Meksika Aile Birleşim Vizesi Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Meksika’da yaşayan ya da Meksika oturma izni olan bir kişiyle evlenerek aile bütünlüğünü sağlamak açısından Meksika aile birleşim vizesi talep edebilir.
Meksika aile birleşim vizesi talep edilebilmesi için öncelikle Meksika konsolosluğu tarafından talep edilmiş Meksika vize başvuru formu hazırlanır. Eksiksiz bir şekilde hazırlanmış başvuru form İspanyolca ya da İngilizce olarak doldurulduktan daha sonra ıslak imza şekilde diğer belgeler ile birlikte Meksika konsolosluklarına teslim edilir. Genellikle eksiksiz başvuruda sorun yaşamamak ile beraber başvuru işlemi, 30 gün gibi bir süreyle sonuçlanabilir. Fakat evraklar yanlış hazırlanmış ise ya da daha farklı belgeler talep edilirse, başvuru süreleri uzayabilir.
Meksika konsoloslukları tarafından aile birleşim vizesi için talep edilen belgeler şunlardır;

 • Son 90 günde çekilmiş güncel biyometrik fotoğraf,
 • En az 6 ay geçerliliği ve 2 adet boş sayfa bulunan pasaport,
 • Uluslararası geçerlilik bulunan evlenme kayıtı örneği,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıtı örneği,
 • Kimlik fotokopisi,
 • 18 yaşından küçük kişiler için anne babadan onaylı muvafakatname,
 • Meksika’da yaşayan eş önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyorsa güncel doğum belgesi,
 • Başvuru yapan kişi ya da eşin daha önce yaptığı bir evlilik var ise bu evlilikle ilgili boşanma belgesi ya da eşinin öldüğünü gösteren evrak,
 • Meksika’da süreli olarak oturan kişi oturma izin, kimlik belgesi ve pasaport,
 • Başvuru gerçekleştiren kişi geçerli seviyede İngilizce ve İspanyolca bildiği gösteren evraklar,
 • Başvuran kişilerin ve eşin uluslararası doğum kayıtı örneği talep edilmektedir.

Meksika Aile Birleşim Vizesi 2022

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Meksika’da yaşayan veya Meksika oturma izni olan kişiyle evlenerek aile bütünlüğü sağlamak açısından Meksika aile birleşimi vizesi talep edilebilir.
Meksika aile birleşimi vizesi talep edilebilmesi için önce Meksika konsolosluğu tarafından talep edilmiş Meksika vizesi başvuru formu hazırlanır. Eksiksiz şekilde hazırlanmış başvuru formu İspanyolca veya İngilizce olarak doldurulduktan sonra ıslak imzalı şekilde diğer belge ile birlikte Meksika konsolosluğuna teslim edilir. Genellikle eksiksiz yapılan başvuruda sorun yaşamamakla beraber başvuru işlemleri, 30 gün gibi süreyle sonuçlanabilir. Fakat belgeler yanlış hazırlanmış ise veya daha farklı belge talep edilirse, başvuru süresi uzayabilir.
Meksika konsolosluğu tarafından aile birleşimi vizesi için talep edilen evrakların bir kısmı şunlardır;
Son 3 ayda çekilmiş biyometrik fotoğraf,
2 adet boş sayfası bulunan pasaport,
Uluslararası evlenme kayıtı örneği,
Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
Kimlik fotokopileri,
18 yaşından küçük kişi için anne babadan onaylı muvafakatname,
Meksika’da yaşayan eşin daha önce Türk vatandaşlığı bulunmuyorsa güncelliği olan doğum belgesi,

Meksika Aile Birleşimi Vizesi Hakkında 2022

Meksika’da aile üyesi bulunan ve onlarla beraber Meksika’da yaşamak isteyen Türk vatandaşları pasaport tipi fark etmeksizin Meksika aile birleşimi vizesi almalıdır. Meksika aile birleşimi için Meksika’da bulunan aile üyenizin birinci dereceden akrabanız ya da eşiniz olması gerekmektedir. Bunun yanında Meksika’da bulunan yakınınızın Meksika vatandaşı ya da Meksika oturum izni olması gerekmektedir.

Meksika aile birleşimi vizesi için başvuruları; Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği ya da Türkiye’de bulunan diğer Meksika temsilciliklerine yapılabilmektedir. Meksika aile birleşimi vizesi başvurusu için öncelikle Meksika vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise Meksika vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Meksika vize randevu tarihine kadar Meksika aile birleşimi başvurusu için gerekli olan belgeler hazırlanmalıdır. Randevu tarihinde bu belgeler teslim edilmelidir.

Meksika aile birleşimi başvurusunda bulunacak olan kişilerin Meksika’da bulunan aile üyesinden davetiye alması gerekmektedir. Aile üyesi sizi yanında yaşamayı kabul ettiği bir mektup yazmalıdır. Meksika aile birleşimi vizesi alan kişiler, Meksika’ya giriş yaptıktan sonraki 1 ay içerisinde Meksika Göç Ofisi’ne başvuruda bulunarak, Meksika oturum kartı almalıdır.

