Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu, Meksika Konsolosluğu’nun açılmasına ihtiyaç duyulmayan yerlerde Meksika Büyükelçiliği’nin verdiği görevleri ve çalışmaları yürütmek amacı ile kurulmuştur. Meksika Fahri Konsolosunun Meksika’nın resmi vatandaşı olmasına gerek yoktur. Fahri konsolosluklar genellikler ticari ilişkiler için kurulmaktadır. Fahri konsoloslar bundan dolay genellikle iş adamları içerisinden seçilir. Ticari ilişkileri düzenlemenin yanında diplomatik ve kültürel işbirlikleri için aracılık yapmaktadır. Aynı zamanda Meksika vatandaşlarına resmi evraklar için yardımcı olmaktadır.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu Görev ve Yetkileri

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu, Meksika vatandaşlarına kimlik işlemleri, pasaport işlemleri, doğum ve ölüm işlemleri, evlilik ve boşanma işlemleri, askerlik işlemleri, noter işlemleri hakkında yardımcı olmaktadır. Ayrıca sağlık, eğitim ve hukuk ihtiyaçlarında da destek olmaktadır. Aynı zamanda Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği çalışmaları yürütmektedir. Diplomatik bir yetkisi bulunmamaktadır.

Bunların yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan başka ülke vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmekte ve rehberlik etmektedir. Vize başvurularını kabul etmesine rağmen değerlendirme yetkisi yoktur. Bu yetki Ankara Büyükelçiliği’ne ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

İzmir Meksika Fahri Konsolosluğu

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerindendir. Ancak Meksika’yı resmi olarak temsil etmemektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği altında faaliyet göstermektedir.  İzmir Fahri Konsolosluğu’nun asıl amacı Meksika’nın İzmir’deki ekonomik çıkarlarını ve Meksika vatandaşlarının haklarını gözetmektedir. Fahri Konsolosun, Meksika vatandaşı olması zorunlu değildir. Ekonomik amaçlı olduğundan dolayı bölgede tanınmış iş adamları arasından seçilmektedir. Bunun yanında Türkiye ile Meksika arasında ekonomik, sosyal, siyasal ilişkileri düzenlemekte ve belirli bir seviyede tutmaktadır. Meksika vatandaşlarına belge tasdiki hizmet vermektedir.

Meksika İzmir Fahri konsolosluğu, vize işlemleri için hizmet vermemektedir. Ancak Meksika’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize işlemleri hakkında rehberlik edebilmektedir. Meksika’ya yapacağınız seyahatlerinizde vize başvurularınızı Meksika vize başvuru merkezlerine ya da Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

 Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün saat 11.00 ile 13.00 arası hizmet vermektedir. Meksika resmi tatilleri ve Türkiye resmi tatillerinde çalışmamaktadır.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu Hakkında Bilgi

Kalış süresi ne olursa olsun, Türk vatandaşlarının Meksika'ya vardıklarında ülkeye giriş yapabilmeleri adına vize almaları gerekmektedir. Aile ziyareti, eğitim, iş, dil okulu, turistik veya transit geçiş gibi amaçlarla bu ülkeye seyahat etmeniz gerekiyor ise uygun bir vize türünü edinmeniz şarttır. Her vizenin belirli bir süresi, gereksinimleri ve özellikleri vardır. Bu nedenle Türk vatandaşlarının Meksika İzmir Başkonsolosluğu merkezine gitmeden evvel hangi vize çeşidinin sizin için uygun olduğunu doğru tespit ettiğinizden emin olmanız gerekiyor.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu, İzmir kentinin Alsancak semtinde konumlanmıştır. Türk vatandaşı olarak vize başvurunuz için bu kuruma müracaat yapabiliyorsunuz. Sürecin hızlı ve problemsiz tamamlanması adına vize başvuru merkezinden yardım almanızda fayda vardır. Başvuru esnasında olası bir yanlışlık durumu Amerika vize reddi durumu ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu yüzden başvuru adımlarını doğru yapmanız önemli bir detay. Ayrıca, Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu için sizden çeşitli belgeler talep edecektir. Bu tür belgeleri eksiksiz ibraz etmeniz ve başvuru formunu doğru olarak doldurmanız gerekmektedir.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu Hakkında 2022

Meksika İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye ve Meksika arasındaki ikili ilişkileri düzenlemektedir. Meksika İzmir Başkonsolosluğu, Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu, görev bölgesi arasında İzmir, Muğla, Uşak, Kütahya, Aydın, Manisa ve Balıkesir illeri bulunmaktadır. Meksika İzmir Başkonsolosluğu görev belgesi içerisinde bulunan Meksika vatandaşlarının ve Türk vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir.

