Meksika Dil Okulu Vizesi Hakkında

Meksika Dil Okulu Vize

Eğitim amaçlı gidilen seyahatler için sahip olunulacak vize türü ile Meksika sınırları içinde 6 ay ikamet edilebilmektedir. Uzun sürelik alınan eğitimler için uzun süreli veya çok girişli vize başvurusu yapılmaktadır. Söz konusu olan vize başvuru işleminin eğitim süresini başlayacağı tarihin en az 1 ay öncesinden yapılması gerekmekte. Eğitim başlangıç tarihi 1 aydan daha kısa olması durumunda başvuru işlemi Meksika temsilciliği tarafndan kabul edilmemektedir.

Meksika Dil Okulları Vizesi Hakkında 2022

Meksika onlarca farklı dilin konuşulduğu bir ülkedir. Ülkenin resmi bir dili olmasa da Devlet tarafından kabul edilen dil İspanyolcadır. Ülkenin büyük çoğunluğu da İspanyolca konuşmaktadır. Bunun yanında yaygın olarak konuşulan diğer dil İngilizcedir. Ayrıca ülkede 70’e yakın dil konuşulmaktadır.

Meksika’da dil eğitimi almak isteyen kişiler Meksika dil okulları vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Meksika dil eğitimi vizesi başvurularınızı seyahatinizden en az 1 ay önce yapmalısınız. 1 aydan daha az kalan vize başvuruları reddedilmektedir.

Meksika dil okulları 1 ay ile 1 yıl arasında eğitim vermektedir. Dil ücretleri Meksika dil okulu ve eğitim planına göre farklılık göstermektedir. Ancak haftalık ortalama olarak 100 ile 500 USD arasında farklılık göstermektedir.

Meksika dil okulları vize başvurusu için öncelikle Meksika’da bulunan bir dil okulu tarafından kabul görmeniz gerekmektedir. Ardından ise Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye’de bulunan diğer Meksika temsilciliklerine başvuruda bulunulmalıdır.

Meksika dil okulları vizesi için ilk aşamada Meksika vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise Meksika temsilciliklerinden randevu alınmalıdır. Meksika Vize Randevusu tarihine kadar Meksika vizesi için gerekli belgeler hazırlanmalı ve randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Meksika Dil Okulları Vizesi 2022 Hakkında

Meksika’nın resmi dili bulunmamaktadır. Ancak devlet tarafından kullanılan dil İspanyolcadır. İspanyolca dünya üzerinde 300 milyondan fazla insan tarafından anadil olarak kullanılmaktadır. İspanyolca dünyada en fazla konuşulan dördüncü dil olmasına rağmen, anadil olarak Çinceden sonra en çok konuşulan dildir.

Meksika’da İspanyolca neredeyse herkes tarafından konuşulmaktadır. Bundan dolayı İspanyolca dil eğitimi almak isteyen kişilerin tercihleri arasında yer almaktadır. Meksika’da dil eğitimi alacak olan kişilerin, Meksika dil eğitimi almak için Meksika’da bulunan bir dil okulu ile anlaşılmalıdır. Meksika’da bulunan dil okulu başvuru sahibine davet mektubu göndermesi gerekmektedir.

Meksika dil okulları vizesi alacak olan kişiler başvurularını, Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunabilmektedir. Başvuru için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise dil okulları için Meksika temsilciliğinden randevu alınabilmektedir. Meksika dil okulları vizesi için gerekli olan belgeler randevu tarihine kadar hazırlanmalıdır. Randevu tarihinde bu belgeler teslim edilmelidir.

Meksika dil okulları vizesi alacak olan Türk vatandaşlarının başvuruları yaklaşık olarak 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Dil okulları ücreti okula göre farklılık gösterse de haftalık olarak 100 ile 500 Euro arasında farklılık göstermektedir.

Meksika Dil Okulu Vizesi 2022

Eğitim amacıyla gidilen seyahat için sahip olunulacak vize türüyle Meksika sınırı içerisinde 6 ay ikamet edilmektedir. Uzun sürelik alınan eğitim için uzun süreli ya da çok girişli vize başvurusu yapılmalıdır. Söz konusu olan vize başvuruları işleminin eğitim süresi başlayacağı tarihden en az 1 ay öncesinde yapılması gereklidir. Eğitim başlangıç tarihinin 1 ayda daha kısa olması durumunda başvuru işlemleri Meksika temsilcilikleri tarafndan kabul edilmemektedir.

Meksika Dil okul vizesi için gerekli evrakları şunlardır:
En az 6 ay süresi olan, geçerliliği bulunan Pasaport fotokopisi,
Meksika sınırları içine eğitim görülecek olan okuldan alınmış kabul mektubu,
Başvuran kişiye dair öğrenci seyahat masraflarına sponsor olacak ebeveynin son 3 ay Banka Hesap Dökümü,
Öğrenci burs alacaksa söz konusu duruma ilişkin evraklar,
Güncel tarihlerde çekilmiş beyaz fon sahip Biyometrik Fotoğrafın evrakın ibraz edilmesi gerekmekte.
Öğrenci kabul edildiği ders veya proje adı,
Eğitim program başlangıç ve bitiş tarihi,
Eğitim ücreti veya olması durumunda burs miktarı,
Eğitim kurumu bilgisi,

Meksika Vize Reddi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Meksika Dil Okulu Vizesi Nedir?

