Meksika Vizesi Hakkımızda

Consultation for Mexico web sitesindeki tüm detaylar Meksika Büyükelçiliği, Meksika Konsolosluğu ile Meksika Fahri Konsolosluklarına bağlı temsilciliklerine resmi anlamda bağlı kalmaksızın paylaşım yapılmaktadır. Yani resmi web sitesi değildir. Meksika Konsolosluğu resmi sitesi hakkında giriş bilgileri sitemizde paylaşılmıştır. Meksika seyahati gerçekleştirecek olanların seyahat prosedürlerini yerine rahat bir şekilde getirebilmeleri için gerekli detaylı bilgilendirmeler sitemizde yapılmaktadır.

Consultation for Mexico web sitemiz aracılığı ile Meksika Konsolosluğu adresi, ulaşım haritası gibi bilgilerini öğrenme imkanı tanıdığı gibi konsoloslukta görev yapanların isimlerine de yer verilmektedir. Konsolosluktan vize alınabilmesi amacı ile turistik, ticari ya da transit seyahatlerine yönelik hazırlanması gereken belgelerin neler olduğu hakkında bilgiler detaylandırılmıştır. Bu belgeler eşliğinde vize başvurunuzu yerine getirebilirsiniz.

Meksika’ya seyahat yapılmasından önce sitede bulunan linkleri kullanarak Meksika uçak bileti ile Meksika otel rezervasyonu işlemleri de yapılabilmektedir. Aynı zamanda Meksika için alınacak vize için danışmanlık hizmetinden da yararlanabilirsiniz. Meksika ülkesinde ziyaret edilecek olan şehirlerin hakkında bilgi sahibi olabilir bölgede geçireceğiniz süre boyunca pratik bilgilerinizi de edinebilirsiniz. Her türlü şekilde sizlerin hazırlanmanıza sitemiz kolaylık sağlamaktadır.

Seyahat prosedürlerinin doğru bir şekilde seyahat edecek olan vatandaşların yerine getirebilmesi açısından sitemiz kurulmuştur. Türkiye’den Meksika’ya gitmeyi düşünen vatandaşlarda bu bilgiler ışığında kararlarını yerine getirebilir. Ancak seyahatten 1 ay önce en uygun fiyat avantajından yararlandığı uçak bileti ve otel rezervasyonuna sitemizden ulaşabilirsiniz. Böylelikle seyahat işlemleri daha uygun bir şekilde yerine gelmeye başlamış olur. Başvurulan daha kısa sürede olumlu sonuçlanması için profesyonel hizmet sağlayan danışmanlık şirketleri için bilgilerde sitemizde yer alıyor. Bu şirketler ile onay süreciniz daha hızlanacaktır. Aynı zamanda formların doldurulması ve evrakların hazırlanması sırasında gerekli olan yol size gösterilmiş olur.

İletişim

Meksika’ya seyahat düşünen tüm vatandaşların aklına takılan soruları iletebilmesi için iletişim bölümünden sitemiz ile irtibat kurabilmektedir.

Meksika’ya Gitmek İçin Gerekenler

Meksika’ya seyahat etmek isteyen ve gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, geçerli bir pasaportu varsa ve Meksika'nın belirttiği şartlar yerine getirebiliyorsa Meksika vizesi başvurusu yapabilir. Her ülkenin kendi ulusal çıkarlarına göre belirlediği belli başlı vize kriteri vardır. Ülkeye gelecek, ziyaret edecek kişi kamu düzeni bozmamasını ve kamu sağlığı riske sokmasını isterler. Aynı anda her devletin yasaklı ve sakınca yabancı listesi bulunmaktadır. Vize uygulamasında bulunan ülkenin bu problemleri yaratacak şahısın ülkelere girmesini önlemek amacıyla başlamıştır. Bunun dışında vize başvuruları esnasında ekonomik olarak ve yük olabilecek şahıs tespit edilirse ülkeye girmelerine yasak konularak izin verilmemektedir.
Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuruları değerlendirirken genel kurallar, yasalar göz önünde bulundurmaktadır.
Meksika vizesi başvurusu yapmadan önce seyahat amacı doğru bir şekilde belirlemek gerekmektedir. Seyahat amacınıza uygun vize türleri ile başvuru gerçekleştirilmelidir.
Meksika vizesi randevunda ilk adım vize başvuru formu eksiksiz doldurmakla ve evrakın dosyalanmış olmasıyla bu süreçbaşlamışş olur. İkamet ettiğiniz şehir bulunan ve o şehrin bağlı olduğu Meksika Konsolosluğu işlemleri randevu sonrası değerlendirmeye alıncak ve aynı konsolosluk düzeyi Meksika vize işlemleri sonucunda çıkacaktır.
Meksika Vize Başvuru formu eksiksiz tamamlanır.
Seyahat amacınıza uygun bu amaca uygun vize türü seçilir.
Başvuru sahibini sahip olduğu kimlik bilgisi girilir.
Pasaport kişiye teslim edileceği PTT şubesi onaylanır.
Vize başvuruları için harç ücretini ödeme yöntemleri seçilir.
Vize başvuruları için oluşturan randevu tarihi ve saat seçilip onaylanır.