 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu, İzmir ve çevresinde bulunan Meksika vatandaşlarına konsolosluk ve vatandaşlık hizmeti vermektedir.
 • İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Meksika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Meksika vize başvurularını kabul etmekte, incelemekte ve değerlendirmektedir.
 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu, Türkiye ile Meksika arasında bulunan askeri, diplomatik, siyasi, ekonomik, ticari bağları ve ilişkilerde köprü görevi görmektedir.
 • İzmir ve çevresinde iş kurmuş olan ya da ticaret yapan Meksika vatandaşlarına destek sağlamaktadır.
 • Türk medyasını Meksika gündemi ve kamuoyu hakkında bilgilendirmektedir.
 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu, İzmir ve çevresinde Meksika kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika’nın İzmir Başkonsolosluğu saat 11.00 ile 13.00 arasında hizmet vermektedir.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu Adresi

Adres: Alsancak Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı, No:140, PK: 35220 Konak/İzmir

Meksika İzmir Başkonsolosu Kimdir?

Meksika İzmir Başkonsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerindendir. Meksika İzmir Başkonsolosluğu’nun en yetkili ismi ve yönetici Meksika İzmir Başkonsolosu’dur. Meksika İzmir Başkonsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler Meksika İzmir Başkonsolosunun kim olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Meksika İzmir Başkonsolosunun kim olduğunu merak eden kişiler için “Meksika İzmir Başkonsolosu Kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika’nın İzmir Başkonsolosu Kemal Salih Çolakoğlu’dur. Kemal Salih Çolakoğlu 26 Ağustos 1950 İzmir doğumludur. Lisansını İngilizce olarak Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde Metalurji Mühendisliği üzerine yapmıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Çolakoğlu Ege ve çevresinde ticaret ile ilgilenmektedir.

 • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Sanayi Odaları Konsey Başkanlığı yapmıştır.
 • Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda Meclis Başkanlığı yapmıştır.
 • Ege Genç İş İnsanları Derneği’nde Danışma Kurulu Başkanlığı yapmıştır.
 • Çolakoğlu İzmir Kalkınma Ajansı Kurulu Başkanlığı yapmıştır.
 •  Ege Genç İş İnsanları Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.
 • Günümüzde ise Meksika İzmir Fahri Konsolosudur.

Çolakoğlu’nun amacı Türkiye ile Meksika arasındaki ticari ilişkileri geliştirmektir. Meksika adına Türkiye’de yeni yatırım alanları ve yeni ekonomik iş birliklerinin ortaya çıkmasını amaçlamaktadır.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

İzmir ve çevresinde ikamet eden ve Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahat amacına uygun Meksika vizesi almalıdır. Meksika'ya seyahat edecek olan kişiler başvurularını Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na seyahat edecek olan kişiler vize işlemlerini nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemlerini aşağıdaki şekilde yapabilir.

 • Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun Meksika vize türünü seçmelidir.
 • Meksika vize türünü seçen kişiler Meksika vize başvurusunu bizzat Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilir.
 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle başvuru için randevu almalıdır.
 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu almış olan kişiler randevu tarihine kadar Meksika vizesi için gerekli olan evraklarını hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan evraklar Randevu tarihinde Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize işlemleri yukarıdaki gibi yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için Meksika temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Meksika’ya seyahat edecek olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na yapmalıdır. Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurularının nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeli ve Meksika İzmir Başkonsolosluğu’ndan randevu alarak randevu tarihinde gerekli evraklar ile Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu işlemi yapılmalıdır.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru ile ilgili işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler Meksika temsilciliğine seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamalıdır.
 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını gerçekleştirebilmek için randevu almalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişilerin Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydını temsilciliğe sunması gerekmektedir.
 • Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu Vize Randevusu

Meksika’ya seyahat edecek olan ve İzmir çevresinde ikamet eden kişiler Meksika vize başvurusu yapmalıdır. İzmir ve çevresinde ikamet eden kişiler başvurularını Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir. Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlardan birisi de Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu için randevu alınmasıdır. Bu yazıda Meksika İzmir Başkonsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapabilmek için randevu alınması gerekmektedir. Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu olmadan başvuruları kabul etmemektedir. Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu Meksika temsilciliği ile iletişime geçilerek alınabilir.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin randevu tarihini kaçırmaması gerekmektedir. Meksika vize başvurusu için randevu tarihini kaçıran kişilerin başvuruları kabul edilmeyebilir. Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişiler Meksika temsilciliğinden tekrardan randevu almak zorundadır.

Meksika İzmir Başkonsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi almak için Meksika temsilciliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler

 • 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport,
 • Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Biyometrik fotoğraf
 • Meksika Vize Başvuru Formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Uçak bileti ve konaklama belgesi
 • Banka hesap dökümü ve diğer finansal belgeler

Meksika vizesi başvurunuz ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu işlem eksik veya hatalı belgelerinizde uzayabilir.

TOP İzmir Web Tasarım