Meksika İstanbul Başkonsolosluğu

Meksika Ankara Büyükelçiliğinin yetkilendirmesi ve görevlendirmesi ile faaliyetlerini sürdüren Meksika İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda Meksika Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğunun görev alanında ikamet eden Meksika vatandaşları Meksika İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı pasaport yenileme, kimlik yenileme, belge onaylama, noter işlemleri, nüfus, doğum, ölüm, evlilik ve konsolosluk işlemleri gibi işlemlerini yaptırabilirler. Ayrıca Meksika İstanbul Başkonsolosluğunun en önemli görevlerinden biri de Türkiye ve Meksika arasındaki ekonomik, ticari ilişkileri geliştirmek için çalışmalar yapmasıdır. Bu sayede Meksika şirketlerinin Türkiye sınırları dahilinde rahat bir şekilde çalışabilmesi için gerekli ortamı oluşturmaya çalışmaktadır.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye şirketlerinin Meksika şirketleri ile görüşmesini sağlamak ve onlarla işbirliği yapmalarını sağlamak için çeşitli bağlantılar oluşturmakla görevlendirilmiştir.

Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisi Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak hizmet vermektedir. Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’deki sosyal, ekonomik, siyasal, kültürel çıkarlarını gözetmektedir. Meksika vatandaşlarına evlilik, boşanma, ölüm, doğum, kimlik işlemleri, ehliyet işlemleri, ruhsat işlemleri ve pasaport işlemleri gibi konsolosluk işlerinde hizmet vermektedir. Ayrıca vergi yükümlülüğü olan Meksika vatandaşlarına vergi işlemlerinde hizmet vermektedir. Türkiye medyasını Meksika hakkında bilgilendirmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir. Meksika’ya seyahat edecek olan kişilerin vize alması gerekmektedir. Meksika seyahatleri öncesi vize alacak olan kişiler vize başvurularını Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Hakkında

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu arayan vatandaşların İstanbul, İzmir ve Mersin illerinde yer alan konsolosluklar üzerinden pek çok işlemini gerçekleştirebilmesi mümkün olabilecektir. Konsolosluklar vasıtası ile hem Meksika hem de Türkiye vatandaşlarının farklı işlemler adına bu kurumlara başvurması mümkündür. Örneğin Meksika’ya vizesiz şekilde Türkiye’den gidilemeyeceği için vizenin temin edilmesi adına Türk vatandaşlarının vize başvurusunu konsolosluklar aracılığı ile sağlaması gerekir. Bu sayede vize, konsolosluklar üzerinden temin edilebilir.

Vize başvurusu sırasında gerekli evraklar istenir. Bu evrakların eksiksiz şekilde konsolosluğa teslim edilmesi önemlidir. Teslim edilecek olan evrakların hiçbirinin üzerinde resmi olmayan bir işlemin yapılmamış olması da gerekmektedir. Bu bağlamda konsolosluk işlemlerinin sorunsuz şekilde devam ettirilebilmesi mümkündür. Ayrıca evrakların tek seferde teslim edilmesi de başvuru sürecinin hızlanmasına yardımcı olabilecektir.

Meksika vatandaşlarının da ayrıca resmi evraklarını temin edebileceği ve resmi işlemlerini gerçekleştirebileceği bir alan olan en yakın konsolosluklar üzerinden doğum belgelerinin, ölüm belgelerinin, evlilik ve boşanma belgelerinin Meksika vatandaşları tarafından alınması da kolaylıkla mümkün olabilmektedir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Hakkında Bilgi 2022

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisidir. Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ve Meksika arasındaki ikili ilişkileri düzenlemektedir. Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak faaliyet yürütmektedir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na İstanbul ve çevresinde yaşayan kişiler konsolosluk ve vize başvurusu yapabilir. Meksika’nın İstanbul Başkonsolosluğu görevleri aşağıda verilmiştir.

 • Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul ve çevresinde bulunan Meksika vatandaşlarına konsolosluk ve vatandaşlık hizmeti vermektedir.
 • İstanbul ve çevresinde ikamet eden ve Meksika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Meksika vize başvurularını kabul etmekte, incelemekte ve değerlendirmektedir.
 • Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye ile Meksika arasında bulunan askeri, diplomatik, siyasi, ekonomik, ticari bağları ve ilişkilerde köprü görevi görmektedir.
 • İstanbul ve çevresinde iş kurmuş olan ya da ticaret yapan Meksika vatandaşlarına destek sağlamaktadır.
 • Türk medyasını Meksika gündemi ve kamuoyu hakkında bilgilendirmektedir.
 • Meksika İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul ve çevresinde Meksika kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır.
Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika’nın İstanbul Başkonsolosluğu saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosu Kimdir?

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerindendir. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun en yetkili ismi ve yönetici Meksika İstanbul Fahri Konsolosu’dur. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler Meksika İstanbul Fahri Konsolosunun kim olduğunu merak etmektedir. Bu yazıda Meksika İstanbul Fahri Konsolosunun kim olduğunu merak eden kişiler için “Meksika İstanbul Fahri Konsolosu Kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika Ankara Fahri Konsolosu Raul Lopez Lira’dır. Raul Lopez Lira Meksika ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin belirlenmesinde en etkili isimlerden birisidir. Raul Lopez Lira, Meksika’nın Türkiye’de bulunan en yetkili isimdir.

