Meksika Vizesi Hakkımızda

Consultation for Mexico web sitesindeki tüm detaylar Meksika Büyükelçiliği, Meksika Konsolosluğu ile Meksika Fahri Konsolosluklarına bağlı temsilciliklerine resmi anlamda bağlı kalmaksızın paylaşım yapılmaktadır. Yani resmi web sitesi değildir. Meksika Konsolosluğu resmi sitesi hakkında giriş bilgileri sitemizde paylaşılmıştır. Meksika seyahati gerçekleştirecek olanların seyahat prosedürlerini yerine rahat bir şekilde getirebilmeleri için gerekli detaylı bilgilendirmeler sitemizde yapılmaktadır.

Consultation for Mexico web sitemiz aracılığı ile Meksika Konsolosluğu adresi, ulaşım haritası gibi bilgilerini öğrenme imkanı tanıdığı gibi konsoloslukta görev yapanların isimlerine de yer verilmektedir. Konsolosluktan vize alınabilmesi amacı ile turistik, ticari ya da transit seyahatlerine yönelik hazırlanması gereken belgelerin neler olduğu hakkında bilgiler detaylandırılmıştır. Bu belgeler eşliğinde vize başvurunuzu yerine getirebilirsiniz.

Meksika’ya seyahat yapılmasından önce sitede bulunan linkleri kullanarak Meksika uçak bileti ile Meksika otel rezervasyonu işlemleri de yapılabilmektedir. Aynı zamanda Meksika için alınacak vize için danışmanlık hizmetinden da yararlanabilirsiniz. Meksika ülkesinde ziyaret edilecek olan şehirlerin hakkında bilgi sahibi olabilir bölgede geçireceğiniz süre boyunca pratik bilgilerinizi de edinebilirsiniz. Her türlü şekilde sizlerin hazırlanmanıza sitemiz kolaylık sağlamaktadır.

Seyahat prosedürlerinin doğru bir şekilde seyahat edecek olan vatandaşların yerine getirebilmesi açısından sitemiz kurulmuştur. Türkiye’den Meksika’ya gitmeyi düşünen vatandaşlarda bu bilgiler ışığında kararlarını yerine getirebilir. Ancak seyahatten 1 ay önce en uygun fiyat avantajından yararlandığı uçak bileti ve otel rezervasyonuna sitemizden ulaşabilirsiniz. Böylelikle seyahat işlemleri daha uygun bir şekilde yerine gelmeye başlamış olur. Başvurulan daha kısa sürede olumlu sonuçlanması için profesyonel hizmet sağlayan danışmanlık şirketleri için bilgilerde sitemizde yer alıyor. Bu şirketler ile onay süreciniz daha hızlanacaktır. Aynı zamanda formların doldurulması ve evrakların hazırlanması sırasında gerekli olan yol size gösterilmiş olur.

İletişim

Meksika’ya seyahat düşünen tüm vatandaşların aklına takılan soruları iletebilmesi için iletişim bölümünden sitemiz ile irtibat kurabilmektedir.

Meksika Konsoloslukları Hakkında

Türkiye’de Meksika Konsolosluğu bağlı olan 2 tane temsilcilik bulunmaktadır.
Meksika’yı hem hükûmet hem de ilgili kuruluş düzeyinde temsil eden Meksika Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşamı sürdüren Meksika vatandaşının her türlü hak ve menfaatini de korumaktadır. Meksika Konsolosluğu kapsamında Meksika ve Türkiye arasında ekonomik, ticaret, kültürel ilişki sağlıklı ilerlemesi için çalışmaktadır.
Meksika Konsolosluğu, Meksika’yı seyahat etmek isteyen Diplomatik pasaporta hamil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını Meksika vizesinde muaf tutmaktadır.
Meksika'ya seyahat etme isteyen umuma mahsus pasaportu bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Meksika vizesi alması gerekmektedir. Diplomatik, hususi ve hizmeti pasaportuna sahip ise 3 ay kadar olan Meksika seyahatinde vize muafiyeti uygulanmaktadır. Vize değerlendirmesi ve sonucu Meksika Konsolosluğu tarafından yapılmakta. Ayrıca Meksika vatandaşının evlilik, boşanmak, pasaport yenilemek, vatandaşlık ile diğer türlü konsolosluk hizmeti yürütmektedir.
Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Meksika Konsolosluğu resmi temsilcisi olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile beraber Türkiye’de ikamet eden ülke vatandaşlarına Meksika vizesi işlemi konusunda yardımcı olmakta. Meksika devletini Türkiye’de resmî olarak temsilî eden kurumdur.

