Kayseri Meksika Fahri Konsolosluğu

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerindendir. Ancak resmi ya da diplomatik bir yetkisi yoktur. Doğrudan Meksika Dışişlerine bağlı değildir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Meksika başkonsolosluğu ya da konsolosluğu kurulmasına gerek görülmeyen Kayseri’de kurulmuştur.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’nun birincil amacı Meksika ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmektir. Meksika için yeni yatırım alanları ya da ekonomik işbirlikleri aramaktadır. Meksika Devleti’nin ekonomik çıkarlarını gözetmektedir.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Meksika vatandaşlarına evrak tasdiki gibi noter hizmetleri vermektedir. Ancak konsolosluk hizmeti verme yetkisi yoktur. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi de verilmemiştir. Bu işlemleri için en yakın Meksika Başkonsolosluğu ya da Konsolosluğu’na başvurmanız gerekecektir.

Meksika Kayseri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün saat 08.00 ile saat 17.00 arasında hizmet vermektedir. Meksika resmi tatilleri ve Türkiye resmi tatillerinde hizmet erilmemektedir.

Meksika Kayseri Konsolosluğu Hakkında

Kayseri bölgesinde ikamet etmekte olan vatandaşların vize başvurularını, resmi işlemlerini ya da genel yurtdışı işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için konsolosluklardan destek almaları mümkün olmaktadır. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu arayan vatandaşların ise İstanbul, İzmir ve Mersin illerinde yer alan farklı konsolosluklardan destek alması mümkündür. Bu alandan vize başvuruları yapılabilir ve Meksika vatandaşlarının da pek çok resmi işlemini kolaylıkla gerçekleştirmesi mümkün olabilir.

Meksika vatandaşlarının resmi evraklarını konsolosluklar üzerinden talep etmesi mümkündür. Konsolosluklardan talep edilebilecek olan doğum belgeleri, ölüm belgeleri ya da evlilik ve boşanma belgeleri gibi pek çok belge; Meksika vatandaşlarının resmi evrak talepleri doğrultusunda verilmektedir.

Türk vatandaşlarının da Meksika konsoloslukları üzerinden vize başvurularını sağlaması mümkündür. Vizesiz şekilde Meksika’ya gitmek mümkün olmadığından dolayı konsolosluklar sayesinde vize başvurusunun gerçekleştirilmesi olasıdır. Bu süreç içerisinde başvurusu sırasında istenilen belgelerin temin edilmesi gerekir. Eksiksiz şekilde teslim edilen evraklar sonucunda başvurunun işleme alınması mümkün olabilecektir. Bu süreç sırasında evrakların üzerinde resmi olmayan değişimlerin yapılmamış olması gerekmektedir.

Meksika Vize Reddi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Meksika Kayseri Konsolosluğu İle İlgili

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan ve diplomatik yetki verilmemiş temsilciliklerindendir. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’nun yetki alanı içerisinde; Kayseri, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Yozgat ve Sivas illeri bulunmaktadır.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’nun asıl amacı; Kayseri ve çevresindeki Meksika ekonomisini ve ticaretini kontrol etmek, düzenlemek ve yeni işbirlikleri yapmaktır. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’nun görev ve yetkileri aşağıda verilmiştir.

  • Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Kayseri ve çevresindeki Meksika ticareti ile ilgilenmektedir.
  • Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Meksika kültürünü Kayseri ve çevresinde tanıtmayı amaçlamaktadır.
  • Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’nun diplomatik bir yetkisi bulunmamaktadır.
  • Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, vize hizmeti vermemektedir. Sadece acil durumlarda belge tasdiki hizmeti vermektedir.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın ve Türkiye’nin resmi tatillerine çalışmamaktadır. Mesai saatleri ise 09.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu Adresi

Adres: Konaklar Mahallesi, 485. Sokak, No: 48, Daire: 12, Melikgazi/Kayseri

Meksika Kayseri Konsolosu Kimdir?

