Meksika Transit Vize Hakkında

Meksika transit vizesi, Meksika aktarmalı olarak ya da kendi aracı ya da deniz aracı ile Meksika üzerinden üçüncü bir ülkeye gidecekse alınması gereken vize türüdür. Umuma Mahsus pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahipleri bu vize türünü almalıdır. Diplomatik vize sahipleri 90 güne kadar Meksika’da serbest dolaşım hakkına sahiptir. Meksika transit vizesi ülkede serbest dolaşım hakkı tanımamaktadır. Havaalanının transit alanı terkedilmemelidir.

Avrupa Birliği ülkeleri, Andorra, ABD, Kanada, Japonya, İsrail ve birçok ülke vatandaşlarının Meksika’ya giriş hakkı bulunmaktadır. Türkiye’de elektronik vize uygulaması da bulunmaktadır.

Meksika Transit Vizesi Başvurusu 2021

Bu vize türüne başvurabilmek için öncelikle asıl olarak gidilecek ülkenin vizesi alınmalıdır. Daha sonra ise online ortamdan Meksika vize başvuru formu doldurulmalıdır. Daha sonra ise randevu alınmalı, vize harç ücreti yatırılmalı ve gerekli belgeler hazırlanmalıdır. Meksika transit vize başvurusu Meksika Konsolosluğu, Meksika Büyükelçiliği ve Meksika vizesi başvuru merkezlerine yapılmaktadır. Bu vize türü elektronik ortamdan da alınmalıdır.

Meksika transit vizesi için gerekli belgeler;

 • Asıl olarak gidilecek ülkeye ait vize
 • Asıl olarak gidilecek ülkeye ait uçuş bilgileri
 • Meksika’ya yapılacak uçuşun bilgileri
 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi

Bir ülkeden bir ülkeye giderken üçüncü bir ülkede aktarma yapacaksanız transit vize almalısınız. Sadece hava yolu yolculuklarında değil deniz ve kara yolculuklarında da transit vize alınması gerekmektedir. Uluslararası TIR şoförlüğü yapıyorsanız da transit vize almalısınız. Yani Türkiye üzerinden başka bir ülkeye seyahat ederken Meksika aktarmalı gidecekseniz, aracınızla Meksika üzerinden geçecekseniz ya da deniz yolu ile gidecekseniz Meksika transit vizesi almalısınız.

Meksika Transit Vizesinde Muaf Olanlar

Türk vatandaşlarından Diplomatik pasaportu olması halinde Meksika transit vizesi istenmez.

Avrupa Birliği vatandaşlarından transit vize ve diğer her türlü vize talep edilmemektedir.

ABD, Avusturalya, Andorra, Arjantin, Bahamalar, Barbados, Belize, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Hong Kong, İsrail, Jamaika, Japonya, Makao, Marshall Adaları, Malezya, Micronesia, Monako, Yeni Zelanda, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Güney Kore, San Marino, Singapur, Trinidad ve Tobago, Uruguay, Vatikan ve Venezuela vatandaşlarından hiçbir vize istenmemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Vize Başvuruları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Rusya ve Ukrayna vatandaşları transit, turizm, iş, eğitim gibi vize ihtiyaçlarında sadece havayolu ile seyahat etmek şartı ile 30 günlük seyahat vizesini internet ortamından harçsız olarak alabilmektedir. Bu uygulama ülkemizde sadece Umuma Mahsus Pasaportlar için geçerlidir. Elektronik vizenin geçerliliği 30 gündür ve 180 gün ülkede seyahat edebilirsiniz. Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu olanlar Meksika’nın diplomatik temsilcilerinden vize alabilmektedir.

Bizzat Meksika Konsolosluklarına ve Meksika Büyükelçiliğine başvuru yaparak da vize alabilirsiniz. Bunun için sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler şu şekildedir; Pasaport, Biyometrik Fotoğraf, Vize başvuru formu, vize başvuru dilekçesi, finansal dökümleriniz, Kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneğidir. Daha detaylı bilgi için konsolosluk ile iletişime geçmelisiniz.

Meksika Transit Vize Ücreti

Meksika transit vizesinden muaf olan ülke vatandaşlarından vize ücreti istenmemektedir. Elektronik vize hizmeti verilen ülkelerden de Meksika transit vizesi ücreti istenmemektedir. Konsolosluk, Büyükelçilik ya da vize başvuru merkezlerinde yapılan vize başvurularında 150 Euro vize ücreti istenmektedir. Başvurunun reddedilmesi durumunda vize ücretiniz geri ödenmez.

Meksika Transit Vize İstiyor Mu?

Diplomatik pasaport sahibi olan kişiler, Meksika vatandaşları, 3 aya kadar ikamet süreli turist ya da resmî amaçlarla seyahat eden kişiler ve ülkeden transit geçişlerde vizeden muaftır. Diğer resmî ve umum mahsus pasaport sahibi Meksika vatandaşı ise vizeye tabidir.
Meksika transit vize sahibine ülke topraklarını transit geçme hakkı tanır. B sembolü transit vizesi ile başvuru sahibinin ülkede en çok 5 güne kadar konaklama hakkı bulunmaktadır. Meksika Transit vizesi tek giriş, çift girişli ya da çok girişli olabilir. Her geçiş için vizesi sahibi 5 güne kadar kalış hakkı tanınır. 5 güne kadar geçerliliği bulunan transit vizesi başvurusunda bulunmanız gerekecektir.
Meksika transit vize işlemlerinizde Meksika konsolosluğu bağlı olarak randevu sorun gibi faktörler göz önüne alarak, seyahat tarihinden en geç 15 gün önceki başvuru işleminizi gerçekleştirmelisiniz.
Geçerli ve çok girişli Schengen vizeye sahipseniz Meksika için transit vize almasına gerek yoktur.
Meksika vizesi başvurularında başvuru sahibi şahsen ilgili konsolosluğun biriminde bulunması gerekmektedir. Meksika konsolosluk ofislerin bölge ayrımı bulunmaktadır.