Meksika Konsoloslukları Hakkında Bilgi

Meksika’nın Türkiye’de bulunan konsoloslukları Meksika ile Türkiye arasındaki ilişkileri düzenlemektedir. Meksika konsoloslukları, Ankara’da bulunan Meksika Büyükelçiliği’ne bağlıdır. Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından verilmiş olan görevleri yerine getirmektedirler. Bunun yanında Türkiye ile Meksika arasındaki bağları her alanda güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarına konsolosluk hizmeti verilmektedir.

Meksika Fahri Konsolosluklarının diplomatik bir yetkisi bulunmamaktadır. Görev bölgeleri ve Meksika arasındaki ticaret ile ilgilenmektedir. Görev bölgesinde Meksika adına yeni yatırım alanları ortaya çıkarmak amaçlanır.

Meksika’nın İstanbul’da fahri konsolosluğu bulunmaktadır. Bundan dolayı İstanbul ve çevresinde Meksika vize başvuruları, Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’na da yapılabilmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği

Adres: Aziziye Mahallesi, Pak Sokak, Portakal Çiçeği Residence, No:1/110, D:Kat: 31, 06690 Çankaya/Ankara

Telefon No: 0312 426 88 89

Çalışma saatleri: Ankara Meksika Büyükelçiliği hafta içi her gün saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Levent Mahallesi, Lale Sokağı, No:23, PK: 34330 Beşiktaş/İstanbul

Meksika Konsoloslukları Hakkında İle İlgili

Meksika’nın Türkiye’de bulunan konsoloslukları hakkındaki iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği

Adres: Aziziye Mahallesi, Pak Sokak, Portakal Çiçeği Residence, No:1/110, Daire: 31, PK: 06690 Çankaya/Ankara

Çalışma Saatleri: Meksika Ankara Büyükelçiliği hafta içi saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet sağlamaktadır.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Levent Mahallesi, Lale Sokağı, No:23, PK: 34330 Beşiktaş/İstanbul

Çalışma Saatleri: Meksika İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet sağlamaktadır.

Meksika İzmir Fahri Konsolosluğu

Adres: Cumhuriyet Bulvarı, Mayıs İş Merkezi, No: 123/ 603, PK: 35210, Alsancak/İzmir

Çalışma Saatleri:

Meksika Mersin Fahri Konsolosluğu

Adres: Limonluk Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, 2486 Sokak, No:4, Yenişehir/Mersin

Meksika Konsoloslukları Hangi İllerde Var?

Bir ülkeye gidildiği zaman ilk akla gelen şey gidilen ülkenin girişi için alınması gereken vizedir. Bütün ülkeler sınırlarına farklı bir ülkeden gelen kişilerin giriş yapmaları için vize şartını koşmaktadır.

Meksika vizesi Meksika İçişleri Katibine bağlı olan Ulusal Göç Kuruluşu aracılığı ile verilmektedir.

Meksika vizesinde ayrıcalık tutulmuş 65 ülke bulunmaktadır. Bu ülkelerde bulunan vatandaşları seyahatlerinde 180 günü geçmeden vizesiz bir şekilde konaklayabilirler. Meksika vizesinde ayrıcalık sağlanan ülkeler aşağıda sıralanmıştır.

 • Arjantin                                                                  
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • Hong Kong
 • Japonya
 • İsrail
 • Paraguay
 • Singapur
 • Avustralya
 • Yeni Zelanda
 • Brezilya
 • Kanada
 • Peru
 • Şili
 • Güney Kore
 • Malezya
 • Marshall Adaları
 • Vatikan

Bunun yanı sıra ABD, Kanada Birleşik Krallık, Japonya ülkeleri de dahil olmak üzere oturma izni olan vatandaşlar da vizesiz bir şekilde Meksika’da konaklayabilirler.

Elektronik Yetkilendirme Yöntemi ile turizm, ticari ve transit amaçları olan Türkiye, Rusya ve Ukrayna vatandaşlığına sahip kişiler Meksika’da seyahat etmek için elektronik onay almaları durumunda seyahat edebilir. Böylelikle bu vatandaşlar 180 gün boyunca Meksika’da konaklayabilirler.

Meksika Konsoloslukları Vize Başvurusu

Meksika’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlar Meksika Konsolosluğu resmî sitesi online Meksika Konsoloslukları vize başvuru sayfası üzerinden yapılmaktadır. Elektronik ortamda yapılan Meksika vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulup konulması durumunda sonuçlar kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Meksika vize başvuru yapan vatandaşların hem pasaport hem de kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde sisteme giriş yapılması son derece önem arz etmektedir. Bilgilerin yanlış ve eksik olduğu durumunda Meksika Göçmenlik ofis yetkilileri tarafından yapılan başvurular reddedilmektedir.

Meksika konsolosluğu elektronik ortamda yapılan Meksika vizesini 30 gün için konaklamalı ve sadece tek girişli olarak onaylamaktadır. Bu vizenin kullanım süresi kişinin ülke içine giriş yapılmasının hemen ardından başlayıp aynı zamanda vize geçerlilik süresi bitmeden kişi ülke sınırlarından ayrılmış olması gerekmektedir.