Türkiye’de bulunan Meksika temsilcilerinden birisi Meksika Kayseri Fahri Konsolosu’dur. Meksika Kayseri Fahri Konsolosuu’nun kim olduğunu araştıran kişiler için bu yazıda “Meksika Kayseri Fahri Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika’nın Kayseri Fahri Konsolosunun kim olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Meksika Kayseri Fahri Konsolosu’nun Meksika vatandaşı olması zorunluluğu yoktur. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu diplomatik bir temsilcilik olmadığından dolayı bölgedeki önemli iş insanları ve tanınmış kişiler arasından seçilmektedir.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosunun asıl amacı bölgedeki ticari ve sosyal ilişkileri geliştirmektir. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, bölgede Meksika ve Türkiye arasında ticari işbirlikleri ve yatırım alanlarının ortaya çıkarılmasını amaçlamaktadır.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır. Meksika Büyükelçisinin vermiş olduğu görevleri yerine getirmektedir. Meksika’nın ve Meksika vatandaşlarının hak ve çıkarlarını korumakta, Meksika vatandaşlarına konsolosluk himayesi sağlamaktadır.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosu Hakkında

Kayseri bölgesi vatandaşı vize başvurusunu, resmi işlem ve diğer uluslararası işlemi için dilediği gibi konsoloslukdan güvenli bir şekilde yardım talep edebilir. İstanbul, İzmir ile Mersin’deki farklı konsolosluk, Meksika’nın Kayseri Fahri Konsolosluğunu arayan vatandaşa yardımcı olabilir. Bu bölümler, Meksika sakininin vize başvurusu da bulunmasına ve çeşitli resmi prosedürü yerine getirmesine izin verir.
Meksika sakini konsolosluk aracılığıyla resmi belge talep etmek seçeneğine sahipdir. Doğum belgeleri, ölüm belgesi, evlilik ile boşanma belgeler gibi birçok belge konsoloslukdan istenebilmektedir ve Meksika vatandaşının resmi belge talebi doğrultusunda temin edilmekte.
Türk vatandaşı Meksika konsolosluğu aracılığıyla vize başvurusuna bulunabilmektedir. Meksika’ya vizesiz gitmeyi mümkün olmadığı için konsolosluk aracılığıyla vize alınabilmekte. Gerekli belge başvuru prosedürlerinin bir parçası olarak sunulmalı. Gerekli belgenin tamamının sunulması halinde başvuruların işleme alınması mümkün olacakdır. Bu süre zarfında belgede resmi olmayan değişiklik yapılmamalıdır. 

Meksika Kayseri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Kayseri’de ikamet eden ve Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Meksika vizesi almalıdır. Kayseri ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurularını Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’na yapabilir. Bu yazıda Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

  • Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun olan Meksika vize türü belirlenmelidir.
  • Meksika vize türünü belirleyen kişiler, vize türüne uygun olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Bu evrakların eksiksiz olması gerekmektedir.
  • Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için gerekli olan evraklar hazırlandıktan sonra vize başvurusu için randevu alınmalıdır.
  • Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için randevu alan kişiler, randevu tarihinde gerekli olan evraklar ile Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’nda bulunmalıdır.
  • Meksika vize başvurusu için Kayseri Fahri Konsolosluğu’ndan bulunan kişiler, vize işlemleri için gerekli olan evrakları teslim ederek Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusunu başlatmalıdır.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?


Meksika’yı ziyaret etme isteyen Türkiye vatandaşı, ziyaretine uygun vize alması gerekmektedir. Meksika vize almaya hak kazananın Kayseri’de ki Meksika Fahri Konsolosluğuna başvuruda bulunması gerekmektedir.
Meksika vize istisnası olmadıkça, Meksika vize için başvuranın hepsinin bir tane almaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti ve Meksika arası vize muafiyeti anlaşmaları bulunmadığından, tüm seyahat edenin Meksika vizesi almaları gerekmektedir.
Meksika’ya seyahat etmeyi isteyen Türkiye Cumhuriyeti ve diğer Türk ülke vatandaşları öncelikle ihtiyaç duyacağı vize türü belirlemelidir.
Bir vize türüne karar verilmiş olan, Meksika’ya vize için çevrim içi başvuruda bulunmasıdır.
Evrak işlemini tamamlayanın Meksika’nın Kayseri Fahri Konsolosluğundan randevu alması gerekmektedir.
Meksika’da kullanılan vize başvurusu türüne göre, atananın vize başvurusu için gerekli belgeyi toplaması gerekmektedir.
Meksika vize başvuru için gerekli evrak hazırlanarak Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğa teslim edilmelidir.
Kayseri Meksika Fahri Konsolosluğa vize başvurusu da bulunan herkes için seyahat sağlık sigortaları yaptırılması zorunludur. Başvuru sahibi ayrıca Meksika’ya seyahat masrafını karşılayabilecek mali kapasite sahip olmalıdır. Rus vize sahipleri, vizesi sona ermeden ülkeyi terk etmelidir.

Meksika Kayseri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Meksika vize başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Meksika vize başvurusunu Kayseri Fahri Konsolosluğu’na yapacak olan kişiler için bu yazıda Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Hazırlanan vize evrakları randevu alarak Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’na teslim etmeniz gerekmektedir. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu bu şekilde başlatılır.  

