Meksika Antalya Fahri Konsolosluğu

Meksika Antalya Konsolosluğu görev alanına giren bölgedeki Meksika vatandaşlarının doğum işlemleri, ölüm işlemleri, evlilik işlemleri, boşanma işlemleri, kimlik işlemleri, ehliyet işlemleri, pasaport işlemleri, noterlik işlemleri gibi konsolosluk hizmeti vermektedir. Ayrıca Meksika vatandaşlarının vergi işlemleri ile ilgilenmektedir. Meksika Antalya Konsolosluğu, Meksika vatandaşlarına eğitim, sağlık, hukuk desteği de sağlamaktadır.

Meksika Antalya Konsolosluğu; Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden biridir. Meksika Antalya Konsolosluğu, Türkiye ile Meksika arasında yeni ticari işbirlikleri ortaya çıkarmaya çalışır. Ayrıca Türkiye ile Meksika arasındaki sosyal, kültürel, ekonomik ilişkileri geliştirmeye amaçlamaktadır. Bunların yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir.

Meksika Antalya Konsolosluğu 2022

Meksika Antalya Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerinden birisidir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Amacı Meksika’nın ve Meksika vatandaşlarının çıkarlarını gözetmektir. Meksika ile Türkiye arasındaki ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel ilişkileri düzenlemekte ve belirli bir seviyede tutmaktadır. Meksika vatandaşlarına evlilik, boşanma, doğum, ölüm, kimlik işlemleri, ehliyet işlemleri, tapu işlemleri gibi konularda konsolosluk hizmeti vermektedir. Meksika vatandaşlarına vergi işlemlerinde hizmet vermektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir. Ancak vize başvurularını değerlendirme yetkisi Meksika Antalya Konsolosluğu’na değil Büyükelçiliği’ne aittir.

Meksika Antalya Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan temsilciliğidir. Meksika’nın ekonomik çıkarlarını gözetmektedir. Türkiye medyasını Meksika hakkında bilgilendirmektedir.

Meksika Antalya Konsolosluğu Hakkında

Meksika vizesi için eğer size yakın konumda ise Meksika Antalya Konsolosluğu merkezine müracaat yapabilirsiniz. Meksika’ya seyahat etmeniz gerekiyor ise mutlaka vize almalısınız. Türk vatandaşı olarak herhangi bir nedenle bu ülkeye giriş yaparken vize şartı aranıyor. Ülkeye seyahat sebebiniz turistik, eğitim, aile ziyareti ve transit gibi durumlar ise size uygun olan vize türüne başvurunuzu yapabilirsiniz.

Meksika Antalya Konsolosluğu, kısa ve uzun süreli vize başvurularını kabul eder. Bununla beraber kurum, Meksika vatandaşı olanların bazı resmi işlemlerinde de onlara hizmet sağlamakla yükümlüdür. Örneğin, evlilik, ölüm, doğum kayıtları, noter ve pasaport uygulamaları gibi hususlar için Meksika Antalya Konsolosluğu merkezine müracaatınızı yapabilir, hizmet alabilirsiniz.

Kısa ya da uzun süreli Meksika vizesi almanız gerekiyor ise ilk olarak kuruma başvuru yapmalı, ardından Meksika vize başvuru formu doldurmalısınız. Meksika vizesi için sizden talep edilen belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Meksika vizesi için bir diğer detay da vize harcını ödemeniz gerektiği. Sonrasında başvurunuzun sonuçlanması için ortalama olarak iki hafta kadar beklemeniz gerek.

Meksika Vize Reddi Hakkında Bilgi almak için bizi arayın.

Meksika’nın Antalya’da bulunan konsolosluğu, Türkiye’nin Antalya, Isparta, Konya, Mersin ve Karaman illerinden sorumludur. Asıl amacı Türkiye ile Meksika arasındaki ekonomik, sosyal, kültürel ilişkileri geliştirmektir.

Meksika Antalya Konsolosluğu, Meksika’nın Türkiye’de bulunan ve Meksika Dışişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş temsilciliğidir. Türkiye’de Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlıdır. Meksika’nın Ankara Büyükelçiliği’nin vermiş olduğu görevleri yerine getirmektedir. Meksika Antalya Konsolosluğu yetki ve görevleri aşağıda verilmiştir.

  • Meksika Antalya Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarına konsolosluk ve vatandaşlık hizmeti vermektedir.
  • Meksika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Meksika vize başvurularını kabul etmektedir. Ancak vize başvurularını değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.
  • Türkiye ile Meksika arasında bulunan askeri, diplomatik, siyasi, ekonomik, ticari bağları ve ilişkilerde köprü görevi görmektedir.
  • Türkiye’de iş kurmuş ya da ticaret yapan Meksika vatandaşlarına destek sağlamaktadır.
  • Türkiye medyasını Meksika gündemi hakkında bilgilendirmektedir.
  • Antalya ve çevresinde Meksika kültürünü tanıtmayı amaçlamaktadır.

