Meksika Oturum İzni Hakkında

Meksika Oturma izini ilk başvurusuda genellik 1 yıl süre olarak verilmekte. Sahip olunan izni 2 ya da 3 yıl süre olarak yenilenebilmekte. Söz konusu prosedür ilişkin olarak Geçici Oturum İzin ile Meksika sınırı içinde en fazla 4 yıl ikameti edilmektedir. Meksika makamınca oturuma izin talepinin kabul edilmesi için talep edilen kritik kritere sahip olunması, ülke sınırları içinde geçimi sağlayacak yeterli kaynağa sahip olunduğu ispat edilmesi gerekmektedir. 

Meksika İkamet İzni başvurularının Meksika temsilciliği tarafından kabul edilmesi durumunda söz konusu izin pasaport vize şekli basılmaktadır. Pasaport işlenen vize başlangıcı ve bitişi tarihi arasında Meksika sınırı içine giriş yapılma şartı aranmaktadır. Meksika’ya giriş yapıldığı tarihden itibaren 1 ay içerisinde Göçmen Bürosuna gidilme ve pasaport üzerindeki yer alan vize göstererek Geçici oturum izin kartı alınması gerekmekte. 

Meksika geçici oturum izin kartı ile Meksika sınırı içinde en çok 4 yıl ikamet edilebilmekte. İzin verilen süre sona ermesi durumunda ikamet kartı yenilenme söz konusu olmamakta. İkamet süre sona erdiğinde Meksika sınırı içinden çıkış yapılma ve yeniden oturum izin başvuruda bulunulması gerekmekte. 

Meksika süresiz ikamet izin Meksika vatandaşlık hakkına giden yol olarak görülebilmekte. Meksika süresiz oturum izni için başvuru sahibi öncesinde geçici ikamet izini sahibi olması şartı aranmamakta. Başvuru şartları karşılanması durumunda geçici oturum izin sahibi olmaksızın doğrudan Meksika süresiz ikamet izin başvurusu yapılabilmektedir. 

Meksika Vizesi hakkında bilgi almak için bizi arayın.

Meksika Oturum İzni 2022

Meksika’da uzun süreli olarak ikamet etmek isteyen Türk vatandaşlarının Meksika oturum izni alması gerekmektedir. Meksika oturum izni genellikler 1 yıl olarak verilmektedir. Daha sonra oturum izni başvuruları 2-3 yıl olarak yenilenebilmektedir.

Meksika oturum izninin kabul edilmesi için bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunlardan ilk yeterli seviyede İspanyolca bilinmesidir. Bunun yanında Meksika’da geçiminizi sağlayacak olan yeterli kaynağınızın olması gerekmektedir. Meksika’ya giriş yapıldıktan sonraki bir ay içerisinde Meksika Göçmen Bürosu’na başvurularak Meksika geçici oturum izni kartı alınmalıdır.

Meksika geçici oturum izni kartı ile ülkede en fazla 4 yıl ikamet edebilirsiniz. 4 yılın sonunda kartın yenilenmesi söz konusu değildir. 4 yıl sona erdikten sonra Meksika’dan çıkış yapmanız ve tekrardan oturum izni başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Meksika süresiz oturum izni için geçici oturum iznine sahip olmanıza gerek yoktur. Doğrudan Meksika süresiz oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Meksika oturum izni başvuruları Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Başvurular için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bundan sonra Meksika vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Belgelerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir.

Meksika Oturum İzni 2022 Hakkında Bilgi

90 günden fazla Meksika’da ikamet etmek isteyen Türk vatandaşları yasal olarak Meksika’da oturabilmek için Meksika oturum izni almalıdır. Meksika oturum izni alacak olan Türk vatandaşlarının başvuru sırasında Meksika’da uzun süre kalabilmek için geçerli bir şart sunmalıdır. Meksika oturum izni alınabilecek olan durumlar aşağıda verilmiştir.

 • Meksika’da eğitim almak
 • Meksika’da tıbbi tedavi görmek
 • Meksika’da bulunan aile üyesi ile aile birleşimi yapmak
 • Meksika’da çalışmak
 • Meksika’da iş kurmak

Meksika oturum izni almak isteyen Türk vatandaşları başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Meksika oturum izni alabilmek için öncelikle oturum izni başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise başvuru yapılacak olan Meksika temsilciliğinden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Meksika oturum izni almak istediğiniz sebebe uygun belgeleri hazırlamalısınız. Randevu tarihine bu belgeleri, Meksika vize başvurusu yapacağınız yere teslim etmelidir.

Meksika oturum izni alabilmek için, İspanyolcayı iyi derecede bilmeniz gerekmektedir. . Bunun yanında Meksika sosyal yaşamına ve anayasasına uyum sağlayabileceğinizi kanıtlamalısınız.  Meksika oturum izni alacak kişinin sabıkasının iyi olması gerekmektedir. Ayrıca Meksika’da bulunacak süre içerisinde masrafların karşılanabileceğinin kanıtlanması gerekmektedir.

Meksika Oturum İzni 2022 İle İlgili 

Meksika Oturma İzni için ilk başvuruda genellikle 12 ay süreli olarak verilmektedir. Sahip olunan oturma izni 1, 2 ya da 3 yıl süreli olarak yenilenebilmekte. Söz konusu prosedürlere ilişkin olarak Geçici Oturum İzni ile Meksika sınırı içinde en fazla 4 yıl ikamet edilmektedir. Meksika makamınca oturma izni talepinin kabul edilmesi için talep edilen kilit kritere sahip olunması, ülke sınırları içinde geçimini sağlayacak yeterli kaynaklara sahip olunduğu ispat edilmesi gerekmektedir.

