Ankara Meksika Büyükelçiliği

Meksika konsolosluğu Türkiye’de dış temsilcilik yapan ve resmi yetkili konumunda olan bir kurumdur. Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarına rehberlik eden kurum Türkiye ile Meksika arasında aracı konumundadır. Vize işlemlerinde de yetkili olan kurum, vatandaşlara Meksika’ya giriş için gerekli olan vizenin çıkartılmasını sağlar.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Hakkında

Meksika Ankara Büyükelçiliği, Meksika’nın Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan en büyük ve en yetkili temsilciliğidir. Meksika’nın Türkiye’de bulunan resmi temsilciliklerindendir. Türkiye’de bulunan bütün Meksika Konsoloslukları, Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlıdır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ile Meksika arasındaki ticari, sosyal, siyasal, kültürel ilişkileri düzenlemektedir. Meksika’nın ve Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarının çıkarlarını gözetmektedir. Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarına evlilik, boşanma, ölüm, doğum, kimlik, ehliyet gibi işlemlerde konsolosluk hizmeti vermektedir. Ayrıca vergi mükellefiyeti olan Meksika vatandaşlarından vergi tahsil etme yetkisine sahiptir. Bunun yanında Meksika vatandaşlarına eğitim, sağlık ve hukuk alanında destek olmaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir. Ayrıca Türkiye’de oturma izni olan diğer ülke vatandaşlarına da vize hizmeti vermektedir. Meksika’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Meksika Ankara Büyükelçiliği hafta içi her gün saat 09.00-17.00 arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu ve Meksika ve Türkiye resmi tatillerinde çalışmamaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgi 2022

Meksika, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir. İnsanlar güneşli kumsallarını veya antik tarihi kalıntılarını ziyaret etmek için her yerden bu ülkeye gelir. Ek olarak, kültürel festivaller, mimarisi ve doğal güzelliği, onu bir plajda dinlenmek istediğinizde gidilecek bir yer ve ziyaret etmek için unutulmaz bir yer olmaktan çok daha fazlası yapar. Türk vatandaşı olarak Meksika'yı ziyaret etmek istiyorsanız, önceden Meksika vizesine başvurmanız gerekir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurunuzu kabul eden ilgili kurumlardan biridir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği hem Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul eder hem de Meksika vatandaşlığı bulunan bireylerin çeşitli işlemleri için hizmet sağlar. Eğer Meksika vatandaşlığınız varsa, siz de bu kurumdan hizmet talep edebilirsiniz. Meksika vatandaşı olarak evlilik, doğum, ölüm kayıtları, nüfus işlemleri, pasaport ve noter gibi konularda kurumdan destek alabilirsiniz. Türk vatandaşı olarak Meksika turistik vize, eğitim vizesi, Meksika transit vize, uzun süreli vize gibi farklı vize türlerinden kendinize uygun olana başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Meksika vize başvuru formu doldurmanız şarttır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği ile İlgili

Meksika’nın Türkiye’de bulunan en yetkili olan temsilciliği Meksika Ankara Büyükelçiliği’dir. Meksika Dışişlerine bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Amacı Meksika Devleti’nin Politikalarına bağlı kalarak Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği, çalışmalarını uluslararası hukuka, Meksika ve Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yasalarına göre yürütmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin görev ve yetkileri aşağıda verilmiştir.

 • Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarına konsolosluk ve vatandaşlık hizmeti vermektedir.
 • Meksika’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmekte ve değerlendirmektedir.
 • Meksika ve Türkiye arasında bulunan askeri, diplomatik, siyasi, ekonomik, ticari bağları ve ilişkileri düzenlemektedir.
 • Türkiye’de iş yapan ya da iş kurmuş Meksika vatandaşlarına destek sağlamaktadır.
 • Türkiye’yi Meksika gündemi hakkında bilgilendirmektedir.
 • Türkiye ile Meksika arasındaki ikili ilişkileri ve müzakereleri yürütmektedir.
 • Meksika’nın Türkiye’de bulunan diğer temsilcilikleri, Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne bağlıdır. Meksika Ankara Büyükelçiliği bu temsilcilikleri yönetmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Meksika Büyükelçiliği, hafta içi 09.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Adres Bilgileri

Adres: Aziziye Mahallesi, Kırkpınar Sokak, No: 18/6, PK: 06540, Çankaya/Ankara

Meksika Ankara Büyükelçisi Kimdir?