Meksika Antalya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika’nın Antalya Konsolosluğu, saat 09.00 ile 17.00 arasında hizmet vermektedir.

Meksika Antalya Konsolosluğu Adresi

Adres: Yenigöl Mahallesi, Nergis Sokak, No: 51, Muratpaşa/Antalya

Meksika Antalya Fahri Konsolosu Kimdir?

Antalya'daki Meksika Konsolosluğu, bölgedeki Meksika vatandaşlarına doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik, ehliyet, pasaport ve noter hizmetleri de dahil olmak üzere konsolosluk hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda Meksika vatandaşlarının vergilendirilmesiyle de ilgilenir. Meksika vatandaşları da Antalya'daki Meksika Konsolosluğu'ndan eğitim, sağlık ve hukuk konularında yardım alabilirler.

Antalya'daki Meksika Konsolosluğu, Meksika'nın Türkiye'deki temsilcilerinden biridir. Antalya'daki Meksika Konsolosluğu, Türkiye ile Meksika arasında yeni ticari bağlar kurmaya çalışıyor. Aynı zamanda Türkiye-Meksika sosyal, kültürel ve ekonomik bağlarını güçlendirmeyi hedeflemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da vize yardımı yapmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye'de oturma izni bulunan diğer ülke vatandaşlarının vize almasına yardımcı olur. Vize başvurularını inceleme yetkisi Antalya'daki Meksika Konsolosluğu değil Büyükelçilik'tedir.

Antalya'daki Meksika Konsolosluğu, Meksika'nın Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Meksika'nın ekonomik çıkarlarından sorumludur. Türkiye medyası Meksika konusunda bilgilendiriliyor.

Meksika Konsolosluğu Vize İşlemleri

Meksika Konsolosluğu Antalya ve çevresinde yaşayan vatandaşlara vize hizmeti sunar. Meksika’ya girişlerde lazım olacak vize için vatandaşlar resmi internet sitesinde yer alan Meksika Vize başvuru formu doldurularak ilk adımı atabilirler. Online başvurunun ardından seyahat için istenen belgelerin de detaylı temini ile vatandaşların vize başvuru süreçleri başlamış olur. Değerlendirme sürecinden olumlu sonuç alan vatandaşlar Meksika vizesine sahip olabilirler.

Meksika Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Meksika'yı ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşları, ziyaretlerine uygun vize almaları gerekmektedir. Meksika vizesi almaya hak kazananların Antalya'daki Meksika Fahri Konsolosluğu'na başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Meksika vizesi istisnası olmadıkça, Meksika vizesi için başvuranların hepsinin bir tane alması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti ve Meksika arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmadığından, tüm seyahat edenlerin Meksika vizesi alması gerekmektedir.

Meksika'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti ve diğer Türk ülkeleri vatandaşları öncelikle ihtiyaç duyacakları vize türünü belirlemelidir.

Bir vize türüne karar vermiş olanlar, Meksika'ya vize için çevrimiçi başvuruda bulunmalıdır.

Evrak işlemlerini tamamlayanların Meksika'nın Antalya Fahri Konsolosluğu'ndan randevu almaları gerekmektedir.

Meksika'da kullanılan vize başvurusunun türüne göre, atananların vize başvuruları için gerekli belgeleri toplamaları gerekmektedir.

Meksika vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanarak Meksika Antalya Fahri Konsolosluğuna teslim edilmelidir.

Antalya Meksika Fahri Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunan herkes için seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunludur. Başvuru sahipleri ayrıca Meksika'ya seyahat masraflarını karşılayabilecek mali kapasiteye sahip olmalıdır. Rus vizesi sahipleri, vizeleri sona ermeden ülkeyi terk etmelidir.

Meksika Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Meksika'yı ziyaret etmek istiyorsanız ve Meksika vize muafiyetiniz yoksa, önce Meksika vizesi almanız gerekir. Meksika ve Türkiye'nin vize muafiyeti anlaşması olmadığı için Meksika'yı ziyaret etmek isteyen Türklerin vize almaları gerekmektedir. Meksika'yı Antalya'da veya yakınlarında yaşayan ziyaretçilerin randevu almak için Antalya'daki Meksika Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Meksika gezisi planlayanların, Meksika Antalya Fahri Konsolosluğu'ndan randevu almak için Antalya'daki Meksika Başkonsolosluğu'nu aramaları gerekmektedir.

Meksika'nın teslimat prosedürleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Antalya'daki Meksika Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçin.

Meksika Antalya Fahri Konsolosluğu'ndan vize başvurusu için randevusu olan kişilerin zamanında gelmeleri gerekmektedir. Randevularına gelmeyenlerin başvuruları reddedilebilir. Sonuç olarak, Meksika randevunuzu kaçırmamak için olağanüstü dikkatli olmalısınız.