Eğitim beşikten mezara kadar olan bir olgudur. İnsanların yaşamında da çok ciddi bir önem arz eder. Nitekim kimi insanlar ülkemizde eğitim alırken kimi insanlar özellikle dil öğrenimi noktasında yurt dışına giderek eğitim alma yoluna giderler. Bu noktada da insanların karşısına çok değişik seçenekler çıkar. Bunlardan bir tanesi de Amerika kıtasında yer alan Meksika’dır. Tam da bu noktada Meksika Dil Okulu Vizesi nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir ise şu şekilde bir bilgi verilebilir. Meksika’da dil öğrenmek için gidecek olanların altı aya kadar alabilecekleri bir vize türüdür. Uzun süreli veya çok girişli olan bir vize türüdür. 1 ay ile 1 yıl arasında Meksika okullarında dil öğrenmek için alınabilecek olan bir vize türüdür.

Meksika Dil Okulları Vizesi Nasıl Alınır?

Üstte verilen bu bilgiden sonra şimdi de Meksika Dil Okulları Vizesi nasıl alınır sorusunun yanıtını vermek gerekir ise burada kişileri bekleyen yol şöyledir. Meksika dil okulları vizesi için öncelikli olarak istenen evrakların eksiksiz ve doğru tam bir biçimde hazırlanması gerekir. Bu evraklar arasında doldurulması gereken bir de başvuru formu vardır. Bunun dışında okuyacağı okuldan alınan kabul mektubu, vize ücretini ödeme dekontu, en az altı ay süre ile geçerliliği olan fotoğraf, güncel tarihli arkası beyaz biometrik fotoğraf, eğer öğrenci burs alıyorsa bununla ilgili olan evraklar, eğitim boyunca masraflarını karşılayacak olan kişinin gelir durumunu gösteren belgeler istenen evraklardır. Bu evraklar tamamlanıp başvuru yapılır.

Meksika Dil Okulları Vizesi Nereden Alınır?

Şimdi de bir diğer merak edilen sorunun yanıtını verelim. O da şudur: Acaba Meksika Dil Okulları Vizesi nereden alınır? Bu sorunun da yanıtı son derece nettir. Meksika Hükümeti Meksika dil okulları vizesi alacak olan kişilerin vize başvurularını iki adresten kabul ediyor. Bunlar Meksika İstanbul Konsolosluğu ve Meksika Ankara Büyükelçiliği’dir. Bu iki kurum dışında olan yerlere başvurular kesinlikle kabul edilmemektedir. Aracı  kurumlar üzerinden başvuru yapılamaz. Meksika’ya dil eğitimi almaya gidecek olan kişinin üstte belirtilen evraklar ile bizzat başvuru yapması gerekir. Burada başvurunun en az 1.5 ay öncesinden yapılması gerektiği de unutulmamalıdır. 1 aydan az bir süre kalırsa kabul edilmeme durumu vardır.

Meksika Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Son olarak tamam evrakları hazırladınız, ilgili yere size verilen gün ve saatte gittiniz ama Meksika Dil Okulları Vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtını vermek gerekir ise o noktada da şöyle bir bilgi verilebilir: Türk vatandaşları tarafından yapılan başvurular ortalama olarak 15 gün içinde tamamlanır. Burada önemli olan ve bilinmesi gereken husus ise şudur: Eğer resmi tatil dönemi ise, ortada özel bir durum var ise o zaman bu süre uzayabilmektedir. O yüzden kişiler durumu riske atmamak için üstte de ifade edildiği gibi çok daha önceden başvuru yapmalıdır. Dahası dil okullarına yoğun başvuru dönemlerinde süre biraz daha uzayabilmektedir. Tüm bunları bilerek adım atmak son derece önemlidir.

Meksika Dil Okulu Vizesi İçin Gerekli Evraklar:

En az 6 ay süreliği olan, geçerliliği bulunan Pasaport veya fotokopisi,
Meksika sınırı içine eğitim görülecek okuldan alınmış olan kabul mektubu,
Başvuran kişiye ait olan öğrenci seyahat masrafına sponsor olacak ebeveyn son 3 aylık Banka Hesabı Dökümü,
Öğrenci burs alacak olması durumunda söz konusu duruma ilişkin evraklar,
Güncel tarih çekilmiş beyaz fon sahip Biyometrik Fotoğrafı evrakların ibraz edilmesi gerekmekte.
Meksika Konsolosluk tarafından talep edilen belgeler arasında yer alan eğitim görülcek okuldan alınmış Kabul Mektubu içinde;
Başvuru sahibi tam adı,
Başvuru sahibi katılacak olduğu eğitim seviyesi ya da derecesiyle birlikte çalışma alanı,
Öğrenci kabul edildiği ders ya da proje adı,
Eğitim programı başlangıç ve bitiş tarihi,
Eğitim ücreti ya da olması durumda burs miktarı,
Eğitim kurumu bilgileri,
Öğrencinin Meksika'da olduğu süre boyunca noter tarafından tasdikli ve imzalı olarak masrafının ebeveyni tarafından karşılanacak olduğunu bilginin ibraz edilmesi gerekmekte.

Meksika Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP