Bursa Meksika Fahri Konsolosluğu

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerindendir. Fahri Konsoloslukların resmi ya da diplomatik bir yetkisi yoktur. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Meksika başkonsolosluğu ya da konsolosluğu kurulmasına gerek görülmeyen Bursa’da kurulmuştur.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’nun birincil amacı Meksika ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmektir. Bunun yanında Meksika için yeni yatırım alanları ya da ekonomik işbirlikleri aramaktadır. Meksika Devleti’nin ekonomik çıkarlarını gözetmektedir. Ayrıca kültürel, siyasal ve sosyal işbirliği amaçlanmaktadır.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Meksika vatandaşlarına evrak tasdiki gibi noter hizmetleri vermektedir. Ancak konsolosluk hizmeti verme yetkisi yoktur. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi de verilmemiştir. Bu işlemleri için en yakın Meksika Başkonsolosluğu ya da Konsolosluğu’na başvurmanız gerekmektedir.

Meksika Bursa Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün saat 08.00 ile saat 16.00 arasında hizmet vermektedir. Meksika Devleti resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde hizmet erilmemektedir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Hakkında

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu arayan vatandaşların İstanbul, İzmir ve Mersin illerinde yer alan konsolosluklar üzerinden pek çok işlemini gerçekleştirebilmesi mümkün olabilecektir. Konsolosluklar vasıtası ile hem Meksika hem de Türkiye vatandaşlarının farklı işlemler adına bu kurumlara başvurması mümkündür. Örneğin Meksika’ya vizesiz şekilde Türkiye’den gidilemeyeceği için vizenin temin edilmesi adına Türk vatandaşlarının vize başvurusunu konsolosluklar aracılığı ile sağlaması gerekir. Bu sayede vize, konsolosluklar üzerinden temin edilebilir.

Vize başvurusu sırasında gerekli evraklar istenir. Bu evrakların eksiksiz şekilde konsolosluğa teslim edilmesi önemlidir. Teslim edilecek olan evrakların hiçbirinin üzerinde resmi olmayan bir işlemin yapılmamış olması da gerekmektedir. Bu bağlamda konsolosluk işlemlerinin sorunsuz şekilde devam ettirilebilmesi mümkündür. Ayrıca evrakların tek seferde teslim edilmesi de başvuru sürecinin hızlanmasına yardımcı olabilecektir.

Meksika vatandaşlarının da ayrıca resmi evraklarını temin edebileceği ve resmi işlemlerini gerçekleştirebileceği bir alan olan en yakın konsolosluklar üzerinden doğum belgelerinin, ölüm belgelerinin, evlilik ve boşanma belgelerinin Meksika vatandaşları tarafından alınması da kolaylıkla mümkün olabilmektedir.

Meksika Vize Randevusu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu İle İlgili

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa ve çevresi ile Meksika ticareti arasında köprü görevi görmektedir. Görev bölgeleri arasında Bursa, Balıkesir, Yalova, Bilecik illeri bulunmaktadır.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’nun diplomatik bir yetkisi yoktur. Meksika’nın Dışişleri Bakanlığı tarafından kurulmuş ve Türkiye’de Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’nun görev ve yetkileri aşağıda verilmiştir.

  • Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Türkiye ve Meksika arasındaki ticari ilişkileri yönetmekte, Bursa ve çevresinde Meksika adına yeni işbirlikleri ortaya çıkarmayı amaçlar.
  • Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Meksika vize hizmeti vermemektedir. Sadece acil durumlarda Meksika vatandaşlarına fotokopi onay işlemi yapmaktadır.
  • Bursa ve çevresinde Meksika kültürünü yaymayı amaçlamaktadır.
  • Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na diplomatik bir yetki verilmemiştir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, hafta içi saat 10.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Bağlarbaşı Mahallesi, 15. Sokak, No: 87, Daire: 2, Osmangazi/Bursa

Meksika Bursa Fahri Konsolosu Kimdir?

Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri arasında Meksika Bursa Fahri Konsolosu bulunmaktadır. Meksika Bursa Fahri Konsolosu’nun kim olduğunu merak eden kişiler için bu yazıda “Meksika Bursa Fahri Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosu’nun kim olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır.  Meksika Bursa Fahri Konsolosu’nun kim olduğuna dair bir bilgi bulunmasa da Meksika vatandaşı olması gibi bir zorunluluk yoktur. Bu nedenle bölgede bulunan tanınmış kişiler arasından seçilmektedir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosu’nun temel amacı bölgede ticareti geliştirmek ve yeni işbirlikleri yapmaktadır. Meksika Bursa Fahri Konsolosu’nun diplomatik bir yetkisi bulunmamaktadır. Ancak gerekli görüldüğü durumlarda Meksika vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır. Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin vermiş olduğu görevleri yerine getirmektedir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Meksika’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Meksika vize işlemlerini Meksika’nın Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında araştırma yapmaktadır.

  • Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, öncelikle Meksika vize türünü belirlemelidir.
  • Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için vize türünü belirleyen kişiler, Meksika vize işlemleri için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalıdır.
  • Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için hazırlanan evraklar Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.
  • Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize işlemlerini inceleme ve değerlendirme yetkisi Meksika’nın Diplomatik temsilciliklerine aittir. Başvurular Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’na aittir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Meksika’ya seyahatte bulunacak olan kişiler, Meksika seyahatleri için Meksika’nın Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapabilir. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için cevap verilmiştir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na başvuru yapabilmektedir. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Meksika temsilciliğine teslim edilmelidir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika seyahat amacını gerekli olan evraklar ile Meksika temsilciliğine kanıtlamalıdır. Meksika temsilciliğine vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan evrakları eksiksiz şekilde hazırlamalıdır.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika vize başvurusu için randevu alınıp alınmaması gerektiği hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin başvuru için randevu almasına gerek yoktur. Bu nedenle Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, gerekli olan evraklar ile Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu’na başvurabilir.

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu alınmasına gerek yoktur. Ancak Meksika vize başvuru yoğunluğuna göre Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için randevu zorunluluğu getirebilir. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için randevu alınıp alınmaması gerektiği hakkında bilgi almak için konsolosluk ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Bursa Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden biridir. Meksika Bursa Konsolosluğu’nun diplomatik açıdan yetkisi yoktur. Fakat Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak işlemleri yapmaktadır. Meksika Bursa konsolosluğunun görevleri başında ilk olarak Meksika ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri en üst seviyeye çıkarmaktır. Diğer yandan Meksika kültürünü bulunduğu çevreye tanıtmak tır. Meksika için Türkiye’de yeni yatırım alanları sağlamaktır.

Meksika Bursa Konsolosluğu, Meksika vatandaşlarına evrakların tasdiki ve noter hizmetleri konusunda destek olmaktadır. Fakat konsolosluk hizmetini vermeye yetkisi yoktur. Diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını da kabul etmemektedir. Bu işlemleri yaptırmak için Meksika Başkonsolosluğuna veya Meksika Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapılması gerekir. Meksika Bursa konsolosluğu, Meksika ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Çalışma saatleri olarak, hafta içi her gün 08.00 ve 16.00 arası hizmet verir. Meksika Bursa konsolosluğu adresi:

Bağlarbaşı mah.15. Sokak No 87 Daire 2 Osmangazi BURSA

Meksika Bursa Konsolosluğu Adres

Meksika’ya seyahat edecek kişiler Meksika vizesi almak zorundalar. Meksika vizesi için hazırlanan evraklar Meksika Bursa Konsolosluğu’na teslim edilir. Meksika Bursa vize başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği işleme alır ve kararı onlar verir. Meksika Bursa Fahri konsolosluğu, hafta içi her gün 08.30 ile 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Meksika ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Hafta içi çalışma saatleri içerisinde randevu alarak bütün işlemlerinizi yaptırmanız gerekir.

Meksika’ya vize başvurusunda bulunacağınız il neresi olursa olsun gerekli evraklar Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne iletilecektir. Meksika Bursa Konsolosluğu’na yapmış olduğunuz vize başvurunuz Meksika Ankara Büyükelçiliği tarafından incelenip ve sonuçlanmaktadır. Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu Türkiye’de vize başvurularını kabul etmemektedir. Meksika Bursa Konsolosluğu Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarına gerekli olan evrakların temini konusunda yardımcı olmaktadır.

Meksika Bursa Konsolosluğu Türkiye’den Meksika’ya gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize işlemleri hakkında rehberlik görevi yapmaktadır. Meksika Bursa Konsolosluğu Bağlarbaşı Mah. 15. Sokak, No 87 Daire 2 Osmangazi/ Bursa adresinde hizmetini sürdürmektedir.

Meksika Bursa Konsolosluğu Telefon Numarası

Meksika Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa ve çevresi ile Meksika devleti arasında ticaret görevini yapmaktır. Görev bölgeleri olarak, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Bilecik bulunmaktadır. Meksika Bursa konsolosluğunun diplomatik bir yetkisi olmadığı için Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak görev yapar. Meksika Bursa Konsolosluğu’nun amacı bölgedeki ticari faaliyetleri artırmak ve yeni işbirlikleri oluşturmaktır.

Meksika Bursa Konsolosluğu vize başvurusu yapacak kişiler başvuru yapmak için randevu almalarına gerek yoktur. Bundan dolayı Meksika Bursa Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak kişiler, gerekli olan evraklarını hazırlayıp Meksika Bursa Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilirler. Randevu alma zorunluluğu olmamasına karşın Meksika Bursa Konsolosluğu’nun çalışma yoğunluğu fazla olması durumunda randevu alınmasını isteyebilir. Meksika Bursa Konsolosluğu haftanın beş günü hizmet vermektedir. Fakat Meksika ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Meksika Bursa Konsolosluğu adresi, Bağlarbaşı mah.15.Sokak No 87 Daire 2 Osmangazi / BURSA adresinde hizmet vermektedir. Meksika Bursa Konsolosluk telefon numaralarını Meksika Ankara Büyükelçiliği ve Meksika İstanbul Konsolosluğundan öğrenebilirsiniz.

TOP