Meksika İkamet izni başvurusunun Meksika temsilciliği tarafından kabul edilmesi durumunda söz konusu izin pasaport vize şeklinde basılmaktadır. Pasaportlara işlenen vize başlangıç ve bitiş tarihi arasında Meksika sınırı içerisine giriş yapılma şartı aranmaktadır. Meksika’ya giriş yapıldığı tarihlerden itibaren 30 gün içinde Göçmen Bürosuna gidilmesi ve pasaport üzerine yer alan vizeleri göstererek Geçici Oturma İzni Kart alınması gerekmektedir.

Meksika Geçici Oturum İzni Kartı ve Meksika sınırı içerisinde en fazla 4 yıl ikamet edilmektedir. İzin verilen süre sona ermesi durumunda ikamet kartı yenilenmesi söz konusu olmamaktadır. İkamet süre sona erdiğinde Meksika sınırı içinden çıkış yapılması ve yeniden oturum izni başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Meksika Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Meksika'ya Yerleşmek İstiyorum

Meksika’da ikamet etmek isteyen kişiler, Meksika’ya nasıl yerleşeceğini merak etmektedir. Bu yazıda Meksika’ya yerleşmek istiyorum diyen kişiler için Meksika ‘ya yerleşme hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika’ya yerleşmek istiyorsanız geçerli bir nedeninizin olması gerekmektedir. Meksika’ya yerleşmek isteyen kişiler, uzun süreli bir Meksika vizesi alan kişiler gerekli olan şartları karşılaması durumunda vize alabilmektedir.

Meksika’ya yerleşmek isteyen kişiler öncelikle 1 yıllık Meksika oturum izni alabilmektedir. Meksika oturum izni süresi dolmadan önce yenilenebilmektedir. Meksika oturum izni 1, 2 ya da 3 yıllık olarak yenilenmektedir.

Meksika geçici oturum izni ile Meksika’da en fazla 4 yıl ikamet edebilirsiniz. Bu süre tekrardan yenilenememektedir. İkamet süresi sona eren kişiler, Meksika sınırından çıktıktan sonra tekrardan oturum izni almalıdır.

Meksika Oturum İzni Alma

Meksika’da ikamet etmek isteyen kişiler, Meksika oturum izni almalıdır. Meksika oturum izni alacak olan kişiler, oturum iznini nasıl alacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika oturum izni alma hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika oturum izni alacak olan kişiler, aşağıdaki nedenlerle Meksika oturum izni alabilir.

 • Meksika’da eğitim alacak olan kişiler,
 • Meksika’da bulunan aile üyesi ile beraber yaşamak isteyen kişiler,
 • Meksika’da yatırım yapacak olan kişiler,
 • Meksika vatandaşı ile evlenmiş olan kişiler,
 • Meksika’da yatırım yapacak olan kişiler,
 • Meksika’da çalışacak olan kişiler,
 • Meksika adına prestij sağlayacak olan önemli kişiler, Meksika oturum izni alabilir.

Meksika oturum izni başvuruları Meksika’ya girdikten sonra Meksika Göç Ofislerine gerekli olan evraklar ile yapılabilmektedir. Meksika oturum izni başvuruları ortalama 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Meksika Oturum İzni Nasıl Alınır?

Meksika oturum izni alacak olan kişiler, Meksika oturum izninin nasıl alınacağını araştırmaktadır. Bu yazıda Meksika oturum izni alacak olan kişiler için “Meksika oturum izni nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika oturum izni alacak olan kişiler, Meksika oturum izni için gerekli bir nedene sahip olmalıdır. Bunun için ise Meksika’ya seyahat amacına uygun olarak uzun süreli vize almalıdır. Meksika uzun süreli vize alan kişiler, Meksika’ya giriş yaptıktan sonra gerekli olan evrakları hazırlayarak Meksika Göç Ofisi’ne başvuruda bulunmalıdır.

Meksika oturum izni alacak olan kişilerin bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Bu şartlardan en az birisi eksik olursa başvuru reddedilebilir.

Meksika oturum izni ilk aşamada 1 yıl olarak verilmektedir. Bu süre dolmadan başvurarak oturum izninizi uzatabilirsiniz. Meksika oturum izni 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl olarak en fazla 4 yıla kadar uzatılabilmektedir.

Meksika Oturum İzni Şartları

Meksika oturum izni alacak olan kişiler, Meksika oturum izni şartlarını araştırmaktadır. Meksika oturum izni alacak olan kişiler için bu yazıda Meksika oturum izni şartları hakkında bilgi verilmiştir.

 • Meksika oturum izni başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika resmi dilini iyi derecede bilmelidir.
 • Meksika oturum izni alacak olan kişiler, Meksika Anayasası, Meksika kamu düzeni ve toplum yaşamı ile uyumlu yaşayacağınızı kanıtlamalısınız.
 • Meksika oturum izni alacak olan kişiler, Meksika’da herhangi bir suça karışmayacağını kanıtlamalıdır.
 • Meksika oturum izni alacak olan kişilerin oturum izni türüne bağlı olarak davetiye alması gerekmektedir.
 • Maddi geçimini sağlayacak ekonomik duruma sahip olmalıdır.
 • Meksika geçici oturum izni süresi biten kişiler, Meksika gerekli şartları karşılaması durumunda kalıcı oturum izni alabilir.
TOP