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik duruma sahip olmalıdır. Ayrıca Meksika’da geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’na seyahat amacı evraklar ile kanıtlanmalıdır.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’na yapılan başvuruları inceleme ver değerlendirme yetkisi Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir. Başvurular vize türüne göre farklı sürelerde sonuçlanabilir.

Meksika Kayseri Konsolosluğu vize başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika’ya seyahat etme isteyen Türkiye vatandaşı gerekli vize almak zorundadır. Meksika vize almaya hak kazananın Kayseri’deki Meksika Fahri Konsolosluğa başvurması gerekmektedir.
İstisnai olmadıkça, Meksika vize için başvuran tüm adayın bir tane alması gerekli. Türkiye Cumhuriyeti ile Meksika arasına vize muafiyet anlaşması bulunmadığında, tüm seyahat edenin Meksika vize alması gerekmektedir.
Meksika’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyet ve diğer Türk ülke vatandaşları öncelikle hangi vize türü ihtiyaç duyduğunu belirlemelidir.
Bir vize türü seçmiş olan, Meksika’ya vize başvurusu çevrim içi olarak sunmalı.
Evrakı tamamlayanın, randevu almak için Kayseri’de ki Meksika Fahri Konsolosluk ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
Atananlar, Meksika’da kullanılan vize başvuru türüne göre vize başvurusu için gerekli belgeyi toplamalıdır.
Meksika vize başvuru için gerekli belge oluşturmalı ve Meksika Fahri Konsolosluğa sunulmalıdır.
Meksika’nın Kayseri Fahri Konsolosluğuna vize başvurusuna bulunan herkesin seyahat sağlık sigorta yaptırması zorunlu. Başvuru sahibi ayrıca Meksika seyahatinin masrafını karşılayabilcek mali kapasite sahip olmalıdır. Rus vize sahipleri, vizesi sona ermeden ülkeyi terk etmeli.

Meksika Kayseri Konsolosluğu Vize Randevusu

Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler, seyahatleri için vize almalıdır. Meksika vizesi alacak olan kişiler, Meksika vize başvurularını Kayseri Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak kişilerin randevu alması gerekmektedir. Bu yazıda Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika vize başvurusunu Kayseri Fahri Konsolosluğu’na yapacak olan kişilerin başvuru için randevu alması gerekmektedir. Randevusuz Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu kabul edilmemektedir.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, konsolosluk ile iletişime geçerek randevu alabilir. Randevu alacak olan kişiler, randevu tarihini kendilerine en uygun tarihe alması gerekmektedir.

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize randevusu almış olan kişiler, randevu tarihilerini kaçırmamalıdır. Randevu tarihini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir. Bu nedenle Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin yeniden randevu alması gerekmektedir.

Meksika Kayseri Konsolosluğu vize randevusu Nasıl Alınır?

Meksika’yı ziyaret etmek istiyorsanız ve Meksika vize muafiyeti yoksa, önce Meksika vize almanız gerekir. Meksika ve Türkiye’nin vize muafiyet anlaşması olmadığı için Meksika’yı ziyaret etmeyi isteyen Türkün vize alması gerekmektedir. Meksika’yı Kayseri’de ya da yakınında yaşayan ziyaretçinin randevu almak için Kayseri’de ki Meksika Fahri Konsolosluk ile iletişime geçmesi gerekmektedir.
Meksika gezi planlayanın, Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğundan randevu alma için Kayseri’de ki Meksika Başkonsolosluğunu araması gerekmektedir.
Meksika’nın teslimat prosedür hakkında daha fazla bilgiler için lütfen Kayseri’de ki Meksika Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçin.
Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğundan vize başvuru için randevusu olan kişinin zamanında gelmesi gerekmektedir. Randevusuna gelmeyenin başvuruları reddedilebilir. Sonuç olarak Meksika randevusu kaçırmamak için olağanüst dikkatli olmalısınız.
Vize randevusu normalde 3 ile 7 iş günü içinde Meksika’nın Kayseri Fahri Konsolosluğuna yapılmaktadır. Ancak Meksika vize başvurusunun yoğunluğa göre bu süre uzayabilmekte.
Daha fazla bilgiler için Kayseri Meksika Fahri Konsolosluk ile kolay, hızlı ile güvenli bir biçimde iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Kayseri Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Meksika ülkesine bir seyahat planı yapıldığından ülkeye giriş yapabilmek için Meksika vizesi alınması gerekecektir. Vize alma işlemleri için konsolosluğa başvuru yapılmalıdır. Online randevu alma vize işlemlerinin ilk adımını oluşturmaktadır. Konsolosluklar randevusuz işlem yapmamaktadır. Vize türü seçilip randevu alındıktan sonra istenen evrakların hazırlanma aşaması kalacaktır. Sonrasında randevu günü evraklar teslim edilip sonuç beklenecektir.