Meksika Aile Birleşimi Vizesi 2022 İle İlgili

Meksika’da bulunan aile üyeleri ile beraber Meksika’da yaşamak isteyen Türk vatandaşlarının Meksika aile birleşimi vizesi alması gerekmektedir. Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin Meksika’da bulunan yakınlarının Meksika oturum izni ya da Meksika vatandaşı olması gerekmektedir. Ayrıca Meksika’da bulunan yakını tarafından davetiye yazılmalıdır.

Meksika aile birleşimi vizesi başvuruları Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılmalıdır. Başvuru için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalı, ardından vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Meksika aile birleşimi için gerekli olan belgeler hazırlanmalı ve randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Meksika aile birleşimi için aşağıdaki şartlar yerine getirilmelidir;

 • Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşlarının, İspanyolcayı iyi derecede bilmesi gerekmektedir.
 • Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan Türk vatandaşlarının Meksika’da bulunacağı süre içerisinde masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamalıdır.
 • Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin, Meksika toplum yaşamına ve kamu düzenine uyum sağlayacağını kanıtlamalıdır.
 • Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin Meksika toplum yaşamını tehlikeye atmayacağını kanıtlaması gerekmektedir. Sicili temiz olmalıdır.

Meksika Aile Birleşim Vizesi Nedir?

Meksika’da bulunan aile üyesinin yanında Meksika’da yaşamak isteyen kişiler, Meksika aile birleşimi vizesi almalıdır. Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile birleşimi vizesinin ne olduğunu araştırmaktadır. Bu yazıda Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “Meksika aile birleşimi vizesi nedir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika aile birleşim vizesi, Meksika’da bir aile üyesi bulunan ve Meksika’da bu aile üyesi ile birlikte yaşamak isteyen kişilerin alması gereken izin türüdür. Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin Meksika’da bulunan aile üyesinin Meksika’da Meksika vatandaşı ya da Meksika oturum izni olması gerekmektedir.

Meksika aile birleşimi vizesi, Meksika’da uzun süreli olarak Meksika’da bulunan aile üyesinin yanında ikamet edecek olan kişilerin alması gereken vizedir.

Meksika Aile Birleşim Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika’da bulunan eşi, annesi, babası, kardeşi ya da çocuğu bulunan kişiler ve bunların yanında Meksika’da yaşamak isteyen kişilerin alması gereken izin Meksika aile birleşimi vizesidir. Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile birleşimi vizesinin nasıl alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika’da bulunan aile üyesi ile birlikte Meksika’da yaşamak isteyen kişiler için “Meksika aile birleşim vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

 • Meksika aile birleşimi vizesi alabilmek için öncelikle Meksika’da bulunan aile üyesinin sizi yanına kabul ettiğine dair davetiye vermesi gerekmektedir.
 • Davetiye alan kişiler, Meksika aile birleşimi vizesi evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan Meksika aile vizesi evrakları Meksika temsilciliğine teslim edilmelidir.
 • Başvurular Meksika Ankara Büyükelçiliği ya da Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılabilmektedir. Başvurular bu temsilcilikler tarafından değerlendirilmektedir.

Meksika Aile Birleşim Vizesi Nereden Alınır?

Meksika’da bulunan aile üyesi ile birlikte Meksika’da yaşamak isteyen kişilerin alması gereken vize Meksika aile birleşimi vizesidir. Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, vizenin nereden alınacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler için “Meksika aile birleşim vizesi nereden alınır?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile birleşimi vizesi başvurusunu Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerine yapılmalıdır. Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, Meksika aile birleşimi vizesi başvurularını Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği ve Meksika’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilmektedir.

Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler, Meksika vize başvurusunun her işlemini Meksika temsilciliklerine yapabilmektedir. Bu nedenle Meksika aile birleşim vizesi nereden alınır? sorusuna Meksika temsilcilikleri cevabı verilebilir.

Meksika Aile Birleşim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika’da bulunan aile üyesi ile birlikte Meksika’da yaşamak isteyen kişiler, Meksika aile birleşim vizesi almalıdır. Meksika aile birleşim vizesi alacak olan kişiler, vizenin kaç günde sonuçlanacağını merak etmektedir. Meksika aile birleşim vizesi alacak olan kişiler için bu yazıda “Meksika aile birleşim vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika aile birleşimi vizesinin sonuçlanmasına birçok durum etki etmektedir. Bu nedenle Meksika aile birleşimi vizesi alacak olan kişilerin aile birleşimi vizesi başvurularının sonuçlanması süresi de farklılık göstermektedir.

Meksika aile birleşimi vizesinin sonuçlanma süresi her ne kadar farklılık gösterse de ortalama olarak 7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre bazı durumlarda 1 aya kadar uzayabilir.

TOP