Vize randevuları normalde 3 ila 7 iş günü içerisinde Meksika'nın Antalya Fahri Konsolosluğunda yapılmaktadır. Ancak Meksika vize başvurularının yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmektedir.

Daha fazla bilgi için Antalya Meksika Fahri Konsolosluğu ile kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Antalya Konsolosluğu Adres ve İletişim Bilgileri

Antalya ve çevresinde yaşayan Meksikalılar Meksika Konsolosluğu'ndan tavsiye alabilirler. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan Meksika vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve geçici vatandaşlığı bulunan yabancılar, ülkelerinin resmi evraklarını yaptırmak için Antalya'daki Meksika Konsolosluğuna gidebilirler.

Doğum ve ölüm belgeleri, evlilik cüzdanları gibi konularda Antalya ve çevresinde yaşayanlar Meksika Konsolosluğu'na yabancı. Resmi işlemlerin kaydını denetleyen kurum, Türkiye-Meksika diplomatik ilişkilerinde de hayati bir rol oynuyor.

Antalya'daki Meksika Konsolosluğu resmi günler dışında hafta içi mesai saatleri boyunca vatandaşlarına hizmet vermektedir. Meksika Konsolosluğu, Meksika'da ulusal bayram olan günlerde ve Türkiye Cumhuriyeti'nde tatil günlerinde de kapalıdır. Meksika Konsolosluğunun resmi tatillerde kapalı olduğu günler şunlardır:

Yeni Yıl

Meksika Anayasası'nın kabulünün 50. yıldönümünde,

Paskalyala,

Benito Juarez'in doğum yıldönümü,

İşçi Bayramı,

Puebla Savaşı'nın yıldönümü,

Ölüler Günü,

Bağımsızlık Günü,

Meksika Devrimi'nin yıldönümü,

Noel günü,

Ulusal Gün,

Zafer Bayramı

Ulusal Egemenlik Günü

Gençlik ve Spor Bayramı

Milli Mücadele Günü.

Kurban Bayramı

Ramazan Bayramı

Meksika Antalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Meksika Konsolosluğu Antalya ve çevresinde yaşayan Meksika vatandaşlarına rehberlik hizmeti verir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan Meksika vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu geçici vatandaşlığı bulunan vatandaşlar Antalya’da bulunan Meksika Konsolosluğuna giderek ülkeleri ile alakalı olan resmi evrak işlemlerini çözüme kavuşturabilirler.

Meksika Konsolosluğu Antalya Görevleri Nelerdir?

Meksika Konsolosluğu Antalya ve çevresinde yaşayan vatandaşlara doğum ve ölüm raporu, evlilik belgesi gibi konularda yabancı olur. Resmi işlemlerin kayda geçmesini sağlayan kurum, Türkiye ile Meksika arasındaki diplomatik ilişkide de başrol oynar. İki ülke ilişkilerini korumak ile yükümlü olan Meksika Konsolosluğu, kendi hükümetini Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde temsil eden en yetkili kurumdur. Kendi ülkesinin haklarını korumak ile görevli olan Meksika Konsolosluğu, gerekli olduğu durumlarda Meksika vizesi işlemlerinde de gidilecek adres konumunda yer alır.

Meksika Konsolosluğu Hangi Günler Hizmet Verir?

Meksika Konsolosluğu Antalya hizmet binası vatandaşlarına resmi günler haricinde hafta içi mesai saatlerinde hizmet verir. Kendi ülkesinde ve Türkiye Cumhuriyeti için tatil olarak ilan edilen günlerde Meksika Konsolosluğu da hizmet kapalıdır. Meksika Konsolosluğunun resmî tatilden dolayı kapalı olduğu günler şu şekildedir;

Yeni yıl,

Meksika Anayasası’nın kabul edilmesinin yıl dönümü,

Paskalya,

Benito Juarez’in doğum yıldönümü,

İşçi Bayramı,

Puebla Muharebesi yıldönümü,

Ölüler günü,

Bağımsızlık Günü,

Meksika Devrimi’nin Başlangıç Yıldönümü,

Noel Günü,

Ulusal Gün,

Zafer Bayramı,

Ulusal Egemenlik Bayramı

Gençlik ve Spor Bayramı

Millî Mücadele Günü,

Kurban Bayramı,

- Ramazan Bayramı.

Meksika Konsolosluğu Vize Ücretleri

Meksika Konsolosluğu aracılığı ile alınacak vizelerde vize ücretini belirleyecek temel husus vizenin geçerlilik tarihidir. Alınacak olan süre vize ücretini etkiler. Vatandaşlar gerekli olacak vize süresini başvuruda belirterek evrak sürecinde ödemeleri gereken ücret hakkında bilgi sahibi olabilirler. Ödemeyi banka yolu ile gerçekleştirdikten sonra makbuzu evrak dosyasına ekleyerek konsolosluğa iletmek gerekir.

TOP