Meksika Kayseri Konsolosluğu fahri konsolosluktur. Fahri konsolosluklar diplomatik işlemler yapamayan konsolosluklardır. Yani kısacası vize başvuruları için bu konsolosluklardan işlem yapılamayacaktır. Ankara Başkonsolosluk vize işlemlerinin gerçekleştirileceği yerdir. Vize işlemleri dışında hizmetler Kayseri Konsolosluğu’ndan alınabilecektir. Meksika Kayseri Konsolosluğu, konsolosluk hizmeti verme yetkisi yoktur. Meksika Kayseri Konsolosluğu haftanın 5 iş günü saat 08:00 ve 17:00 arasında hizmet vermektedir. Meksika Kayseri Konsolosluğu resmi tatillerde hizmet vermemektedir. Meksika Kayseri Konsolosluğu adres bilgileri; Konaklar Mahallesi, 485. Sokak, No: 48, Daire: 12, Melikgazi/Kayseri Meksika Kayseri Konsolosluğu telefon bilgisi ise; +90 212 232 00 88

Meksika Kayseri Konsolosluğu Adres

Meksika Kayseri Fahri Konsolosluğu adresi; Konaklar Mahallesi, 485. Sokak, No: 48, Daire: 12, Melikgazi/Kayseri Meksika vizesi alacak kişilerin konsolosluktan randevu almaları gerekecektir. Randevusuz vize başvurusu yapmak imkansızdır. Randevu günü ve saati kaçırılmamalıdır. Kaçırılan randevuların sonrasında işlem yapamama ihtimali vardır. Bu durumda yeniden randevu almak gerekebilecektir. Randevu oluştururken dikkat edilmesi gereken nokta kişiye en uygun gün ve saati belirleyebilmektir. Meksika Kayseri Konsolosluğu bir fahri konsolosluktur. Bunun anlamı diplomatik işlemlerin burada yapılamayacağı bu işlemler için Ankara’da bulunan Başkonsolosluk ile iletişime geçilmesi gerekliliğidir. Ülkemizde birçok konsolosluk bulunmaktadır. Yani vize işlemleri için Ankara Başkonsolosluğa ulaşmak gerekecektir. Randevu almadan konsolosluğa gidilirse işlem yapılmayacaktır. Her büyükelçilik farklı ödeme yöntemi ya da vize randevu sürecine sahip olabilmektedir. Seyahat planı oluşturulmaya başlanırken mutlaka detaylı araştırma yapılmalı gerekirse konsolosluk, başkonsolosluk ya da büyükelçilik ile iletişime geçilmelidir. İster telefon ister e-posta ile bilgi alabilmek mümkündür.

Meksika Kayseri Konsolosluğu Telefon Numarası

Bir ülkeye seyahat planı oluşturulurken ilk düşünülmesi gereken o ülkeye giriş yapabilmek için vize gerekip gerekmeyeceğiz. Bu gezi planlama zaman aralığını da verecektir. Vize gereken yerlerde en az 1 ay önceden vize başvurusu yapmak gerekecektir. Meksika da vize ile ziyaret edilen ülkelerdendir. Meksika seyahat planı yapılırken vize başvurusu yapılacağı düşünülerek vize evrakları hazırlanılmaya başlanmalıdır. Randevu günü geldiğinde de tüm evraklar eksiksiz ve hatasız olarak konsolosluğa teslim edilmelidir. Gereken evraklar; vize başvuru formu, pasaport, kimlik, biyometrik fotoğraf, sağlık sigortası, hesap dökümü, vize harcı dekontu, konaklama ve ulaşım belgeleridir. Seçilen vize türüne göre farklı belgelerde istenebilecektir. Vize inceleme ve sonuçlandırma işlemleri için tek yetkili Meksika Ankara Başkonsolosluğu’dur. Fahri bir konsolosluk olan Meksika Kayseri Konsolosluğu’ndan vize alma işlemleri yapılamamaktadır. Sadece hazırlanan belgeler hakkında yardım almak mümkündür. Ama vize için başvurular Ankara Başkonsolosluğuna yapılmalıdır. Meksika Kayseri Konsolosluğu telefon bilgisi ise; +90 212 232 00 88

TOP