Meksika’nın Türkiye’de bulunan en yetkili temsilciliği Meksika Ankara Büyükelçiliği’dir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’nin en yetkili yöneticisi ise Meksika Ankara Büyükelçisidir. Bu yazıda “Meksika Ankara Büyükelçisi Kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Meksika’nın Ankara Büyükelçisi José Luis Martínez Rodríguez’dir. Rodriguez 2019 yılında Meksika’nın Ankara Büyükelçisi olarak göreve gelmiştir. Eşi Osmanlı Hanedanı’ndan gelmektedir. Rodriguez’in eşi II. Abdülhamid’in kızı olan Ayşe Sultan’ın torunu Mediha Şükriye Nami Martinez Hernandez Osmanoğlu’dur.

Meksika Ankara Büyükelçisi Rodriguez, Meksika’nın Türkiye ile olan ilişkilerinin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Ayrıca Osmanlı Hanedanı’ndan gelen Mediha Şükriye Osmanoğlu ile evli olması da Türkiye ile Meksika arasındaki ilişkilerin olumlu yönde ilerlemesini sağlamaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçisi Rodriguez’in görevi Meksika ile Türkiye arasındaki ilişkilerin siyasal, sosyal, kültürel, diplomatik olarak gelişmesini amaçlamaktadır. Türkiye ve Meksika arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesini ve yeni işbirliklerinin ortaya çıkarılmasını amaçlamaktadır. Türkiye’de bulunan Meksika vatandaşlarının ve Meksika Devleti’nin çıkar ve haklarını korumaya amaçlamaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçisi olan Rodriguez Meksika’nın Türkiye’de bulunan en yetkili temsilcisidir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amaçlarına uygun Meksika vizesi almalıdır. Ankara ve çevresinde ikamet eden kişiler, Meksika vize başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler vize işlemlerini merak etmektedir. Bu yazıda Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak olan kişiler için Meksika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvuruları şahsen yapılmalıdır. Meksika vize muafiyeti olmayan kişiler, Meksika vize muafiyeti bulunmuyorsa seyahatleri için vize almalıdır. Sadece Diplomatik Pasaport sahipleri kısa süreli Meksika vizesinden muaftır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun Meksika vize türü belirlenmelidir. Başvuru için öncelikle online vize başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldurulduktan sonra Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alınmalıdır. Randevu tarihine kadar Meksika vize başvurusu için gerekli olan vize evrakları eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Hazırlanan evraklar Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne randevu tarihinde teslim edilmelidir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusunu kabul ettikten sonra başvuruları incelemekte ve başvuru türüne göre 1 hafta ile 4 hafta arasında sonuçlandırmaktadır.

Meksika Konsolosluğu Vize işlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika Konsolosluğu vize işlemlerinde bordo pasaportu bulunan vatandaşlar internet aracılığı ile başvurusunu gerçekleştirebilir. Başvurular e-vize istemi üzerinden taranarak alınır ve vatandaşların gerekli evrakları da tarayarak sisteme yüklemeleri ile kolayca tamamlanır. İnternet seçeneğini değerlendirmek istemeyenler şahsi olarak Meksika Konsolosluğu adreslerine giderek de buradan vize başvurularını gerçekleştirebilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Randevusu

Meksika konsolosluk işlemi olan kişiler işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilir. Meksika Ankara Büyükelçiliği konsolosluk işlemi yapacak olan kişilerin Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapması gerekmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği randevusuz işlem kabul etmemektedir. Bunun için konsolosluk işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini hangi bölümde yapacaksa o bölümden randevu almalıdır. Randevu alacak olan kişiler başvuru yapacağı Meksika Ankara Büyükelçiliği bölümlerinin e-posta adreslerine mail göndererek ya da o bölümün telefon numarası ile iletişime geçerek randevu alabilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yapan kişiler gerekli evraklar ile randevu tarihinde Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde bulunması gerekmektedir. Bu evraklar randevu tarihinde teslim edilmelidir. Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir Bundan dolayı randevu tarihinde Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde bulunmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin yeniden randevu alması gerekebilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde Türkiye Cumhuriyeti, Meksika ve diğer ülke vatandaşları Meksika Ankara Büyükelçiliği randevu işlemi yaparak konsolosluk işlemlerini tamamlayabilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Meksika’ya belirli bir nedenden dolayı seyahat edecek olan kişiler seyahatlerini yasal bir şekilde gerçekleştirmek için seyahat amacına uygun Meksika vizesi almalıdır. Meksika vize başvurusu Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne sadece uzun süreli yani ulusal vize başvurusu yapılabilir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlardan birisi de Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alınmasıdır. Bu yazıda Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika vize başvurularını yerine getirebilmek için randevu almalıdır. Meksika Ankara Büyükelçiliği randevusuz başvuru kabul etmemektedir. Randevu tarihinde gerekli evraklar teslim edilerek Meksika vize başvurusu başlatılmalıdır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almış olan kişiler vize randevu tarihini kaçırmamaya dikkat etmelidir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu tarihini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir.  Bu nedenle başvuru sahibinin tekrardan randevu alması gerekebilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu aşağıdaki iletişim bilgileri ile alınabilir.

