevudan en az 15 dakika öncesi vize başvurusu yapılacak olan yerde olunması gerekmektedir.
  • Meksika vize randevusu alan kişilerin gerekli olan Meksika vize ücretini ödemesi gerekmektedir.
  • Meksika vize randevusu sırasında gerekli olan Meksika vize başvuru evraklarının yanınızda olması gerekmektedir.

Meksika seyahatleri için vize alacak olan kişilerin Meksika vize randevusu alması gerekmektedir. Randevular Meksika Konsolosluğu’na mail atarak alınabilmektedir. Meksika vize randevusu için profesyonel destek alabilirsiniz.

Meksika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlardan birisi de Meksika vizesi almaktır. Meksika vizesi seyahat amacına uygun olarak Meksika Konsolosluğu’na başvurularak alınmaktadır Meksika vizesi alacak olan kişilerin başvuru için bazı işlemler yapması gerekmektedir. Bu işlemlerden birisi de Meksika vize randevusu almaktır. Meksika vize randevusu alacak olan kişiler randevusunun nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika vize randevusu alacak olan kişiler için ‘’Meksika vize randevusu nasıl alınır’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler vize başvurularını Meksika Konsolosluğu’nun vize bölümüne mail atarak ya da telefon numarasını arayarak alınabilir. Meksika vize randevusu alacak olan kişiler randevularını Pazartesi gününden Cuma gününe kadar saat 09.00 ile 13.00 saatleri arasında alabilir. Randevular aşağıdaki iletişim kanalları ile alınabilmektedir.

Mail Adresi:  [email protected]

Meksika vizesi alacak olan kişilerin randevu alması zorunludur. Detaylı bilgiler için Meksika Konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz. Meksika vize randevusu almak isteyen kişiler gerekli olan kişisel bilgilerini ileterek randevu işlemini başlatabilir.

Meksika Vize Randevusuna Nasıl Gidilir?

Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler Meksika vizesi almalıdır. Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler vizelerini seyahat amacına uygun olarak almalıdır. Meksika vizesi alacak olan kişiler Meksika Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır. Başvuru yapacak olan kişilerin Meksika vize randevusu alması gerekmektedir. Meksika vize randevusu almış olan kişiler Meksika vize randevusuna nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Meksika vize randevusuna nasıl gidilir’’ sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika vize randevusuna gidecek olan kişiler aşağıdaki durumlara dikkat etmelidir;

  • Meksika vize randevusuna gidecek olan kişiler gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalı ve randevu tarihinde teslim etmelidir.
  • Randevuya gidecek olan kişiler 18 yaş altında ise ebeveynler tarafından imzalanmış muvafakat name götürmelidir.
  • 16 yaş altı kişilerin yanında ebeveynlerinin de bulunması gerekmektedir.
  • Meksika vize randevusuna gidecek olan kişilerin gerekli olan Meksika vize ücretini de ödemesi gerekmektedir.
  • Meksika vize randevusuna randevu saatinden en az 15 dakika önce gitmeniz tavsiye edilmektedir.
  • Meksika vize randevusuna gitmeden önce Meksika Konsolosluğu resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirme formunu okumalısınız.

Meksika Vize Randevusu Nasıl Ertelenir?

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişiler Meksika seyahat amacına uygun olan Meksika vizesini almalıdır. Meksika vizesi alacak olan kişiler vize randevusunu Meksika Konsolosluğu ile iletişime geçerek alabilir. Ancak başvuru sahibinin randevu tarihinde konsoloslukta olması gerekmektedir. Randevusunu kaçıran kişilere bakılmamaktadır. Bu nedenle Meksika vize randevusuna gidemeyecek olan kişilerin randevu tarihlerini ertelemesi gerekmektedir. Bu yazıda Meksika vize randevusunu ertelemek isteyen kişiler için ‘’Meksika vize randevusu nasıl ertelenir’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Meksika vize randevusunu ertelemek isteyen kişiler Meksika vize randevusunun alınmış olduğu iletişim kanalları ile randevusunu erteleyebilir. Meksika vize randevusunu ertelemek isteyen kişiler aşağıdaki iletişim kanalları ile randevu erteleme talebini iletebilir.

Mail Adresi:  [email protected]

Meksika vize randevusunu ertelemek isteyen kişiler Meksika Konsolosluğu ile iletişim kurduktan sonra randevu erteleme talebini iletmelidir. Randevu ertelemek için randevu hangi tarihte ve saatte olduğunu iletmelisiniz. Ayrıca kişisel bilgililerinizi de iletmeniz gerekmektedir.

Randevu erteleme talebi geri alınmamaktadır. Bundan dolayı randevu tarihlerini erteleyecek olan kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir.

Meksika Vize Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Meksika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının seyahatlerini yasal olarak gerçekleştirebilmesi için Meksika vizesi alması gerekmektedir. Meksika vize randevusu Meksika Konsolosluğu ile iletişime geçilerek alınabilir. Randevular Meksika Konsolosluğu’nun e-posta adresine mail atarak alınabilir. Ayrıca telefon numarası ile iletişim kurarak da randevu alabilirsiniz.

Meksika vize randevusu almış olan ve randevu tarihinde randevu yerinde bulunamayacak olan kişiler randevusunu iptal etmelidir. Meksika vize randevusunu iptal etmek isteyen kişiler Meksika vize randevusunun nasıl iptal edileceğini merak etmektedir. Bu yazıda Meksika vize randevusunu iptal etmek isteyen kişiler için ‘’Meksika vize randevusu nasıl iptal edilir’’ sorusu cevaplanmıştır.

Meksika’ya vize randevusuna gidemeyecek olan kişiler randevularını iptal etmelidir. Randevusunu iptal etmek isteyen kişiler Meksika Konsolosluğu ile iletişime geçebilir. Meksika Konsolosluğu vize randevusu aşağıdaki iletişim kanalları ile iptal edilebilir.

Mail Adresi:  [email protected]

Meksika vize randevusunu iptal etmek isteyen kişiler için ‘’Meksika vize randevusu nasıl iptal edilir’’ sorusu cevaplandırılmıştır. İptal işlemi geri alınmamaktadır. Başvuru için tekrardan randevu alınması gerekmektedir.

TOP