Meksika Vizesi için gerekli olan evraklar ise bunlardır;

 • Pasaport
 • Online Meksika Vize Başvuru Formu
 • Biometrik Fotoğraf
 • İşverenin izin Yazısı
 • Maaş Bordrosu
 • Banka hesap Dökümü ve Banka Hesap Cüzdanı
 • SGK işe Giriş Bildirgesi
 • Şirket Güncel Evrak Formları

Bu evrakların eksik bir şekilde tamamlanması durumunda talep kısa bir süre içinde işleme tabi tutulmaktadır.

Meksika Konsoloslukları Vize Randevusu

Meksika ülkesine seyahat etmek için gidecek olan vatandaşların seyahat öncesinde Meksika vizesi gerekmektedir. Bu vatandaşların başvurusu için Meksika konsolosluklarından randevu almaları gerekmektedir. Meksika yetkililerine yapılan vize başvuruları randevusuz bir şekilde randevusu olmadan kabul edilmemektedir.

Meksika vize başvurusunu yapacak olan kişiler için Meksika temsilciliği ile iletişime geçip randevu talebi oluşturmaktadır.

Kişiler Meksika vize başvuru formunu doldurup gerekli olan belgeleri randevu tarihine kadar hazırlamalıdır. Bunun dışında vize harç ücretini de ödenmesi gerekmektedir.

Vatandaşlar Meksika vize randevu tarihini, Meksika seyahatine başlamadan yaklaşık 1 ay öncesinde alınması gerekmektedir. Her Meksika konsolosluğunun kendine özgü vize fiyatı, ödeme şekli, randevu süreci aynı zamanda açılış saati değişim göstermektedir. Bu bağlamda Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen vatandaşların yaşadığı ildeki veya ikamet ettiği ile en yakın büyükelçilikle iletişime geçmesi gerekmektedir.

Meksika vize randevusu alan vatandaşların aşağıda belirtilen durumlara dikkat etmeleri gerekmektedir;

 • Randevu alan vatandaşların en az 15 dakika öncesinde vize başvurusunun yapılacağı yerde olmaları gerekmektedir.
 • Meksika vize randevusu alan vatandaşların gereken vize ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
 • Meksika vize randevusu sırasında gereken bütün belgelerin bulunması gerekmektedir.

Meksika vize randevusu alacak vatandaşların randevularını Pazartesi gününden Cuma gününe saat 09.00-13.00 aralığında alınabilir.

Meksika’ya Gitmek İçin Gerekenler

Meksika’ya seyahat etmek isteyen ve gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, geçerli bir pasaportu varsa ve Meksika'nın belirttiği şartlar yerine getirebiliyorsa Meksika vizesi başvurusu yapabilir. Her ülkenin kendi ulusal çıkarlarına göre belirlediği belli başlı vize kriteri vardır. Ülkeye gelecek, ziyaret edecek kişi kamu düzeni bozmamasını ve kamu sağlığı riske sokmasını isterler. Aynı anda her devletin yasaklı ve sakınca yabancı listesi bulunmaktadır. Vize uygulamasında bulunan ülkenin bu problemleri yaratacak şahısın ülkelere girmesini önlemek amacıyla başlamıştır. Bunun dışında vize başvuruları esnasında ekonomik olarak ve yük olabilecek şahıs tespit edilirse ülkeye girmelerine yasak konularak izin verilmemektedir.
Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuruları değerlendirirken genel kurallar, yasalar göz önünde bulundurmaktadır.
Meksika vizesi başvurusu yapmadan önce seyahat amacı doğru bir şekilde belirlemek gerekmektedir. Seyahat amacınıza uygun vize türleri ile başvuru gerçekleştirilmelidir.
Meksika vizesi randevunda ilk adım vize başvuru formu eksiksiz doldurmakla ve evrakın dosyalanmış olmasıyla bu süreçbaşlamışş olur. İkamet ettiğiniz şehir bulunan ve o şehrin bağlı olduğu Meksika Konsolosluğu işlemleri randevu sonrası değerlendirmeye alıncak ve aynı konsolosluk düzeyi Meksika vize işlemleri sonucunda çıkacaktır.
Meksika Vize Başvuru formu eksiksiz tamamlanır.
Seyahat amacınıza uygun bu amaca uygun vize türü seçilir.
Başvuru sahibini sahip olduğu kimlik bilgisi girilir.
Pasaport kişiye teslim edileceği PTT şubesi onaylanır.
Vize başvuruları için harç ücretini ödeme yöntemleri seçilir.
Vize başvuruları için oluşturan randevu tarihi ve saat seçilip onaylanır.

TOP