Telefon Numarası: (+90) 312 442 3033

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize Randevu İşlemleri

Meksika’ya belirli bir amaçla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının seyahat amacına uygun vize alması gerekmektedir. Meksika’ya seyahat edecek olan ve seyahati için vize alacak olan kişiler başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapması gerekmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne vize randevusu yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını randevusuz olarak kabul etmemektedir. Bundan dolayı Meksika vizesi alacak olan herkesin Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu alması gerekmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurularının kabulü, randevu sistemi ile yapılmaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği randevusu Pazartesi’den Cuma gününe kadar saat 09.00 ile 13.00 arasında verilmektedir. Randevular ‘’[email protected]’’ e-posta adresine mail atarak alınabilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almış olan kişiler randevu tarihinde gerekli olan evraklar ile Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde bulunulması gerekmektedir. Vize ücreti tam ve nakit olarak randevu tarihinde Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevusu almış olan kişiler, Meksika vize randevu tarihini kaçırmamaya dikkat etmelidir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir. Bu durumda yeniden randevu alınması gerekebilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Başvuru

Meksika konsolosluk işlemleri ya da vize işlemi olan kişiler bu işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilir. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Birleşik Meksika Devletleri vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemleri randevu sistemi ile yapılmaktadır. Meksika Ankara Büyükelçiliği ile iletişime geçerek randevu alınabilir. Randevu alan kişiler gerekli olan evraklar ile Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemini yapabilir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi yapacak olan kişiler; Meksika vatandaşlık işlemi, evlilik işlemi, boşanma işlemi, doğum işlemi, ölüm işlemi, nüfus kayıt ve diğer nüfus işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca kimlik yenileme, ehliyet yenileme pasaport yenileme işlemleri de yapılmaktadır. Meksika vergi mükellefiyeti olan kişiler vergi işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’nde yapabilmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği başvuru işlemi ile Meksika vize başvurusu da yapılmaktadır. Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alması ve randevu gününde gerekli evrakları teslim ederek başvuru işlemlerini başlatması gerekmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Belirli bir amaç ile Meksika’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının Meksika vizesi alması gerekmektedir. Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapabilir.

Meksika’ya seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport sahipleri Meksika vizesinden muaftır. Meksika vizesi alacak olan Umuma Mahsus, Hizmet ve Hususi Pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir. Meksika vizesi alacak olan kişilerin Umuma Mahsus Pasaportu var ise turizm, iş, gazetecilik, eğitim ve transit seyahatler için 30 gün geçerli olan tek girişli vizelerde harçsız olarak e-vize alınabilir. E-vize hizmetinden sadece Umuma Mahsus Pasaport sahipleri yararlanabilir.

Meksika vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşları Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu işlemi yapması gerekmektedir. Bunun için Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler pasaportları ve gerekli olan evraklar ile başvurularını şahsen yapmalıdır.

Meksika vize başvurusu yapacak olan kişilerin Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden randevu alması gerekmektedir. Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler Meksika’da da geçerli olacak Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler seyahat amacına uygun Meksika vizesi almalıdır. Meksika vizesi alacak olan kişiler başvurularını Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler vize başvurularını seyahat amacına uygun olarak yapmalıdır. Meksika’ya seyahat edecek olan kişiler Meksika vize başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu yazıda Meksika vizesi alacak olan kişiler için Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.

Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika vize başvuru türünü belirlemelidir. Ardından başvuru için Meksika Ankara Büyükelçiliği’nden randevu almalıdır. Randevu tarihinde vize başvurusu için gerekli evraklar teslim edilecek başvuru işlemi başlatılmalıdır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için dikkat edilmesi gereken durumlar aşağıda verilmiştir.

 • Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan kişiler, Meksika’da bulunduğu süre boyunca seyahat masraflarını karşılayacak ekonomik durumunun olması gerekmektedir.
 • Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir.
 • Meksika vize başvurusu yapacak olan kişiler Meksika’da geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır.
 • Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu yapacak olan gerekli olan evrakları eksiksiz ve güncel olarak hazırlamalıdır.
 • Vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Meksika Konsolosluğu’na sağlık raporu sunmalıdır.

Meksika Konsolosluğu Vize Başvuruları Ne Zaman Sonuçlanır?

Meksika Konsolosluğu vize değerlendirme süresi genelde 1 gündür. Ancak bazı durumlarda konsolosluğun yoğunluğu ya da resmî tatil günlerinin araya girmesi gibi nedenlerden ötürü başvuru değerlendirme süresi uzayabilir. Vatandaşın belgelerinde eksiklik tespit edilmesi üzerine konsolosluk eğer ek belge talebinde bulunursa bu durum da değerlendirme süresinin uzamasına neden olur.

Meksika Konsolosluğundan alınan vizelerin geçerlilik süresi 30 gündür. Vize alındıktan sonra 30 günü geçmeden Meksika’ya giriş yapmak gerekir. Ülkeye giriş tarihiden itibaren de alınan Meksika vizesi ile 180gün boyunca Meksika’da kalmak mümkün olur. 180 günün sonunda alınan vize geçerliliğini yitirmektedir.

Meksika Konsolosluğu Görevi Nedir?

Meksika Konsolosluğu Türkiye’de büyükşehirlerde bulunur ve kendi ülkesinin vatandaşlarına resmi evrak hizmetini sunar. Türkiye’de yaşayan geçici oturum iznine sahip olan kişiler ile Türk vatandaşlarına da rehberlik hizmeti verir.

İstanbul Meksika Konsolosluğu vizelerin başvurularının kabul edildiği yerdir. Vatandaşlar vize başvurularını İstanbul aracılığı ile gerçekleştirebilir. Yapılan vize başvurularının değerlendirildiği adres ise Ankara Meksika konsolosluğudur. İstanbul’da yapılan başvurular Ankara’ya sevk edilir ve vize değerlendirme sonuçları Ankara Meksika Konsolosluğu tarafından açıklanır.

Meksika Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Meksika Konsolosluğu hafta iyi mesai saatlerinde hizmete açıktır. Hafta sonu kapalı olan konsolosluğa hafta içi saat 09.00 ile 17.00 saatleri arasında ulaşmak mümkün olur. Bununla birlikte Türkiye’de ve Meksika’da tatil olarak ilan edilen günlerde Meksika Konsolosluğu da hizmete kapanır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Meksika konsolosluk işlemi olan kişiler ve Ankara civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne işlem yapacak olan kişiler ‘’Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne nasıl gidilir?’’ sorusunun cevabını merak etmektedir.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Adresi:  Aziziye Mahallesi, Portakal Çiçeği Residence, No: 1/110, Pak Sokak, Daire: 31, Posta Kodu: 06690 Çankaya/Ankara

Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne seyahat edecek olan kişiler Ankara sınırları içerisinden konsolosluğa; otobüs, metro, tramvay, minibüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilir. Ayrıca Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne kendi aracınız ya da taksi ile de Meksika Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilir. Meksika Ankara Büyükelçiliği yakınlarından geçen otobüs hatları aşağıda verilmiştir.

Hat Adı Yön
303 450.Cd.- Kırkkonaklar- 15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı- Sıhhiye- Ulus
304 Kırkkonaklar- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Sıhhiye- Ulus
305 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Gaziosmanpaşa
114-7 (Öho) Kırkkonaklar- Şenyurt
391 Doğantepe 2.Cd.- Ulus- Sıhhiye- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Koza So
408 Gülpınar- Güneşevler- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı- Atakule- Birlik MA
413 Altınpark- 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Çankaya
403-6 Gülpınar- Güneşevler- 15 Temmuz Kızılay Milli Irade Meydanı- Atakule- Birlik MA
413-7 (Öho) Altınpark- Çankaya
440-5 Pursaklar- Çankaya

 

Meksika Ankara Büyükelçiliği Adres Ve İletişim Bilgileri

 Meksika Ankara Büyükelçiliğinde  işlem yapacak olan kişiler,  Meksika Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etmeden önce iletişim bilgileri ile işlem hakkında bilgi alabilir.  Meksika Ankara Büyükelçiliğinde  işlemleri yapacak olan kişiler,  Meksika Ankara Büyükelçiliği adres bilgisinide merak etmektedir. Bu yazımız da  Meksika Ankara Büyükelçiliği işlemini yapacak olan kişiler için  Meksika Ankara Büyükelçiliği adres ve iletişim bilgisi verilmiştir.

 Meksika Ankara Büyükelçiliği Adresi:  Aziziye, Portakal Çiçeği Residence, NO: 1/110, Pak Sk. D:Kat: 31, 06690 Çankaya/Ankara

 Meksika Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri:

Telefon Numarası : 0312) 442 30 33

Türkiye’de bulunan  Meksika Ankara Büyükelçiliğinde  işlemler yapacak olan kişiler yukarıdaki iletişim bilgileri ile iletişim sağlayabilir. Şikayet ve öneri için  Meksika Ankara Büyükelçiliğiyle  iletişimi sağlayabilir, görüşü bildirebilirsiniz.  Meksika Ankara Büyükelçiliği mesai saati dışında iletişim sağlanmamaktadır. Ayrıca  Meksika  ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri ve hafta sonları da  Meksika Ankara Büyükelçiliği ile iletişim sağlanmamaktadır.  

 

Meksika  Ankara Büyükelçiliği Adres

 Meksika'nın Türkiye’de bulunan temsilciliğinden birisi de  Meksika  Ankara Büyükelçiliğidir.  Meksika  Ankara Büyükelçiliği,  Meksika'nın Türkiye’de ki en yetkili temsilciliğidir. Türkiye’de ki tüm  Meksika temsilciliği  Meksika  Ankara Büyükelçiliğine bağlıdır. En önemli amaçları Türkiye ve  Meksika arasında iletişimleri sağlamaktır.  Meksika  Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’ye seyahat eden diplomatı karşılamaktadır.  Meksika gündemi Türkiye hakkında bilgilendirmektedir.  Meksika için Türkiye’de basın açıklaması bulunmaktadır.  Meksika Ankara Büyükelçiliğinde işlem yapacak olan kişi, büyükelçiliği ziyaret etmeden önce iletişim bilgisi ile işlem hakkında bilgiler alabilir.  Meksika Ankara Büyükelçiliğinde işlem yapacak olan kişi,  Meksika Ankara Büyükelçiliği adres bilgisini de merak etmektedir. Bu yazı da  Meksika Ankara Büyükelçiliğine işlem yapacak olan kişi için  Meksika Ankara Büyükelçiliği adresi ve iletişim bilgileri verilmiştir.

 Meksika Ankara Büyükelçiliği Adres: Aziziye, Portakal Çiçeği Residence, NO: 1/110, Pak Sk. D:Kat: 31, 06690 Çankaya/Ankara

 

 Meksika Büyükelçiliği Ankara Telefon Numarası

 Meksika  Ankara Büyükelçiliğinde işlemi olan  Meksika vatandaşı ve Türk vatandaşı  Meksika  Ankara Büyükelçiliği ile iletişimlere geçerek işlemi hakkında bilgiler alabilmektedir.  Meksika  Ankara Büyükelçiliğinde işlem yapacak olan kişi, bilgileri  Meksika Büyükelçiliği Ankara telefon numarasını ile ya da  Meksika  Ankara Büyükelçiliği mail adresiyle alabilir.  Meksika  Ankara Büyükelçiliğinde işlem yapacak olan kişi, işlemlerini yapabilmesi için  Meksika  Ankara Büyükelçiliğinden randevu almaları gerekmektedir.  Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusunu yapacak olan kişi, randevu tarihlerinde gerekli olan evrakı  Meksika Ankara Büyükelçiliğine teslim etmelidir.  Meksika Ankara Büyükelçiliği, vize randevusu alan kişi randevu tarihlerini kaçırmamaya çalışmaktadır. Bu sebeple  Meksika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusunu yapacak olan kişinin işlemi yapılmamaktadır.  Meksika Ankara Büyükelçiliği vize randevu tarihini kaçıran kişi, başvuruların yerine getirebilmesi için yeniden randevular almalıdır. Bundan dolayı  Meksika  Ankara Büyükelçiliğine yapılacak işlem için randevular zorunlu kılınmıştır.  Meksika  Ankara Büyükelçiliği randevu alma işlemi telefon üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda  Meksika Büyükelçiliği Ankara telefon numarası verilmiştir.

 Meksika Büyükelçiliği Ankara telefon numarası: 0312) 442 30 33

TOP