Meksika Konsoloslukları Hakkında

Türkiye’de Meksika Konsolosluğu bağlı olan 2 tane temsilcilik bulunmaktadır.
Meksika’yı hem hükûmet hem de ilgili kuruluş düzeyinde temsil eden Meksika Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşamı sürdüren Meksika vatandaşının her türlü hak ve menfaatini de korumaktadır. Meksika Konsolosluğu kapsamında Meksika ve Türkiye arasında ekonomik, ticaret, kültürel ilişki sağlıklı ilerlemesi için çalışmaktadır.
Meksika Konsolosluğu, Meksika’yı seyahat etmek isteyen Diplomatik pasaporta hamil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını Meksika vizesinde muaf tutmaktadır.
Meksika'ya seyahat etme isteyen umuma mahsus pasaportu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Meksika vizesi alması gerekmektedir. Diplomatik, hususi ve hizmeti pasaportuna sahip ise 3 ay kadar olan Meksika seyahatinde vize muafiyeti uygulanmaktadır. Vize değerlendirmesi ve sonucu Meksika Konsolosluğu tarafından yapılmakta. Ayrıca Meksika vatandaşının evlilik, boşanmak, pasaport yenilemek, vatandaşlık ile diğer türlü konsolosluk hizmeti yürütmektedir.
Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Meksika Konsolosluğu resmi temsilcisi olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile beraber Türkiye’de ikamet eden ülke vatandaşlarına Meksika vizesi işlemi konusunda yardımcı olmakta. Meksika devletini Türkiye’de resmî olarak temsilî eden kurumdur.

Meksika Konsoloslukları Hakkında Bilgi

Meksika’nın Türkiye’de bulunan konsoloslukları Meksika ile Türkiye arasındaki ilişkileri düzenlemektedir. Meksika konsoloslukları, Ankara’da bulunan Meksika Büyükelçiliği’ne bağlıdır. Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmiş olan görevleri yerine getirmektedirler. Bunun yanında Türkiye ile Meksika arasındaki bağları her alanda güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarına konsolosluk hizmeti verilmektedir.

Meksika Fahri Konsolosluklarının diplomatik bir yetkisi bulunmamaktadır. Görev bölgeleri ve Meksika arasındaki ticaret ile ilgilenmektedir. Görev bölgesinde Meksika adına yeni yatırım alanları ortaya çıkarmak amaçlanır.

Meksika’nın İstanbul’da fahri konsolosluğu bulunmaktadır. Bundan dolayı İstanbul ve çevresinde Meksika vize başvuruları, Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na da yapılabilmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği

Adres: Aziziye Mahallesi, Pak Sokak, Portakal Çiçeği Residence, No:1/110, D:Kat: 31, 06690 Çankaya/Ankara

Telefon No: 0312 442 30 33

Faks No: 0312 442 02 21

Çalışma saatleri: Ankara Meksika Büyükelçiliği hafta içi her gün saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Levent Mahallesi, Lale Sokağı, No:23, PK: 34330 Beşiktaş/İstanbul

Meksika Konsoloslukları Hakkında ile ilgili

Meksika’nın Türkiye’de bulunan konsoloslukları hakkındaki iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği

Adres: Aziziye Mahallesi, Pak Sokak, Portakal Çiçeği Residence, No:1/110, Daire: 31, PK: 06690 Çankaya/Ankara

Çalışma Saatleri: Meksika Ankara Büyükelçiliği hafta içi saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet sağlamaktadır.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Levent Mahallesi, Lale Sokağı, No:23, PK: 34330 Beşiktaş/İstanbul

Çalışma Saatleri: Meksika İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet sağlamaktadır.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu

Adres: Cumhuriyet Bulvarı, Mayıs İş Merkezi, No: 123/ 603, PK: 35210, Alsancak/İzmir

Çalışma Saatleri:

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu

Adres: Limonluk Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, 2486 Sokak, No:4, Yenişehir/Mersin

TOP İzmir Web Tasarım