Meksika Ankara Fahri Konsolosu olan Raul Lopez Lira, Meksika ve Türkiye ile Meksika arasında bulunan ilişkileri belirli bir seviyede tutmayı ya da daha ileri seviyeye geliştirmeyi amaçlamaktadır. Meksika ile Türkiye arasında yeni ticari işbirlikleri ve ticari yatırım alanlarını ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.

Meksika adına Türkiye’de en yetkili isim olan Raul Lopez Lira, Meksika adına Türkiye’de açıklamalar yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti yetkililerini ziyaret etmektedir. Ayrıca Meksika adına Türkiye’de basın açıklaması yapmakta ve Meksika Konsolosluğu’nun yönetimi ile ilgilenmektedir.  

Amerika kıtasının kendisine has kültürü ile yemekleri ile öne çıkan kentlerinin başında Meksika gelir. Tam anlamı ile kendisine has bir yapısı vardır. Ülkemizden de bu ülkeyi merak edenler ve bu ülkeye çok farklı nedenler ile gitmek isteyenler vardır. Elbette vize nasıl alınır sorusunun dışında bir diğer merak edilen sorunun yanıtı ise Meksika İstanbul Başkonsolosu kimdir. Hemen bu konuda bilgi vermek gerekir ise  Maria Isabel Arvide Limon isimli kişidir.Kendisi 12 Kasım 1951 Meksika doğumludur. Kendisinin alanında çıkarmış olduğu kitaplar vardır. Ülkemizde görevi ile ilgili tüm davatlere katılmaya çalışan etkin bir diplomattır. Hatta dönem Meksika yemek kültürü ile yaptığı davetler ile de adından söz ettirmektedir.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

İstanbul ve çevresinde ikamet etmekte olan ve Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahat amacına uygun olan Meksika vizesini almalıdır. Meksika'ya seyahat edecek olan kişiler başvurularını Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na seyahat edecek olan kişiler, Meksika vize işlemlerini nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler işlemlerini aşağıdaki şekilde yapabilir.

 • Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun olan Meksika vize türünü seçmelidir.
 • Meksika vize türünü seçen kişiler Meksika vize başvurusunu bizzat Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapabilir.
 • Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, öncelikle Meksika vize başvuruları için randevu almalıdır.
 • Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize randevusu almış olan kişiler randevu tarihine kadar Meksika vizesi için gerekli olan evraklarını hazırlamalıdır.
 • Hazırlanan vize evrakları randevu tarihinde Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize işlemleri yukarıdaki gibi yapılabilmektedir. Detaylı vize işlemleri için bilgi almak isteyen kişiler, Meksika temsilciliği ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Vize İşlemleri Neler?

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu vize işlemleri ile ilgili bilgiler vermek gerekir ise başlıca verilebilecek olan bilgiler şunlardır:  İstanbul Meksika Başkonsoluğu hafta içi her gün saat 9.00 ile 17.00 saatleri arasında özel ve resmi tatil günleri hariç hizmet verir. Hizmet alanı İstanbul ve çevre kentlerde yaşayan Türk vatandaşlarıdır. İstanbul Meksika Başkonsoluğu vize başvuruları şahsen yapılabileceği gibi kurum tarafından atanmış ve yetkilendirilmiş olan kurumlar üzerinden de yapılabilir. İstanbul Meksika Başkonsoluğu tarafından verilen vize türleri ise; öğrenci vizesi, elektronik vize, turistik vize, ticari vize ve Meksika ziyaret vizesidir. Vizenin teslim edilme süresi ise evraklar teslim edildikten sonra  maksimum 2 iş günü içinde eğer tatil ya da özel bir durum yok ise gerçekleşir.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Randevu İşlemleri

Meksika’ya seyahat edecek olan ve İstanbul çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurusunu Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, Meksika vize başvurularının nasıl yapılacağını merak etmektedir. Bu yazıda Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeli ve Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan randevu alarak randevu tarihinde gerekli evraklarla Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu işlemi yapılmalıdır.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika vize başvurusu ile ilgili işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilmektedir.

 • Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler Meksika temsilciliğine seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamalıdır.
 • Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan Türk vatadaşları başvurularını gerçekleştirebilmek için randevu almalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişilerin Meksika’da geçerli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydını Meksika temsilciliğine sunması gerekmektedir.
 • Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin hazırlaması gereken vize evrakların eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Randevusu

Üstte verilen bu bilgilerden sonra şimdi de  Meksika İstanbul Başkonsolosluğu randevusu hakkında bilgi vermemiz gerekir ise şu bilgiler verilebilir:  Eğer kişiler Meksika’ya gidecek ise o zaman vize başvurusu yapmak için mutlaka randevu almaları gerekir. Bunun için yapmaları gereken şey ise Pazartesi ile Cuma günleri arasında saat 9.00 ile 13.00 saatleri arasında [email protected]  mail atmaları gerekir. Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan randevu almak için uygulanabilecek başka bir yöntem yoktur. Randevu aldıktan sonra da mutlaka verilen saat ve günde Meksika İstanbul Başkonsoluğunda bulunmak gerekir. Konsolosluğun bu numara dışında randevu almak için başka bir numarası yoktur. Randevu almak için İngilizce başvuru yapılması sonuca ulaşmak için çok daha etkilidir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı Meksika seyahatiniz için gerekli olan vizeyi alabilirsiniz. Ancak bunun için ilk olarak Meksika vizesi talep formunu doldurmanız gerekmektedir. Meksika vize talep formu online bir formdur ve online olarak doldurulmaktadır. Bu formu doldururken son derece dikkatli, hatasız ve desteklenecek şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde istenilen olumlu yanıt alınamayabilir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu vize başvuruları için şahsen başvuru şartı aramamaktadır. Bu yüzden sizin adınıza işlemleri herhangi bir danışman firma veya bir yakınınız yürütebilir. Yakınınız sizin adınıza Meksika vizesi başvurunuzu yürütürken vize ücreti ödeyecektir. Bunun Meksika İstanbul Başkonsolosluğu vize ücreti ödemesini başvuru evraklarını teslim ederken vizeye ödemesi gerekecektir. Meksika İstanbul Başkonsolosluğu vize ücret ödemelerini kredi kartı ile de tahsil etmektedir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi her gün saat 11.00 ile 13.00 arası hizmet vermektedir. Başkonsolosluk, Meksika resmi tatilleri ve Türkiye resmi tatillerinde çalışmamaktadır.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Görev Alanları

Meksika İstanbul Başkonsolosluğunun görev alanı sadece İstanbul ili ile sınırlı değil. İstanbul ili haricinde İzmit, Sakarya, Bilecik, Edirne, Kırklareli, Yalova, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Bolu, Zonguldak ileride Meksika İstanbul Başkonsolosluğunun görev alanındadır.

Bu illerde ikamet eden kişiler Meksika İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yaptırabilirler. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemlerini Meksika İstanbul Başkonsolosluğu aracılığı ile yaptırabilir.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğunda işlem yapacak olan kişiler, Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres ve iletişim bilgileri hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler için Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu Adres:

Levent Mahallesi, Lale Sokağı, No: 23, Posta Kodu: 34330, Beşiktaş/İstanbul

Meksika Ankara Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu iletişim numarasına mesai saatleri içerisinde ulaşılmamaktadır. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu mesai saatleri hafta içi saat 08.30 ile 18.00 arasıdır. Ayrıca Meksika resmi tatilleri ve Türkiye resmi tatillerinde de Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu iletişim bilgilerine ulaşılmamaktadır.

Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu ile iletişim kurarak yapacağınız Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’na görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Meksika İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler, Meksika mail adresine mail atarak vize başvurusu için randevu alabilir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Adres

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu adres bilgileri ise aşağıda verildiği biçimdedir: Levent Mahallesi, Levent Caddesi, Lale Sokak No.23, Beşiktaş/İstanbul biçimindedir. İstanbul il sınırları içinde yaşayanlar Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na gidebilmek için Kabataş rıhtımından kalkmakta olan 27 E numaralı Şirintepe - Kabataş otobüsü,  Beşiktaş istikametinden giden 40B numarası olan  Sarıyer-Beşiktaş otobüsü ile  ya da  Taksim'den hareket etmekte olan 25T numaralı Sarıyer - Taksim otobüsü veya da  Zincirlikuyu Metrobüs durağından geçmekte olan 29P numaralı Poligon Mah.-4.Levent-Zincirlikuyu Metrobüs otobüsü ile ayrıca Mecidiyeköy otobüsüyle buraya rahat ve sorunsuz bir biçimde ulaşabilir. Görüldüğü gibi ulaşım son derece kolaydır. Zaten Meksika İstanbul Başkonsoluğu lokasyon olarak son derece merkezi bir yerdedir.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Meksika İstanbul Başkonsolosluğunun iletişim bilgileri sayesinde konsolosluğun yerini rahat bir şekilde bulabilir, telefonlar aracılığı ile bilgi alabilir veya randevu talep edebilirsiniz. Bunların haricinde Meksika İstanbul Başkonsolosluğuna belge gönderebilir veya belge alabilirsiniz.

İşte Meksika İstanbul Başkonsolosluğunun iletişim bilgileri şu şekildedir:

Meksika İstanbul Başkonsolosluğunun Telefon Numarası

Telefon Numarası: 0850 346 84 93

Bu iletişim bilgilerini kullanarak rahat bir şekilde Meksika İstanbul Başkonsolosluğu ile işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak bu işlemleri yapmadan önce yukarıdaki iletişim bilgileri aracılığı ile konsolosluğu arayıp randevu almak veya bilgi talep etmek size daha hızlı hizmet verilmesini sağlayacaktır.

TOP