 1. En az altı ay geçerlilik olan pasaport.
 2. Meksika vize bilgi formu.
 3. • Arkası beyaz fonlu, en az 6 ay öncesi çektirilmiş vesikalık vize fotoğrafları.
 4. • Pasaport fotokopisi.
 5. • TC Nüfus Cüzdanı fotokopisi.
 6. • Fotoğraf.
 7. • Pasaport.
 8. • Banka Hesap Cüzdanı.
 9. • Davet Mektubu.
 10. • Seyahat Rezervasyonu.
 11. • Seyahat Sağlık Sigortası.

Meksika Transit Vize 2021

Hususi, hizmeti ve umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşımız vizeye tabidir. Diplomatik pasaport ise vizeden muaftır.
Turizm, iş, gazetecilik ya da transit geçiş gibi sebeplerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşımız, hava yoluyla seyahat etmek kaydıyla, 1 ay süreyle geçerli tek girişli e-vize almak durumundadır. Bu uygulamadan sadece umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşımız yararlanabilmektedir, resmî pasaporta sahip Türk vatandaşının ise ülkemizde Meksika Diplomatik Temsilciliğinden pasaporta tatbik edilmiş vize alması gerekmektedir.
Diplomatik pasaporta sahip Meksika vatandaşı, 3 aya kadar ikamet süreli turistik ya da resmî amaçlarla seyahatinde ve ülkemizden transit geçişinde vizeden muaftır. Diğer resmî ve umum mahsus pasaporta sahip Meksika vatandaşı ise vizeye tabidir. Transit vize işleminizde Meksika Konsolosluğuna bağlı olarak randevu sorunu gibi faktör göz önüne alınarak, seyahat tarihinizden en geç 10 gün önce başvuru işleminizi gerçekleştirmelisiniz.
Geçerliliği olan ve çok girişli Schengen vizeye sahipseniz Meksika için transit vizesi almanıza gerek yoktur.
Meksika vizesi başvurusunda başvuru sahibi şahsen ilgili Meksika konsolosluk biriminde bulunması gereklidir. Meksika Konsolosluk ofisinin bölge ayrımı bulunmaktadır.

Meksika Transit Vizesi Hakkında 2021

Meksika üzerinden aktarmalı olarak seyahat edecek olan kişilerin, Meksika transit vizesi alması gerekecektir. Diplomatik Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları, kısa süreli Meksika vizesinden muaf olduğu için Meksika transit vizesi almasına gerek yoktur.

Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları, Meksika e-vizesi alarak Meksika aktarmalı olarak seyahat edebilir. Transit vize sadece Meksika’ya girmeden aktarmalı olarak seyahat emeniz gerekmektedir. Meksika e-vizesi tek girişli olarak verildiği için, dönüşünüzde de Meksika transit vizesi almanız gerekmektedir.

Geçerli bir Amerika vizeniz var ise Meksika aktarmalı uçuşlarınızda Meksika transit vizesinden muaf olursunuz. Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi olan Türk vatandaşları başvurularını Meksika’nın Türkiye’deki temsilciliklerine yapmalıdır.

Meksika vizesi onaylanan kişiler, vizesi onaylandıktan sonraki 30 gün içerisinde vizesini kullanmalıdır. 30 gün içerisinde Meksika transit vizesini kullanmaz iseniz yeni bir Meksika transit vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Avrupa Birliği, ABD, Kanada, Japonya, İsrail Brezilya, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore, Singapur vatandaşlığı olan kişiler Meksika transit vizesinden muaftır. Bunun yanında Andorra, Arjantin, Bahamalar, Barbados, Belize, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Hong Kong, Jamaika, Makao, Marshall Adaları, Malezya, Monako, Palau, Paraguay, Venezuela, Vatikan, Uruguay, Trinidad ve Tobago, San Marino, Peru, Panama ve Micronesia vatandaşlığınız var ise Meksika transit vizesi almanıza gerek bulunmamaktadır.

Meksika Transit Vizesi 2021 Hakkında Bilgi

Meksika üzerinden aktarmalı olarak başka bir ülkeye gidecek olan Türk vatandaşlarının Meksika transit vizesi alması gerekmektedir. Meksika transit vizesi alçak olan kişilerin asıl olarak gidilecek olan ülkeye ait vize alması gerekmektedir.

Meksika üzerinden aktarmalı olarak seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları, Meksika transit vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları ise Meksika e-vizesi ile harçsız olarak vize alabilmektedir. Hususi Pasaport ve Hizmet Pasaportu sahibi olan Türk vatandaşları transit vize almalıdır.

Meksika transit vizesi başvurusu aşağıdaki aşamalar ile yapılmalıdır;

 • Meksika transit vizesi alacak olan kişilerin, öncelikle asıl olarak gideceği ülkeye ait vize alması gerekmektedir. Bu vizenin fotokopisi gerekli olan belgeler arasına eklenmelidir.
 • Meksika transit vize başvuruları, Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır.
 • Başvuru için öncelikle transit vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Form doldurulduktan sonra, vize başvurusu yapılacak olan temsilcilikten randevu alınmalıdır.
 • Randevu tarihine kadar Meksika transit vizesi için gerekli olan belgeleri hazırlamalıdır. Meksika transit vizesi için gerekli olan belgeler hazırlanmalı ve randevu tarihinde teslim edilmelidir.
 • Meksika transit vize başvuruları 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
TOP İzmir Web Tasarım